Výběr nového telefonu do 8 - 9k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Benda01 7. 5. 2017 17:16

Ahoj lidi, budu si po dlouhé době kupovat nový mobilní telefon. Prozatím vlastním HTC One X, který bohužel dosluhuje (jinak, bych si ho nechal). Přemýšlel jsem o nástupci - HTC One M7, HTC One M9. Nicméně 7 by již asi nestačila, protože výkonově je dost podobná jako X..
Začal jsem přemýšlet i o jiných značkách takové ty čínské.. a i o Lumii 950 XL.
Zatím se mi líbí:
https://mobilni-telefony.heureka.cz/umi-plus-e/
https://mobilni-telefony.heureka.cz/xia ... 4gb-128gb/
HTC a ta nokie.

O jiných sem zatím nepřemýšlel, už v tom nemám takový přehled jaký jsem měl dříve.

Co se týká požadavků - měl by mít větší displej, ale není podmínkou, výdrž baterie - alespoň necelý den při vyšším používání, používání bez sekání - navigace - takže asi i kvalitní GPS. U nějakého mobilu jsem četl, že je k tomu i sygic zdarma, ale teď nevím, kde to bylo.. Toť asi vše.. o foťák mi nejde. Hlavní je přítomnost češtiny bez jakéhokoliv zásahu z mé strany - abych nemusel dělat ROOTy nebo co.. :D

Děkuji za rady, lidi :).
Benda01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 5. 2017 17:26

Co je pro tebe větší displej? :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benda01 7. 5. 2017 18:10

Tak okolo 5,2 a vic? :D
Benda01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 5. 2017 18:26

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anik 8. 5. 2017 09:38

co treba Huawei P9 lite? :-)
Samsung Galaxy S23
Anik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benda01 10. 5. 2017 09:06

Tak nakonec jsem přemýšlel a totálně se mi vlastně překopali požadavky :D.
Teď mi jde převážně o velikost displeje a baterii. Našel jsem pár "phabletů" z nichž mě nejvíc oslovili ty, co měli snad něco kolem 6,4 palce. Nevím teda jestli to fakt není moc gigantický, ale co jsem si tak říkal, tak sledování filmů, navigace, internet by na tom byli pecka.
Tak jsem si řekl, že když si chvíli počkám, tak si snad budu moct dovolit i dražší telefony - okolo 15 tisíc s tím, že cena půjde dolů.
Bohužel teda strašně by se mi líbil HTC U Play, ale ta cena a výbava.. prostě šmejdi, což je škoda.
Dost se mi zamlouvá Lenovo Phab2 (plus, pro) - s tím, že Pro má vyšší rozlišení displeje a lepší vnitřek, je dražší a má tam pro mne zbytečnou funkci Tango..
Poté Xiaomi MAX - levný a specifikace celkem dobré za tu cenu.
Poté už jsem takové obry nenašel a vždy jen nižší velikosti.
Taky si říkám, že když bych šáhnul po nějaké 5,5 palce, že to stejně tolik nepoznám a stejně se mi bude zdát, že je velkej... ale člověk, jak vidí 6,4 palce, tak se mu nechce jít níže :D .
Benda01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 5. 2017 09:35

Lenovo Phab2 Plus na sledování filmů, videa ideální, měl jsem 6p ale na 6,4p je to mnohem lepší :)
Xiaomi Mi Max nemá nejdůležitější LTE pásmo 800mhz
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benda01 10. 5. 2017 09:58

Taky jsem si právě všiml, ale žiji v Ústí, tak tady je pásmo jiné a sotva jezdím někam pryč a na 3G jsem zvyklej :D, ale ceny jsou podobné, tak je lepší sáhnout po Lenovu, v to věřím víc :D.
Pak ještě otázka, zda-li se vyplatí dražší varianta.. má lepší rozlišení a procesor.. beru v potaz, že ten telefon budu mít zas na dlouho, ale jestli se vyplatí připlatit..
Benda01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 5. 2017 10:03

Myslím, že nevyplatí, těch 5tis. navrch je dost a při běžném používání rozdíl nepoznáš, navíc Pro má hmotnost 268g a to bys v ruce poznal (Plus má 212g a je to ještě použitelné) :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejjka 12. 12. 2017 21:47

Ahoj, právě před Vánoci také sháním telefon cenově kolem 8000,-. Kamarád mi neustále nabízí Honor, který má prý lepší výbavu než můj stávající telefon. Tak moc nevím...
Andrejjka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RoSch 13. 12. 2017 12:26

Pokud by ti nevadila bílá varianta, tak Honor 8 32GB je v akci za 6.990,-. Manželka ho má necelý rok a je fakt nadšená … rychlost neskutečná (žádné záseky ani trhané animace), fotky ideální. Koupí určitě nenaletíš ;-)
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 13. 12. 2017 13:27

Na Euronics je s kuponem ještě o 500 levnější.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Andrejjka 14. 12. 2017 20:03

No právě ta osmička mě zaujala. Že když už Honor... a cenově se mě to zdá taky velmi v pohodě. Už to musím pořešit, nejsem se stávajícím telefonem moc spokojená.
Andrejjka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hella765 20. 12. 2017 21:56

Jak nejsi se svým telefonem spokojená a máš už vybraný Honor (který taky používám), tak jedině doporučuji ;-)
Hella765
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozenka 20. 12. 2017 22:47

Kdyz clovek hleda da se najit i Honor 9 v cene kolem 8-9 tis. Ted jsem kupoval pritelkyni k vanocum :-)
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků