Galaxy S6 x S7 x Oneplus 3T x HTC 10

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 3. 5. 2017 18:59

Zdravím, přemýšlím o novém modelu v následujících 2-3 týdnech (ideálně +- do 12 tis.). Sice bych nejraději počkal jak dopadne nová vlajková Nokie, ale... Nejde mi ani tak o to jaký telefon je lepší, ale spíš o konkrétní otázky na konkrétní modely:

Galaxy S6 + S7
- nejsou po čase problémy s prostředním tlačítkem? (účinnost čtečky, vůle)
- nejsou problémy s displejem? Fleky, vypalování? (ideálně při občasném použití jako navigace...žádný flame, mám l930 s OLED bez vypalování...chci jen praktické zkušenosti)
- u S6 problémy s výdrží v posledních verzích FW a OS (nougat)
- u S6 - lze normálně ukládat RAW i v defaultní aplikaci a normálně s ním pracovat?

HTC 10
- nemáte problém s přehříváním?

Oneplus 3T
- citlivost displeje, celkově vše ok? Hádám, že pod 12tis. se asi jen tak nedostane.

Pokud vás napadají nějaké další problémy, nečekané přednosti, rád je ocením. Jinak u S6 se mi líbí irda, S7 tak nějak komplexně, HTC 10 IPS displejem (dálková spoušť foťáku, ovládání dronu) a audio výstupem, oneplus 3t tak nějak celkově (foťák zachytí za světla více detailů jak S7, čtečka funguje skvěle, další posuvník na straně...). Chtěl bych dobrý fotomobil s dobrou čtečkou otisků pod displejem, ideálně ve formě pevného kapacitního tlačítka. Ocením co největší podporu (příslušenství/aplikace). Hauwei P10 už mi přijde trochu dražší. Předem díky všem.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 4. 5. 2017 08:58

Mám OP3, to je dost podobný OP3T (rozdíl je v procesoru, přední kamerce a baterii - +400 mAH u 3T).

Jsem sice v beta programu, ale touch latency již byla vyřešena - myslím že v březnu (takže to už bude v "oficiálním" Oxygenu.
Sám jsem si toho povšiml, spousty uživatelů dost děkovalo na jejich fóru v příslušném threadu.

Jinak ta čtečka je fakt masakr. Funguje mnohem líp než na iPhonu, je brutálně rychlá, rozpozná i např. zpocený prst z posilovny (nebo i přes to, že máš palec lehce od magnézia).
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 4. 5. 2017 09:25

S6 i S7 prostřední tlačítko bez problémů, dokonce se mi ani neškrábalo, jak někteří popisují. S6 (2 kusy) displej bez vypalování (jeden z nich po skoro dvou letech používání bez problémů), S7 se vypálil po necelém roce nahoře proužek, ale bylo to viditelné jen při testu displeje, jinak taky OK.
Výdrž má S7 o něco lepší, ale S6 jsem koupil přítelkyni a v průběhu používání dostala nějakou aktualizaci, a výdrž se o něco zlepšila. Nougat to ale nebyl. A S7 je v tomto pořád o něco lepší.
U S6 jsem měl občas problémy se signálem (více najdeš ve vlákně o S6), ale druhá S6 i S7 v tomto ohledu bez jediného problému, se stejným operátorem, na stejném místě.
Nevím, jestli takové věci používáš, ale na S7 je (bylo?) problematické najít ochranné sklo přes celý displej, a s tím co seženeš telefon nevypadá moc dobře.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 4. 5. 2017 15:57

OnePlus je na oficiálních stránkách za €439, což je pod 12 tisíc.
Doodier
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 4. 5. 2017 18:13

Díky moc za postřehy. Sklo bych asi na S7 nedával. Bude to zní neskutečně barbarsky u takových klenotů, ale jsem zvyklý na velká bytelná pouzdra přečuhující displej (moje l930 pak sice vypadá jako telefon z tržnice, ale i po pár pádech je jak nová bez jediného škrábance).

Oneplus 3t je s kurzem mé banky lehce nad 12tisíc, ale o nějaké drobné mi až tak nejde. Myslím nějaké možné výraznější zlevnění v dohlednu. Totiž - když se objevil S7, vyšel tak možná o 5tis. dráž jak teď, S6 ve stejném období +- možná podobně. Zato Oneplus 3 stál o 2tisíce méně jak teď 3T (klasickou trojku člověk nekoupí). Takže jestli ještě nedávno výrazně levnější alternativa k lépe vybavené galaxy S, teď vyjde díky šedivkám skoro nastejno...a i ofiko distribuce se blíží. Tak mám pocit, že by měli jít s cenou níž. (ale to není nic proti oneplus! Je to skvělý telefon. Jen těch plusů oproti S7 nebo dokonce levnější S6 moc není).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HZ11 4. 5. 2017 23:26

Pan Kája píše:HTC 10
- nemáte problém s přehříváním?


při zátěži a nabíjení se samozřejmě zahřívá docela dost, ale to asi každý výkonější mobil, možná je to více cítit protože se to rozdělí kovovýma zádama na větší plochu. Jako problém bych viděl, kdyby se při zátěži vypínal nebo tak, ale to se nestává, takže mi to nevadí. Ale jestli se zahřívá víc/míň než S7 apod. nedokážu posoudit.
HTC se s 10 po dlouhé době povedlo udělat topmobil bez nějakých zásadních nedostatků (fotoaparát!!!) při zachování tradičně dokonalého zpracování a výborného audio.

Pokud opravdu uvažuješ nad S6 tak bych si pospíšil v solidních obchodech je už skoro pryč, S6 edge jsou asi poslední kusy u zelenýho skřeta za 9500 https://www.alza.cz/samsung-galaxy-s6-e ... &o=1#popis což je podle mě relativně dobrá cena. I když 32gb bez sd je prostě velký kompromis...
HZ11
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 6. 5. 2017 21:38

Tak nakonec jsem sáhl po S7 s cashbackem. Díky všem za rady.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků