Kvalitně fotící phablet 5,5-6" cca 12000,-

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Taťka Entík 5. 4. 2017 08:33

Dobrý den Všem.
Rád bych vás zde požádal o radu.
V červnu bych chtěl pořídit nástupce za Xiaomi Redmi Note. Netuším jak se do té doby vyvinou ceny, nicméně pokud se to dá zhruba odhadnout, mohli byste mne prosím „nasměrovat“, abych věděl po čem koukat a co porovnávat? Na co se těšit a co si zatím třeba ujasnit?
S telefonem se mimo volání připojuji k internetu a fotím (občas video). Předpokládám několikaleté používání, tedy ať vydrží a „stíhá“ co nejdéle. Hry nehraji a s manuálním nastavováním fotoaparátu si taky moc nehraji.

Mé představy :
Kvalitní display - stejná (5,5") či větší úhlopříčka . O málo menší bych skousl jen pokud by to bylo něčím vyváženo. Jako maximum bych pak viděl 6,5". Rád koukám na pěkný „obraz“.
Kvalitní zadní foťák, přední nejspíš moc používat nebudu.
Cena – nechám si poradit, ale asi tak okolo 8000,- (když by bylo třeba přidat, nerad, ale zvážím to ;-) ).

Co uvítám ale není podmínkou:
Větší baterii, tedy výdrž. Když vydrží při rozumném používání třeba ty 2 dny, bude to paráda.
Kvalitní (odolnější) konstrukci, přeci jen je to pádlo. Telefony mi naštěstí zatím nepadají ale i v kapse by měl něco snést…
Pěkný zvuk (přímo i do sluchátek, ale to je asi spíš dáno těmi sluchátky ?)
Mám rád různé technické fíčury a vychytávky. Napadá mne třeba stylus pero. Sice nevím, jak často bych potřeboval zapsat poznámky nebo něco kreslit, ale je to zajímavé a líbí se mi to. A tak podobně.

Nepoužívám 2 SIM karty, pouze jednu a jednu paměťovou kvůli malé paměti v současném Redmi Note.
To je asi vše co mne napadá. Možná to bude něco za něco, počítám s tím. Každopádně jsem se snažil napsat co nejvíc. Děkuji za všechny rady a názory.
Jo a jestli je můj dotaz (vzhledem k červnové realizaci) předčasný, připomenu se v květnu…
Naposledy upravil Nick Cave dne 3. 5. 2017 14:03, celkově upraveno 2
Důvod: název změněn na přání zakladatele tématu
Taťka Entík
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 4. 2017 12:43

Se stylusem nic není, jedině kdyby Samsung vrátil do prodeje za dobrou cenu Note7 :)
Jak kvalitní fotoaparát potřebuješ? (za šera, noční snímky)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taťka Entík 5. 4. 2017 13:40

No, to je těžká otázka. Jde mi hlavně o naše děti, takže naprostá většina fotek je ze dne. Samozřejmě se ale může hodit foťák, co zvládne i podvečerní atmosféru města, například.

Edit: pročetl jsem tu několik vláken s vašimi radami ohledně fotomobilů a dobře fotících telefonů ale vetšinou se to týká telefonů menších, tedy asi do těch 5,5". Třeba radíte LG G5. Tak já bych rád něco, co se svými vlastnostmi tomu alespoň blíží, a má větší úhlopříčku. Také se v doporučeních objevuje Honor 6x, ten už je 5,5. Je tedy něco ještě většího, lepšího, co by se v červnu vlezlo do limitu? Pomohlo by navýšit rozpočet na 10.000?

Děkuju
Taťka Entík
Junior

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 5. 4. 2017 14:48

Já mám Huawei Mate 9. Jelikož posiluji, tak zkouším i fotky z fitka, kde se člověk stále pohybuje a světla je celkem dost, ale i tak jsou fotky rozmazlé. Fotky v pohybu (děti nejsou nikdy v klidu) jsou těžko zachytitelne, možná když by si děti hrály na zahradě za pěkného počasí a omezili pohyb, tak by teprve fotky byly kvalitní. Huawei Mate 9 má úhlopříčku 5,9. Považuji ho za jeden z lepších foticich telefonu. Bohužel už stojí více. Pokud půjdeš pod 10 000, tak večerní fotky budou mit spoustu šumu a vysledek žádný. Můžeš to zkusit, ale já dávám na večerní fotky mobil do stativu a fotku zachytávám okolo 10s (noční režim v telefonu), pak jsou fotky použitelné (pokud možno nepohybujici se objekty). Záleží jak moc jsi náročný, ale já dávám větší důraz na fotky. Bohužel mi nejlepší fotky vyšly konečně až z mate 9, ale už je to asi mimo tvuj finanční okruh.
Neříkám, že neuděláš i na levnem telefonu kvalitní fotku, ale budeš omezený pouze za dobrého počasí, dobrého světla a nepohybujici se objekty. Dávám pouze můj osobní názor a zkušenosti.
Moje přítelkyně má honor 7 lite, takže vím jak fotí nižší třída a můj Huawei Mate 9 považuji rozhodně za vyšší třídu.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 5. 4. 2017 16:14

Ve velikosti displeje 5,5 a výše v ceně do deseti tisíc je Honor 6X to nejoptimálnější co můžeš koupit s ohledem na nejvyšší kvalitu fotoaparátu.

http://www.hihonor.com/cz/products/mobi ... index.html

Pokud se bavíme o fotografování dětí v pohybu, při hrách a pod, tak je to tvrdá disciplína s velikým odpadem zkažených snímků a to z jakehokoliv fotoaparátu, což ale nevadí, protože nestojí žádné peníze. Jen se smažou z media, tak o nic nejde ;-)

Používá se i sekvenční fotografování a potom se vybírá povedený záběr, predostreni a pod, ale to už je o disciplíně jako takové ;-)
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod Taťka Entík 5. 4. 2017 17:48

Děkuju za reakce.
Hmm, to tedy koukám. Myslel jsem, že v této ceně už by se něco s lepším foťákem našlo. Ten Mate 9 se mi líbí ale to už je moc. Takže z větších telefonů Xiaomi, Lenovo P2 a Phab 2 plus atd v dané ceně mají už všechny horší foťák než Honor 6x? Mě by asi nevadil, ještě se na něj podívám, ale trochu jsem doufal ve větší...
Taťka Entík
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 5. 4. 2017 17:51

Větší displej ?

Lepší je Honor 8, ale má menší displej.

Ale stejně nesmis zapomínat na to, že podstatný element je ten, kdo drží přístroj v ruce, tam je podstatný rozdíl ... :-D
Naposledy upravil Xr33 dne 5. 4. 2017 17:54, celkově upraveno 1
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 4. 2017 17:54

Phab2 Plus mám a fotky mi přijdou parádní za ideálních podmínek, je stejný jako u Phab2 Pro, tak se podívej na recenze (ale při koupi jsem neměl požadavek na foťák a jeho kvalitu)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taťka Entík 5. 4. 2017 17:59

Ano, větší displej. Ale jak jsem psal, pokud doporučíte jako nejlepší variantu telefon s 5,5" displejem, je to pro mne ok. Chtěl jsem 5,5 - 6,5

Příčetnost obsluhy je vždy zásadní faktor :-D

Mám si tedy vybrat mezi nadprůměrným foťákem s 5,5" displejem (Honor 6x) anebo větším displejem ale průměrným foťákem (Phab 2)? Takhle se věc má?
Naposledy upravil Taťka Entík dne 5. 4. 2017 18:06, celkově upraveno 1
Taťka Entík
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 5. 4. 2017 18:04

Tak se podívej na xiaomi mi max.
Třeba bude vyhovovat...ten fotoaparát je takovy normal i s odezvou a pomalostí stejně jako celý přístroj, ale displej je ok.
https://m.heureka.cz/mobilni-telefony/x ... ecifikace/

Dodam, že pokud píši o xiaomi, tak to ber ale tak, že je lepší průměr, fota jsou dobrá a výkon také ....
Já o něm uvažuji, rozmýšlím se ale, zda ho neobjednat z činy. LTE nepotřebuji, jak o něm psal kolega.

Za měsíc má prijitena trh dvojka, tak uvidím.
Naposledy upravil Xr33 dne 5. 4. 2017 19:01, celkově upraveno 1
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 4. 2017 18:10

Má Xiaomi Mi Max všechna naše pásma LTE? Vypadá to, že ne
https://gizchina.cz/2016/07/29/xiaomi-m ... 7856634076
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xr33 5. 4. 2017 18:16

To tak nevypadá, to tak je. A jsou potřeba? ;-)

Cena je zajímavá. Lenovo phab 2 je novější model.

Je to taťkovi.

Mejte se.
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 5. 4. 2017 18:34

Honor 6x bych nehodnotil jako nadprůměrný fotomobil, spíše jako průměr střední třídy, ale chápu, že to pro Vas nehraje takovou roli. Jen menší poznámka z mé strany. Vyberte co je vám sympatické více. Neříkám, že v telefonech není rozdíl spíše neuděláte chybu ani v jednom. A vy na konečných fotkách rozdíl moc nepoznáte. Pokud vám tu někdo nepíše, že je telefon vyloženě špatný, tak vemte, co se vám líbí víc.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod Taťka Entík 5. 4. 2017 18:58

Dobře. Podívám se zatím na všechny, které jste zmínili. Děkuju Vám !
Taťka Entík
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 5. 4. 2017 19:10

no jestli se tu uvažuje nad xiaomi bez plneho LTE tak to tu celkem upada.pokud potřebuje internet tak bez LTE ani omylem.ten opruz na 3g kde nejde načítat ani pořadně obrazky je tak deset let zpět.
pokud ti stači 5,5" ber P2 s velkou baterkou ( vystačiš si i s P1pro) a nebo Phab2 plus pokud se ti líbí vekej obraz 8-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků