telefon do 4000

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Rumidos 16. 2. 2017 00:29

Dobrý den.

Prosím o radu s výběrem telefonu do 4000. Doteď jsem používal Prestigio 8400 s WP ale po pár pádech to displej nevydržel a je třeba jej vyměnit. Protože potřebuju používat HipChat aplikaci tak musím přejít na Android.

Předem upozorňuju že jsem nenáročný uživatel, telefon potřebuju primárně na synchronizaci mailu a kalendáře s outlookem365 + ten hipchat a nějakou tu běhací aplikaci.

Priority:
- velikost do 5" cokoliv většího se mi špatně drží a mám pořád pocit, že mi to brzo vypadne z rukou
- bezproblémová synchronizace s MS exchange/Outlook 365
- plynulost systému
- GPS modul - dost běhám, tak ať si mám jak měřit trasy
- LTE + 3G
- blesk - baterka se prostě hodí
- wifi
- hlasité zvonění - kvalita je mi šumafuk, hudbu poslouchám z jiných zdrojů, ale holt jsem taky hluchej, a zvonění na současným telefonu často přeslechnu
Výdrž baterky - ať to nemusím nabíjet 2x denně i když s tím nic nedělám

Nepodstatné:
Video, fotky, NFC, snímač otisků prstů, ...
Téměř vůbec nefotím a video jsem snad nenatáčel snad nikdy, NFC ani nevím jak bych využil a snímač otisků prstů... no to si radši namaluju čáru na displeji, přijde mi to "zábavnější"

Původně jsem chtěl něco jen do 3000 a přemýšlel že bych si vzal buď 4.5" Huawei Y3 II nebo 5" Lenovo Vibe C2 podle toho co mi bude líp sedět v ruce, ale pak jsem si řekl, že se kouknu co bych mohl dostat kdybych si pár stovek připlatil a vypadly na mě další možnosti:

Lenovo Vibe C2 Power
LG X screen
Lenovo Vibe K5 Pro
Sony Xperia E5
Huawei Y6 II Compact
LG K8

Tak jsem prošel tohle fórum a vykoukl na mě ještě Xiaomi Redmi 4A ta zlatá je teda hrozná, ale telefon půjde stejně hned do obalu abych ho hned nerozflákal, takže to se snad schová.

Upřímně nemám s Androidem moc zkušeností, takže vůbec netuším jak by běhaly ty telefony s 1-1,5 GB RAM tak jsem se chtěl obrátit na zkušenější borce :)

Díky za jakékoli typy a názory
Rumidos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banner 16. 2. 2017 11:05

Šel bych do Xiaomi Redmi 4A. Dost výkonu, kovové zpracování, solidní displej (který zároveň nemá takový ten lacině vypadající černý rám okolo displeje) a za tu cenu moc konkurence nemá.
banner
Junior

Odeslat příspěvekod Taxmi 16. 2. 2017 14:18

Pár informací ohledně Xiaomi Redmi 4A
- Je z plastu.
- Měl bych pochyby ohledně ROM. V ČR je komunita, která se o Xiaomi ROM stará, ale ve většině případů to není právě ona. Buď je tam čínská, nebo něco mezi.
Tady je diskuze, kde to řeší.
https://miuios.cz/viewtopic.php?f=352&t=17499&start=50
Co se týče velikosti RAM. Tak v současné době je minimum 2GB, nemá cenu kupovat nic menšího.
Taxmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 2. 2017 14:28

Z toho výběru LG X Screen
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lordweb24 16. 2. 2017 16:10

Pokud je telefon od Xiaomi kupován v českých známých obchodech (mall, beryko, a jiné) telefon obsahuje vždy global Rom MIUI, která je plně lokalizována do českého jazyka a funkční. Nebo se čeho bát. Než REDMI 4 volil bych Xiaomi REDMI 3S. Sice je dražší, ale hliník, a čtečka prstů. Výdrž při běžném používání 3 dny. Pokud by člověk baterii šetřil, tak i víc dnů...
lordweb24
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 16. 2. 2017 17:25

to lenovo c2 power má dost dobrou baterku, 3 dny dáš s přehledem, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 16. 2. 2017 18:32

Jak píše lordweb24 Xiaomi Redmi 3S Global
https://mobilni-telefony.heureka.cz/xia ... AoQq8P8HAQ
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod Rumidos 17. 2. 2017 21:15

Díky za rady. Dneska jsem si vyzvedl Redmi 4A. Bohužel při prvním nabití se baterka nafoukla jako kopačák :(

Takže v pondělí jdu reklamovat a snad to na druhý pokus vyjde.
Rumidos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 18. 2. 2017 00:33

tvl, kdes to kupoval? Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Rumidos 18. 2. 2017 10:35

Kupoval jsem to na mall.cz. Tel byl vybitý do mrtě, tak jsem to nabil, zapnul a tel se začal nafukovat jako balón.

Jen ze zvědavosti, jaké jsou výhody kovového těla? Tipnul bych si hlavně vzhled, což vzhledem k tomu že bude tel v obalu je celkem jedno. Naopak jsem četl že hůř tlumí nárazy při pádu a přenáší je víc do displeje což beru jako mínus, protože jsem gramla a tel.mi často padají.
Rumidos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 2. 2017 10:43

Jestli ti telefony často padají, tak je jedno, zda máš kovový nebo plastový, protože když spadne na displej, tak je po něm tak jako tak..
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lordweb24 18. 2. 2017 12:57

Kovový lépe odvádí teplo při náročné práci. Za mě plus čtečka otisků.
lordweb24
Junior