Srovnání Fotomobilů (Huawei P10 a Samsung S7)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod fagot 24. 4. 2017 11:32

S3 se po 3 letech ze svizneho telefonu postupne dostal do stavu nepouzitelnosti z hlediska vykonu. Otevreni kontaktu 5 sekund a podobne radosti. S kazdou aktualizaci se to zhorsovalo. Myslim, ze za to mohla nedostatecna pamet (navic touchwiz oproti jinym telefonum). Ted mam 2 roky S6 a vykonnostne subjektivne stejne jako prvni den.
fagot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kapr99 24. 4. 2017 12:32

Samsungy se zpomalovaly pred par lety to vi kazdej...

Mel jsem Note 4 a to byla bida uz na zacatku.(na to ze to byl v roce 2014 nejlepsi telefon to rychle moc nebylo...ale taky to byl velky minus snad v kazde recenzi)

Samsung si hodne polepsi s Galaxy S6 a vys kdy uz se tohle nedeje.

Ja to zatim nemuzu moc hodnotit mam 4 dny Galaxy S8 tak doufam ze se po tydnu nezacne sekat :D
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Mizlerek007 24. 4. 2017 16:20

miromen4 píše:I přesto, že je S7 loňsky model, stale je to lepši telefon než novinka P10. Navic pokud vyjde levněji, pak bych vubec nevahal a šel pravě do S7. Už jen to, že Samsung neni čina je vyhodou, dale Amoled displej a klasicke ovladani v podobě HW domovskeho tlačitka + 2 senzoru jsou taky bonusem. Ta nahražka v podobě jednoho dotykoveho tlačitka pod displejem, ktera je u P10 je neintuitivni a navic neni 100% spolehliva.


a na tohle všechno jsi přišel jak ? z tvé věštecké koule ? nebo ti to doma řekla maminka ...

jedno tlačítko je mnohem intuitivní a praktičtější než senzorové bokem (nejsem zastánce softwarových)
čtečka je asi ta nejrychlejší kterou jsem kdy na tel. měl a viděl (spolehlivost je 100% a ani iPhone 7 nebyl takto spolehliví)
je mi buřt jestli tam mám AMOLED nebo IPS
byť fotoaparát nečiší papírově světlostí xy, tak fotky podává více než povedené, realistické a noční snímky nejsou nijak nažloutlé (navíc povedenější funkce fotoaparátu je + pro P10)

netvrdím, že je S7 špatný, měl jsem jak flat tak edge, ale rozhodně bych se k ním nevrátil... :pozor
xxxx/ LG G4/iPhone 6 Plus/Galaxy S6 Edge+/ Honor 7/ iPhone 6s/ Galaxy S6 Edge / iPhone 6s Plus / Galaxy S7 / iPhone 7 / Galaxy S7 Edge / Huawei P10 / Galaxy S8 / iPhone X / Huawei P20 / Huawei P20 Pro / Galaxy S9+
Mizlerek007
Junior

Odeslat příspěvekod Moik 26. 4. 2017 19:09

Tak stojím před podobným problémem a zrovna dneska jsem v Datartu 20 minut fotil prodavače :D různýma mobilama:
Iphone 7plus = nesnáším ten jejich komiks-style. Fotky jsou jak kreslený ve Photoshopu. Takhle si já svoje děti připomínat nechci!
P10 = velké očekávání, velké zklamání. Digitální šum, horší detaily. Tady jsem čekal mnohem víc a byl můj favorit. Není snad špatný, ale není dobrý.
S7 = jasně nejlepší i když ne bezchybný.
Lenovo vibe shot (?) - málo detail, ale taky málo postprocesingu
Sony XA - mně se ten mobil líbí, ale foťák jsem fakt nepochopil, to je krok vedle - nepodařilo se mi vyfotit nerozmazanou fotku.


Za mě jednozančně S7 s lepším LCD i foťákem a srovnatelnou rychlostí, voděodolný..
Moik
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 26. 4. 2017 21:04

S7 má Super AMOLED,ne LCD. Jinak dneska se dá S7 pořídit za nějakých 11000 jestli ještě plati cash back.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod stanleyul 26. 4. 2017 21:08

pokud by S7 měl vzhled P10, tak bych asi zvolil S7, mě ale ve všem stačí a i jsem spokojen s P10
stanleyul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moik 26. 4. 2017 22:31

Při této cenové politice by se dalo říct "mně ve všem stačí S7 a jsem spokojen" :-)
Chtěl jsem sem nahrát portrét z S6 - rozhodně není horší, jak z P10, možná o něco ostřejší.
Pisatelce poradil koupit S6 nebo pro holku lepší S6edge -ve zlaté je to stylovej mobil a navíc perfektně fotí..ale pokud stojí S7 opravdi 11tis, pak to asi nemá cenu...
Moik
Junior

Odeslat příspěvekod Mizlerek007 3. 5. 2017 06:09

tak pro zajímavost dám srovnání jak fotí Huawei P10 a Galaxy S7, vše na automatiku, výsledek je asi jasný, pro plnou velikost jdou foto stáhnout, pravým a uložit

P10
Obrázek

S7
Obrázek

P10
Obrázek

S7
Obrázek

P10
Obrázek

S7
Obrázek
xxxx/ LG G4/iPhone 6 Plus/Galaxy S6 Edge+/ Honor 7/ iPhone 6s/ Galaxy S6 Edge / iPhone 6s Plus / Galaxy S7 / iPhone 7 / Galaxy S7 Edge / Huawei P10 / Galaxy S8 / iPhone X / Huawei P20 / Huawei P20 Pro / Galaxy S9+
Mizlerek007
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 3. 5. 2017 11:08

Proč mají fotky tak hroznou kompresi? V obou případech.
xzeit
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků