Náhrada za Lg nexus 5 do 8000,-

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MoSSiN 23. 4. 2017 17:40

Ahoj,
Chtěl bych si nechat od vás poradit jaký telefon vybrat za můj stávající LG nexus 5 (telefon se sám vypíná).
Jelikož trh s telefony jsem dlouho nesledoval tak vůbec nevím po čem sáhnout. Přemýšlel jsem o LG nexus 5X, ale nechám si poradit :))).
Specifikace: Ideálně kolem 5"
Lepší hlavní foťák
Nároky na baterku nemám, můžu nabíjet obden.

Zamýšlené telefony: Lg Nexus 5x, nebo Samsung Galaxy Alpha.


Celkově na telefon nároky nemám vysoké. Jsem běžný uživatel. Hlavně volání a maily.
Moje předešlé telefony byly jen Nexusy a tak nemůžu moc srovnávat, ale byl bych rád
kdyby telefon by svižný !! ;))

Předem díky moc za rady a postřehy ! ;))))

PS. Chtěl bych se vyhnout Xiaomi telefonům
Naposledy upravil MoSSiN dne 23. 4. 2017 18:47, celkově upraveno 3
MoSSiN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 4. 2017 17:57

nejdřív uveď požadavky na nový mobil
viewtopic.php?f=2&t=17205&start=0&st=0&sk=t&sd=a
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 23. 4. 2017 18:32

Tvůj problém by nejspíš vyřešila výměna baterie.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MoSSiN 23. 4. 2017 18:48

Prý je to známá chyba a je to zapínacím tlačítkem, které je přímo napájené na základní desku :(
MoSSiN
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod roy1 23. 4. 2017 19:07

Jak stará je baterie?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MoSSiN 24. 4. 2017 11:30

Baterie je stará cca 4 roky, což je vcelku dost ! ;)
Na tu Motorolu kouknu.
Ještě nějaké tipy ?
Myslíte si, že se vyplatí kupovat ta Alpha za 6 600,- ?
MoSSiN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HZ11 24. 4. 2017 11:46

Jelikož ji už doprodávají pouze pochybné eshopy, tak rozhodně ne, navíc je to taky docela vykopávka. Taky je dle mého Nexus 5 lepší než SG Alpha, takže bys sis moc nepomohl.
Ještě koukni na Lenovo P2, ale je 700 nad limit.
HZ11
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 24. 4. 2017 12:02

Tak to vypínání by fakt mohlo být baterkou bez ohledu na časté problémy s vypinacim tlačítkem.
Po čtyřech letech už má nárok.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skimoto 24. 4. 2017 13:11

Měl jsem Alphu, LG G4 a nyní Nexus 5x. Jako náhradu bych bral Nexus 5x dokud ho ještě někde mají. Ale na Alphu rád vzpomínám vhledem ke kompaktnosti zařízení - možnou náhradou je dnes Galaxy A3 2017.
Lumia 1020 ---> Lg G4 ---> Nexus 5X ---> Nubia Z11
skimoto
Junior

Odeslat příspěvekod MoSSiN 24. 4. 2017 15:02

Upřímně jsem zamýšlel, že koupím novou baterku a bude to OK, nicméně při opětovném mačkání zapínacího tlačítka jsem schopný telefon zapnout a dostat se na úvodní screen, kde mi indikace stavu baterie uvádí 70% nabití baterie. Dneska jsem byl v servisu a bylo mi řečeno, že by to musel odeslat a opravy by mohla trvat i měsíc, kdyby to bylo základní deskou a upřímně při cenně telefonu a nutnosti funkčního telefonu to vypadá, že se s nexusem asi rozloučím.
Z nabízených telefonů co se týče vzhledové stánky se mi žádný moc nezamlouvá. Celkově telefony z nižší cenové hladiny jsou vcelku takové neosobitý a jak přes kopírák. Proto jsem se ptal na starší telefony, které dost zlevnili. Nexus 5x či ta alpha na mě působí vyzrálejším dojmem. Nicméně jak tu bylo napsáno, že už se jedná o dědečky :D.

Proč jsi se vůbec zbavil Alphy? Nedostatečný HW, SW, závada, nebo se okoukal ? :)
Naposledy upravil MoSSiN dne 24. 4. 2017 16:14, celkově upraveno 1
MoSSiN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marseb 24. 4. 2017 15:24

A co takhle Samsung Galaxy A5 2016? Design podle mě více než povedený. A teď mě ukamenujte. :D

https://www.alza.cz/samsung-galaxy-a5-s ... d=18858687
marseb
Junior

Odeslat příspěvekod HZ11 24. 4. 2017 17:00

marseb píše:A teď mě ukamenujte. :D

+1 kámen :D
Ale tak když se tazateli líbí galaxy alpha tak by mohla i A5 :mrgreen:

Pokud preferuješ starší highend než současný midrange, tak se můžeš podívat ještě po Sony Z3/ Z3 compact, případně HTC One M9. Ale pokud si zvyklý na Nexus tak klidně kup 5x
Ale velký problém vidím v tom, že tyhle telefony už nejsou nabízeny v hlavních eshopech, takže budeš muset vybírat dost opatrně, nečti u obchodů na heurece jen recenze ale mrkni i do diskuze to je někdy o dost šťavnatější čtení.
Případně LG Flex2, těžko říct jestli to je hezký telefon ale určitě vzbudí pozornost, ten mají dokonce ještě v czc za 6,5t.
Ale telefony LG z generace G4 se snap 808/810 takže i Nexus 5x a Flex2 trpěli některé série více či méně bootloopy, o tom bys asi měl vědět a případně to vzít taky v potaz.
HZ11
Junior

Odeslat příspěvekod skimoto 24. 4. 2017 20:36

Alpha měla zásadní problém, měli jsme doma dvě a u obou byl velmi špatný příjem gsm signálu, jinak to byl výborný mobil.
Nexus 5x můžu doporučit.
skimoto
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 25. 4. 2017 17:28

Rozhodně Nexus 5X!

Přechod z referenčních telefonů na jedny z nejmasivnějších nástaveb končí sebevraždou.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků