Dobře fotící mobil:-) do 7tisíc (fotomobil)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod milisekh 27. 3. 2017 08:14

Poradí mi prosím někdo nejlepší fotomobil do 7tisíc? Telefon používám pouze na volání, sms a především pro mě prioritou je foťák (malé děti v pohybu). Rozmýšlela jsem se mezi Huawei P9 lite, honor 7, honor 6x,Galaxy A5, XPeria M5. Nebráním se i jiným... Děkuji. Jen potřebuji rychle...jsem bez telefonu :'( .
Naposledy upravil milisekh dne 27. 3. 2017 08:47, celkově upraveno 1
milisekh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 3. 2017 08:28

v této cenové kategorii bych změnil název tématu na ,,dobře fotící mobil'' :)

-- 27. 3. 2017 10:27 --

Honor7 z řádného eshopu přesahuje fin. limit, takže zbývá Honor 6X, Samsung A5 2016, Huawei P9 Lite z těchto 3 bych vybíral.. a ještě Asus Zenfone3 Max ZC553KL
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 27. 3. 2017 09:41

Rád bych zmínil, že pohybující děti nejsou zrovna ideální pro mobilní fotky. Určitě to myslíš i na fotky v interiéru, tím pádem za sníženého světla. Pokud budeš fotit venku za lepšího světla mohlo by to být lepší. Už dopředu tě varuji, že fotky nebudou krásně čisté a kvalitní, ale většinou rozmazle se spoustou šumu.
Jinak jak píše Nick honor 6x a Samsung Galaxy a5 2016 toto jsou aktuálně jedny z nejlepe foticich telefonu ve své kategorii. Přijdou brzy novinky, ale ty ještě nejsou odzkoušené.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 3. 2017 09:53

Škoda, že tazatelka nevybírala dříve, v době, kdy byl Nexus 5X za 7tis.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milisekh 27. 3. 2017 10:02

Takže mi spíše doporučujete si koupit levnější mobil, do 5tis.....např. Honor 7 lite a k tomu malý digitální fotoaparát do 2tis.? Asi ani tomu bych se nebránila.... Děkuji za odpověď

-- 27. 3. 2017 11:08 --

Bohužel, minulý týden synovi vypadl z ruky a nyní se mi ten starý vypína a vypadává simkarta:-(. A k tomu Honoru 7 -na této jediné stránce bych se do fin.limitu vešla (http://www.elektrortv.cz/huawei-honor-7-16gb-grey.html).
milisekh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xr33 27. 3. 2017 11:06

Honor 6X je jediný mobil který kvalitou fotoaparatu převyšuje ostatní v této cenové kategorii .
Ostatní jsou plus minus stejné včetně Honor 7.

Pohybující se děti je velmi náročná fotograficka disciplína i pro kompaktní fotoaparaty.

Hodně fotografickeho odpadu. Ale neco se povede a zbytek smaže.
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod mst3891 27. 3. 2017 11:09

a) 100% souhlas s PunuisherHD. Pohybující se děti nejsou ideální pro focení levnějšími mobily. Zvlášt v interiéru. Fotky budou "mázlé". Mluvím z osobní zkušenosti s Galaxy A5 2016, kdy mám 80% fotek dítěte v interiéru rozmazaných a je to jeden z důvodu, proč budu tel prodávat. Takže Galaxy A5 2016 ne. Jak je na tom Honor 6x nevím, ale dle recenzí by mohl být lepší..

b) Rozhodně nedoporučím digitální foťák za 2 tis. Bude na úrovni Vámi zmíněných mobilů v ceně 5-7tis. Varianta může být ten Honor 6X, ale chtělo by to i vyjádření někoho s osobní zkušeností, nebo si raději připlatit.

Nejlepší volbou bych viděl Nick Cavem zmíněný Nexus 5x, nebo pokud netrváte na androidu tak se mrknout po repasované Lumii 930.
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 27. 3. 2017 11:17

mst3891

Nesmysl.

Citované jsou horší než 6x a příplatek nepomůže.

Zázraky se nedějí.
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod mst3891 27. 3. 2017 11:19

Jako že Lumia 930 a Nexus 5x fotí hůř než Honor 6x??
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 3. 2017 11:26

milisekh píše:A k tomu Honoru 7 -na této jediné stránce bych se do fin.limitu vešla (http://www.elektrortv.cz/huawei-honor-7-16gb-grey.html).

Ten eshop spíše nedoporočuji, nákup v takto levných eshopech bývá riziko, nejen kvůli reklamaci, ale můžeš dostat telefon použitý, se skrytou vadou apod. Proč myslíš že mají tak nízké ceny..?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xr33 27. 3. 2017 11:32

mst3891 píše:Jako že Lumia 930 a Nexus 5x fotí hůř než Honor 6x??


Napíši to takhle. Honor 6X nefoti hůř.

A ve fotografii a u disciplíny dětI zvlášť, záleží na umění obsluhy přístroje.

Hezký den.
Naposledy upravil Nick Cave dne 27. 3. 2017 11:38, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna duplicita
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod beeda 27. 3. 2017 11:56

Zdravím,
řeším obdobný problém a do mého výběru se dostala i Nubia Z11 Mini a Moto X Style.
Má někdo reálné zkušenosti jak si stojí oproti Honoru 6X? Na něm mi vadí jeho chatrná konstrukce.
beeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mst3891 27. 3. 2017 11:59

To Xr33: Nerad bych se pouštěl do většího teoretizování, nebo´t nemám s 6x osobní zkušenost. Ale neodpustím si jednu úvahu: Zvlášt v disciplíně focení dětí v interiéru potřebuji při menším světle co nejrychlejší závěrku abych předešel romazání. Tudíž potřebuji do fotčipu dostat co nejrychleji co nejvíc světla, z toho vyplýva čím větší fotočip, tím lépe. Lumia 930 má skvělý fotočip od Toshiby, velikost 1/2,4". Nexus 5X má ještě větší čip 1/2,3". Honor 6x má velikost 1/2,9" . Tzn dost malinký, byt má oproti Lumii méně Megapixel...

Z výše zmíněného důvodu (velikost sensoru) jsem doporučil, co jsem doporučil.
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod vicomt_cobra 27. 3. 2017 12:28

Větší čip je určitě výhoda ale spíš z hlediska šumu, pokud před velký čip dáš málo světelný objektiv, nebude ti jeho velikost k ničemu.
V kategorii fotomobil budou určitě důležitější osobní zkušenosti uživatelů a hlavně snížené očekávání při focení dětí v akci v interiéru.
Pokud ti děti zapózují, nafotíš je i mobilem slušně, jakmile budou v pohybu, vítězí jakýkoli jednoduchý foťáček s bleskem.
vicomt_cobra
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 28. 3. 2017 17:59

Při fotografování dětí je v tomto případě relativně jedno jakou světelnost má optika nebo jak velký je snímač. Maximální rozdíl udělá (samozřejmě krom světelných podmínek) automatika. Kdo použije manuální režim (což chápu, že v rychlosti ne vždy jde) nebo nějaký sport, jeho šance na slušný snímek roste. V tomto ohledu by mě zajímala možnost aplikace, která by se otevřela s nějakým přednastaveným režimem sport (či něco podobného) či možností rychlého nastavení základních parametrů.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků