Solidní fotomobil s dobrou výdrží do 10k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 23. 2. 2017 19:58

Na Motoroly od Lenova jsem se díval v minulosti mnohokrát, co se týče designu, líbí se mi asi nejvíce ze všech zde ve fóru uvedených mobilů. Ani nevím, proč jsem se jimi doposud nezabýval více, asi kvůli větší velikosti, ale to bych snad překousl.
Ad Pavell: pokud myslíte Moto X Play, tak ten vypadá dobře a parametry jsou také dobré, navíc čistý Android by mi myslím vyhovoval.
Ještě jsem se díval na Moto G4 a Moto M, ale nečetl jsem o nich žádné recenze.
Třeba by Moto bylo dobrým kompromisem slušného foťáku a solidní výdrže.
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod Pavell951 23. 2. 2017 20:33

Myslím, že by to měl být tenhle model https://mobilni-telefony.heureka.cz/len ... ngle-sim/# Ale zase má své nedostatky jako každý telefon.

Nedávno jsem viděl nějaký banner s reklamou na Lenovo ale už si nevzpomínám, co to bylo za model. Jelikož je pro mne priorita právě foto a video, tak už jsem lenovo dále nezkoumal, protože jsou tu lepší modely. Mohly by mít však pravě větší výdrž

-- 23. 2. 2017 20:34 --

Co třeba tohle ? Lenovo Vibe X3

-- 23. 2. 2017 20:37 --

Ano, myslím, že to je ten model. Má slušné fotky...výdrž na hranici 1,5-2 dní (Vibe X3)
Pavell951
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 2. 2017 20:41

Na focení Vibe X3 ne, lepší volbou je Moto G4 Plus nebo Moto X Play
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavell951 23. 2. 2017 21:07

Tohle by mohlo být užitečný

Obrázek

-- 23. 2. 2017 21:16 --

To measure a smartphone's battery life, we run a continuous video playback test. We made the video file using a handful of scenes from Spider-man 2, encoded to H.264 and looped to epic lengths. We then play back the file and record the sound being outputted from a pair of headphones, allowing us to measure how long the file played for before the battery failed.
Pavell951
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 24. 2. 2017 08:48

No to je myslím velmi užitečné a jasně to ukazuje výdrž při přehrávání videa. Samozřejmě z toho nelze dělat závěry o výdrži na jiné aplikace, wifi apod., ale o něčem to myslím vypovídá.
Přidávám ještě 1 tabulku, kde je také sloupeček s výdrží:
http://www.chip.cz/top10/smartphony/
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 2. 2017 08:50

Takže je to jasné, nejlepší volba je Galaxy S6.
Fotoaparát má výborný - to je bez debat.
A podle tabulky je jeho výdrž baterie vysoce nadprůměrná :D
anonymni

Odeslat příspěvekod mst3891 24. 2. 2017 09:45

To Handyouch: Presne tak, dle tabulky S6 vyborna volba. Pritom o "vydrzi" S6 toho tady bylo napsano spousta... Dalsi nesrovnalost v tabulce: S5 neo ma mit lepsi vydrz nez Galaxy a5 2016. Vzhledem k tomu, ze mam oba telefony, tak muzu prohlasit, ze je to naprosta hloupost. A5 ma vydrz mnohem lepsi.
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 24. 2. 2017 18:52

No jo, tabulku brát s rezervou, kdo ví, kdo ji stvořil a koho chtěl upřednostnit. Takže zase prd.
Ale díval jsem se více na ty Motoroly a Moto X Play i Moto X Force se jeví velmi dobře. Foťák se zdá slušný a výdrž dobrá. Má s nimi někdo nějakou osobní zkušenost? Díky
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod Nery 25. 2. 2017 06:53

MotoX Play jsem měl nějaký čas. Fotí slušně, výdrž dobrá. Perfektně padne do ruky díky půlkulatým zádům. Pro mne bohužel nemá čtečku otisků, na což jsem si už tak zvykl, že bez toho mobil nechci.
Nery
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 2. 2017 13:23

U tech tabulek mne maximalne krka jedna vec...
Vydrz pri prehravani videa x hodin, pouzity codec - result.
Jenze chybi jestli dekoder hw, sw, hw+ atd.Rozdily kolik nasledne zerou jednotlivy telefony jsou klidne v desitkach procent protoze nekterej model si vylozi hw+ a zpracovani s vice jadry jako osol tomu na vsech jadrech na vysokych frekvencich.Jinej tak jak to tvurce myslel..Polozka o nicem a zbytek je tipuji podobnej nesmysl
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavell951 25. 2. 2017 19:27

Koupil jsem s7 za 12 000 v německu. Nic lepšího jsem asi udělat nemohl (pravda, chytil jsem 10 procent slevu + 10 zaměstnaneckou slevu ; škoda jen toho kurzu eura, na kterém mi přičetli 2kč za každé euro) a vyřešil tim všechny problémy :-)

Už se kolega nějak rozhoupal a rozhodl se pro nějaký telefon ?
Pavell951
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 2. 2017 06:51

Proč z výběru vypadla P9?
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 26. 2. 2017 08:52

Ještě jsem se nerozhoupal.
P9 jsem ještě nezavrhl, ale znejistěl, protože dle výše uvedených tabulek od Pavell a na chip.cz není výdrž nic moc, je-li to skutečně tak.
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 2. 2017 09:19

Teď přišla finální aktualizace na droid 7,dost se v něm vrtám a jede druhý den,má teď 40%.Ta tabulka je nesmysl,samozřejmě tě nikdo do ničeho nenutí,ale praktické zkušenosti mluví jinak.Třeba taková S6 je co se výdrže týká tragická,nicméně podle tabulky to tak nevypadá.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mst3891 26. 2. 2017 12:04

Tabulkou se nedá řídit, byly zde i udaný důvody proč ne, sám to posléze i uznate. Ale přesto vyradite dobry tel na základě těchto 2 téměř nic nerikajicich tabulek, navzdory reálným zkušenostem.
mst3891
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků