Solidní fotomobil s dobrou výdrží do 10k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 19. 3. 2017 09:57

Proč? iPhone SE je výborný mobil, kompaktní, výkonný...dobrá volba.
Apple tímhle modelem zaplnil mezeru na trhu, takové compacty od sony byly výborné, bohužel to výrobce vidí jinak a současná nabídka xperii je nemstná neslaná....sony se stále hledá a ne a ne se najít.
Apple "dal" nekterym to po cem volali, vykon 6ky v tele slabšího brasky 5S
Sám jsem tohle několikrát psal jinde.
Gratuluji ke koupi a at slouží k plné spokojenosti.

Já třeba podobné 5S-ko spokojene asi pul roku pouzival a nemohl si jej vynachválit, dnes bych se k němu už nevrátil, co jsem si zvykl na 5-5.2" tak mi ty 4" přijdou prostě malé. ;-)
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavell951 22. 3. 2017 15:58

Já bych taky bral SE hlavně díky rozměrům. Větší rozměry mi nějak ani nejdou pořádně strčit do kapsy, natož s krytem. Nevzal jsem si ho jen kvůli tomu, že jsem chtěl optickou stabilizaci :-)
Pavell951
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 22. 3. 2017 19:16

To Pavell951: a co jsi tedy nakonec vzal nebo vezmeš?
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod dakre 23. 3. 2017 12:16

Kvůli ztrátě mobil jsem nucen řešit podobný problém a jelikož mám podobné požadavky jako uživatel Volvo XC70, tak se připojím k tomuto vláknu. Krom dobrého foťáku a ceny kolem 10k je mým dalším požadavkem i dual sim (do jednosimkového bych šel pouze v případě S7, ale cashback v kombinaci se slevou u O2 jsem bohužel minul a 13,5 je už na mě moc). Domnívám se, že nic nového, než co tady bylo napsáno se asi neobjevilo, ale jelikož se v telefonech vůbec neorientuji, tak si to zkusím sesumírovat. Bohužel se mi stávám, že některé názory na uvedené mobily jsou tak protichudné, že tápu... Zároveň děkuji za již uvedené tipy a postřehy, které mě dovedly k této čtveřici mobilů:

- Huawei P9 -- zatím asi favorit číslo 1
- Honor 8 -- druhý favorit, ale bohužel tady mě odrazují skleněná záda
- LG G5 -- jestli jsem pochopil, tak asi nejlepší foťák z daného výběru, ale zároveň je největší a zrovna mě neuichvátil, ale nevylučuji jej
- Asus Zenfone3 -- asi takový nejprůměrnější z uvedené čtveřice

Zapomněj jsem na něco?
Trochu mě u uvedených felefonu štve i jejich velikost, ale nic menšího se asi s dobrým foťák sehnat nedá, co (Iphone opravdu nechci)? Do teď jsem měl lumii a kdych o ní nepřišel, tak si s ní ještě dlouho vystačím, ale novou už nechci, neb si myslím, že je to, bohužel, mrtvá větev, což mě ovšem mrzí.
dakre
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 3. 2017 12:25

Ta P9 je ve známějších eshopech za 12k, Honor 8 je cenou pod 10tis., na ta skleněná záda můžeš dát nějaký kryt
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dakre 23. 3. 2017 12:44

Souhlas, Honor vychází levněji, ale fakt mám trochu obavy z toho skla. Máš nějaký tip na kvalitní a funkční kryt?
P9 se dá sehnat za cca 11k Kč v CZ distibuci, což je mírně za limitem, ale zase máá v ceně 3 roky servisu, což se možná za tu tisícovku navíc vyplatí.
dakre
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 3. 2017 13:16

Kde máš P9 dualsim za 11k v CZ distribuci? Já ji vidím za 12 190kč
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman II 23. 3. 2017 13:16

G5, chce si ho to trošku osahat a vyzkoušet, krásně odladěný a i vzhledem rozhodně neurazí, fotky parádní
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod dakre 23. 3. 2017 14:19

Nick Cave píše:Kde máš P9 dualsim za 11k v CZ distribuci? Já ji vidím za 12 190kč

Na tom přece nezáleží, prostě ho za tu cenu můžu mít. Spíše by mě zajímalo, jestli se ty 2 tisíce rozdílu oproti Honoru "vyplatí" a případně bych ocenil tip na nějaký solidní kryt. Btw. Když jsem se navíc díval na cenu H8 ve verzi Premium, tak je cenový rozdíl minimální a navíc je to u obou pořád krapet nad limit 10k, což jsem za určitých okolností schopen akceptovat.

roman II píše:G5, chce si ho to trošku osahat a vyzkoušet, krásně odladěný a i vzhledem rozhodně neurazí, fotky parádní

Jj zkusím se na něj zajit podívat a vyzkouším. Zatím ho "znám" jen z obrázků a videí.
dakre
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 3. 2017 15:58

Na kryt pro Honor 8 se zeptej tady
viewtopic.php?f=1963&t=1254604
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miklin 24. 3. 2017 15:10

tak Volvo šel do Jablka, to již víme.
Nicméně téma je myslím stále zajímavé.
Co nový Honor 6x?
Měl jsem ho v prodejně v ruce. Zkoušel fotit nejen kde bylo světlo ale i v koutě v šeru, přechody mezi světlou a tmavou částí, video s přechody světla - a vypadalo to dobře.
Baterie podle údajů také slušná.
Osobně mi spíš vadí čtečka vzadu (nyní žádnou nepoužívám). Telefon mám i jako navigaci v autě (v držáku a nemám ho vždy zapojen na nabíjení, tudíž je v režimu spánku), v případě aktivace je potom čtečka na zádech trochu "problematické" řešení :-(
Nebo existuje nějaká "finta" jak to obejít? Díky za názor...
miklin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavell951 31. 3. 2017 19:59

Pro Volva : Vzal jsem Galaxy s7...poměr cena/výkon je parádní (měl jsem ho levněji z Německa). Můj vysněný iPhone 7 je téměř 2x dražší, je to skvělý telefon...ale příšerně, ale příšerně předražený. Dal jsem 13 tisíc za iPad a vůbec toho nelituji, ale 22-25 tisíc za telefon opravdu nedám. Za to mám auťak na 10 let
Pavell951
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 1. 4. 2017 16:48

Pokud ti vyhovuje velikost, myslím že dobrá volba.
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 11. 4. 2017 15:43

Tak jsem nakonec iP SE vrátil, nic na něm nebylo špatně, ale nějak mi prostě nevyhovoval, asi fakt malej, navíc ty ostré hrany také nic moc, fotky takový průměr a výdrž baterie taky nic moc. Byl jsem rád, když jsem se dostal na 2 dny, a to na mobilu zase tolik nefachám.
Takže jsem zase na začátku.
Kámoš si teď objednal Lumii 830, s jejímž výběrem jsem mu s vámi pomáhal (viz. vlákno o Lumii 830), tak snad nebude zklamanej.
No jo, ale co teď objednám já, aby to mělo dobrý foťák a slušnou výdrž baterie? Abych nakonec tu Lumii navzal taky. Ach jo.
Vím, že velikost 4" je málo, ideální by pro mě bylo asi 5-5,5" a hlavně aby se mobil dobře držel v ruce, neměl tak ostré hrany jako iP SE.
Díval jsem se teď na Lenovo Moto G5, moc se mi líbí, ale asi se toho o něm zatím moc neví, kromě papírových parametrů, je to docela nový model. Čistý Android by mi vyhovoval víc, než ty hromady balastu u jiných značek.
Tak díky za rady.
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 4. 2017 15:56

Moto Z Play
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků