Odolná alternativa k Sony Xperia Z3 Compact?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod agas7 20. 1. 2017 08:15

Po 4 záručních opravách během 2leté záruční doby mám nyní možnost vrácení peněz za Sony Xperia Z3 Compact a rád bych se zeptal na nějaká doporučení, zda zvolit nějakou alternativu, nebo zůstat u téhož.

Co se týče velikosti i funkčnosti mně Z3 vyhovovala téměř ve všem. Potřebuji kombinaci možnosti jednodušší manažerské práce (dokumenty, maily, facebook, web) s GPS navigací při turistice, běhu či geocachingu (i za deště či mrazu). Problémem byla neustále se přehřívající baterka (což se opravami nevyřešilo, je to asi vlastnost výrobku), poměrně malá výdrž baterky (řešil jsem to powerbankou), ne příliš přesná GPSka, nedostatečná kapacita vnitřního 16 GB úložiště (občas jsem musel promazávat aplikace, aby to nekřičelo, že se už to tam nevejde), hraniční velikos SD karty (60 GB) křehkost zadní části mobilu (řešil jsem to různými pouzdry).

Během 2 let záruky se ovšem vyskytly tyto závady: samovolně prasklé zadní sklo, vadná základní deska, vadná baterie a rozklížený displej. Během 2 let strávil mobil celkem 40 dní v záručních opravách.

Teď váhám, zda si jej nechat vyměnit za nový (případně nechat vrátit peníze a koupit si tentýž nový), nebo zda mám hledat nějakou alternativu. Pro první variantu by mluvilo to, že jsem na něj zvyklý, ty funkční nedostatky se daly skousnout, investoval jsem do ochranných pouzder, powerbanky a držáku do auta, mám v něm vše rozchozené a je určitá naděje, že ony závady (včetně přehřívající se baterie) byly vlastností jen toho mého kousku.

Pro druhou variantu (koupi jiného druhu mobilu) pak mluví to, že by snad bylo možné najít něco s větší kapacitou baterie, možná i s výměnnou baterií, větší kapacitou vnitřního úložiště a SD karty a něco, co je také dostatečně odolné v přírodě (i za cenu nějakého menšího připlacení si).

Prosím zkušenější o případné vaše tipy. Díky moc.
agas7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hemic 20. 1. 2017 10:29

Resil jsem uplne stejny problem, skoncil jsem u Z5 compact.
hemic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pr3d1t0r 20. 1. 2017 11:40

Z5 compact popřípadě S7 má vcelku kompaktní rozměry. Pokud trváš na voděodolnosti a kompaktních rozměrech tak toho moc na trhu není. Nová Xcompact ztratila voděodolnost a tak příštích letech už prostě nebude do čeho jít.
NTB: Asus Zenbook UX32VD 10gb ram Samsung 860 PRO 512
PC: R7 5800x, Asus X570 DARK HERO,G.skill 3600, Asrock RX 6800XT, 960 PRO 512gb, Fractal Design R5
TEL: Huawei P20 PRO
H: Bowers P5, V-moda M100, Bowers PX7
Pr3d1t0r
Junior

Odeslat příspěvekod Pepan_22 20. 1. 2017 11:49

Nová Xperia X Compact dle všeho voděodolná je, akorát to Sony nedal do technických parametrů jinde než v Japonsku.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 20. 1. 2017 13:47

Samsung Galaxy A3, A5 2017 nově disponují certifikací IP 68. Zvláště A5 nemusí být špatnou volbou 3 GB RAM a 32 GB vnitřní paměť, ale ta cena.... :-(
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod agas7 20. 1. 2017 13:54

Díky za postřehy. Z5 Compact mě také zaujal (hemic - máš s ní dobré zkušenosti?) a otázky voděodolnosti X Compact jsem si také všiml (většinou recenze píší, že jí "ztratila"). Pokud bych rezignoval na menší rozměry, pak by asi i ta Galaxy S7 stál za úvahu. Ale bojím se, že větší displej zase víc žere a méně vydrží.

-- 20. 1. 2017 14:54 --

Také se poohlížím po iGET Blackview BV6000 (kde mě láká kapacita baterie, ale odrazuje pouze 32 GB přídavné paměti) či dražším CAT S60 (kde se zdá výkon i výdrž dobrá, ale odrazuje taková blbost jako nepřítomnost úchytu na poutko na ruku)... A u nich nemůžu najít, jestli mají vyměnitelnou baterku. (U své staré dobré Xperie Active jsem výdrž řešil výměnou bateriíí, které jsem měl při celodenních výbězích s GPSkou vždycky dvě náhradní v kapse).

-- 20. 1. 2017 15:05 --

Baf13 píše:Samsung Galaxy A3, A5 2017 nově disponují certifikací IP 68. Zvláště A5 nemusí být špatnou volbou 3 GB RAM a 32 GB vnitřní paměť, ale ta cena.... :-(

Teď na to koukám a vypadá to také zajímavě. Jen ta A3, která by mě lákala svou velikostí (či spíš malostí) má zase jen 16 GB vnitřní paměti a 2350 mAh baterku. To už je asi lepší ta Xperia Z5 Compact...
agas7
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků