Jaký fotomobil po Lumii 925 kolem 5000Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Annnet 24. 2. 2017 07:51

Dobrý den,
dosloužil mi můj telefon Nokia Lumia 925 a potřebuji nový, ale v nabídce se vůbec neorientuji.

Na mobilu kromě volání a občasného surfování na internetu nic moc nepoužívám, jde mi zejména o foťák. Ráda bych, aby měl alespoň takový jako můj starý telefon. Fotím zejména děti, tak aby udělal použitelnou fotku nejen venku, ale i uvnitř při horším světle apod. Nepotřebuji nic špičkového, ale aby byly fotky použitelné.

Na ostatních parametrech až tolik nezáleží. Uvítám, když nebude příliš velký, ale není to podmínka. Cenu bych ráda viděla cca kolem 5000Kč.

Děkuji.
Annnet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powlcz 24. 2. 2017 08:15

Kde nic není ani koza nežere...

Jediný slušný vychází asi Sony Xperia XA, možná Xiaomi Redmi 3S, oproti Lumii 8.7 Mpix má 13 Mpix

Fotomobilem bych to nenazval a Lumii 925 už tuplem ne.

Jinak podobných vláken jsou tu desítky, stovky, takže jinak můžete projevit iniciativu - neberu v potaz, že jste nenapsala jaký systém by telefon měl mít, nebo alespoň uhlopříčku - za mě větší úhlopříčka = lépe utracené peníze
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
BAN

Odeslat příspěvekod Vaso00 24. 2. 2017 09:24

Tak v této cenové hladině to nebude nic jednoduchého.
Jako nejlepší volbu bych viděl Honor 7 Lite, pokud kousek připlatíš, tak vychází dobře Nubia Z11 mini (pozor ale na LTE).
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod powlcz 24. 2. 2017 09:28

Rozhodně bych si tu necelou tisícovku připlatil :-) 3GB RAM, 16 Mpix
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
BAN

Odeslat příspěvekod Vaso00 24. 2. 2017 09:53

Tak kolegyně ji má (po iPhone 5s) a je spokojena. Vypadá pěkně, takový dámský telefon. A fotí pěkně, až mne to překvapilo. Ale viděl jsem jen na displeji mobilu, ne na PC.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Annnet 24. 2. 2017 09:57

Děkuji, kouknu na Vámi zmíněné.
Diskuse jsem pročítala, ale vetšinou se mobily na focení řeší až kolem 10tisíc. Nepotřebuji žádný profi i z té Nokie, co jsem měla, mám pěkné fotky. Spíše mi zajímají telefony z té nižší kategorie, které udělají nejlepší fotky.
Na systému mi nezáleží, zvyknu si snad na vše a žádné aplikace stejně nevyužívám.

-- 24. 2. 2017 11:18 --

Koukám na tu Nubii a celkem se mi líbí. I ta cena je ještě ucházející. Jen není moc recenzí.
Annnet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 2. 2017 10:20

Jaká může být max velikost displeje?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lordweb24 24. 2. 2017 10:31

Pokud vám nevadí displej o velikosti 5.5 palců. Zkuste LG G4 z druhé ruky. Ale při výběru je potřeba dát pozor na vadné série a nejlépe aby měl záruku, kdy faktura nebude psaná na jméno.
lordweb24
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 24. 2. 2017 10:41

Recenzí je málo, to je pravda. Ale pokud jej člověk koupí třeba na CZC, tak má 14 dní na vrácení. A osobně si myslím, že za podobnou cenu se lepší fotoaparát, na českém trhu, nebude shánět lehce.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Annnet 24. 2. 2017 11:37

Nick Cave píše:Jaká může být max velikost displeje?


Nejlépe do 5,2 ale snad bych si zvykla i na větší.

lordweb24 píše:Pokud vám nevadí displej o velikosti 5.5 palců. Zkuste LG G4 z druhé ruky. Ale při výběru je potřeba dát pozor na vadné série a nejlépe aby měl záruku, kdy faktura nebude psaná na jméno.


Raději bych nový, přeci jen u těch použitých člověk neví, co s tím dotyčný dělal, jestli někde neupadnul apod.

Zatím tedy nejlépe vychází asi ta Nubia, ale kdyby měl někdo ještě jiný typ, tak si ráda nechám poradit. Děkuji
Annnet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mst3891 24. 2. 2017 12:23

Nepotřebuji žádný profi i z té Nokie, co jsem měla, mám pěkné fotky.
. To je právě ten problém, Lumia 925 fotila fakt dobře a nic současného s cenovkou do 5tis se Lumii 925 ani nepřiblíží.. Pozor na to!!
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 2. 2017 12:31

Tady je potřeba podstatně zvednout cenový limit, jinak bude foťák jen kompromis
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 24. 2. 2017 13:21

Já před Vánoci řešil stejnou situaci, kam po L925, nepohoršit si s foťákem a zbytečně nepřiplácet za aktuální TOP modely. Po pročtení různých názorů, testů a recenzí mi vyšli jako nejlevnější kandidáti Samsung S6 a Lumia 950, kteří ale oba jsou nad limit 5000 Kč. Nakonec jsem zvolil L950XL, ale jsou chvíle kdy lituji, že jsem raději nesáhl po tom S6 :roll:.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 24. 2. 2017 14:57

powlcz píše:... oproti Lumii 8.7 Mpix má 13 Mpix...
...Fotomobilem bych to nenazval a Lumii 925 už tuplem ne.

Určitě víte, že počet Mpix nic ale opravdu nic nevypovýdá o kvalitě výsledných fotografií.
Ve své době se Lumia 925 dala určitě označit za kvalitní fotomobil, dnes už spíše nikoliv.

Pokud uživatelka, jak píše, nepoužívá žádné aplikace a měla systém WP, za mě bych doporučil projít Bazoš, Sbazar atd. a hledat Lumia 950 ...zřejmě ideální foto-telefon pro ni, opravdu!

Sám tu mám v šuplíku L950 i s koženým bílým Mozo krytem, nahrazenou Galaxy S7. Ale má prasklé krycí sklo - v zapnutém stavu není vidět, funkčně vše v pořádku...ale netroufal bych si ji dnes prodat ani za 3000kč.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Annnet 24. 2. 2017 21:25

Tak to jste mi nepotěšili, říkala jsem si, že už technika pokročila a i mobily kolem 5000Kč budou fotit dobře.
Na Lumii 950 jsem koukala jako první, ale cena už mi přijde vysoká.

Každopádně všem děkuji za názory a asi to tedy budu muset přehodnotit a investovat do telefonu více.
Annnet
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků