výběr telefonu s dobrým fotoaparátem, max 7000kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod peeff 19. 2. 2017 16:10

Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem nového mobilu, momentálně mám LG Optimus L7 II, 3 roky starý a každým dnes očekávám jeho definitivní konec ;-)
Telefon potřebuji na telefonování, focení, a klasické aplikace jako budík a kalkulačka. Internet využívám jen málo, hru hraji jen jednu (bestfiends, velmi jednoduchá). Je mi jasné, že čím bude mít telefon lepší foťák, tím bude dražší. Ale vzhledem k tomu, že mi telefon často padá, se mi nechce utrácet zbytečně.
Hledala jsem, srovnávala, a celkem mě zaujaly 2 telefony - Huawei P9 Lite a Xiaomi Redmi 3S LTE. Je to dobrý výběr? Doporučili byste ještě třeba i nějaký jiný typ?
Cenově do maximálně 7000kč, čím méně, tím lépe. Rozhodně nemusím mít značku. Spíš je podstatné, aby se na to daly sehnat různé barevné kryty, přece jen budu mít telefon i jako modní doplněk :-D

Kupovat budu s největší pravděpodobností v TS Bohemia v Olomouci, mám s nimi celkem dobré zkušenosti.
Děkuji za odpovědi
peeff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baf13 19. 2. 2017 16:27

Pokud chcete kvalitní fotky tak na Xiaomi zapomeňte. V této cenové kategorii má nejlepší fotografie Nexus 5X, ale nevýhoda je, že nemá slot na SD karty. Zkuste se podívat na Samsung Galaxy A5 2016, nebo počkat na Honor 6X, jestli už není moc velký. Huawei P9 Lite taky neni špatná volba.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 2. 2017 18:06

Asus Zenfone3 Max ZC553KL
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peeff 19. 2. 2017 19:51

Děkuji za pomoc, hodně se mi líbil ten samsung, hledala jsem recenze atd, nakonec jsem se rozhodla, že mistačí nižší verze Samsung Galaxy J5 z roku 2016, má hodně dobré recenze, při srovnání fotek A5 a J5 moc velký rozdíl neviděla. Zítra do Olomouce jedeme, tak ho koupím.
Jen by mě zajímalo, jestli si na něj zrovna mám koupit i ochranné sklo, jestli je to potřeba nebo ne. To už totiž výrobci nikde nepíší...
peeff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 2. 2017 20:04

Ochranné sklo můžeš mít, v OL nalepí na displej v Mobil-Com nebo si kup flipové pouzdro
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 19. 2. 2017 20:53

Mezi těmi fotkami je docela podstatný rozdíl. Koupil jsem j5 (2016) matce a abych vytvořil na telefonu dobrou fotku, tak bych musel mít telefon na stativu a fotil v manuálním režimu. Opravdu nejsou fotky nic moc. Zkoušel jsem za dobrého i špatného světla, samozřejmě za špatného to nebylo použitelné a za dobrého, tak na ukázání, že byly okurky ve slevě a to bych musel vyfotit jen cenu. Foťák Vás velmi zklame na tomto telefonu. Ale je možné, že jsem jen rozmlsaný z Huawei Mate 9. Uvidíte sama.
PunuisherHD
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků