levný android pro ženu, 5 palců, 4-5.000,-kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod AndrewSimek 13. 1. 2017 14:08

Ahoj,
zase sháním telefon pro ženu:

.budget max.5.000,-Kč, více ne, jelikož statisticky přijde 1x ročně fatální pád ;o
.Android, používá zahr.hovory a sdílení dokumentů přes Viber, Whatsapp - náročné na CPU/RAM (stávájící Lumia 650 to už nezvládá)
.alespoň trochu použitelné fotky / video 1080 - ne horší jak Lumia 650
.ideálně slot na SD
.kov/nerozbitnost výhodou :)

Co vybrat?
Samsung A3/Xperia XA vypadá hodně dobře.

btw.mám tu nabídku na jen odzkoušený LENOVO VIBE K5 -cenovka 2900,- má to už Android 6 ?
AndrewSimek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 13. 1. 2017 14:46

viewtopic.php?f=2&t=1259329
Máš stejné parametry jako uživatel v této diskuzi. Zkus mrknou, celkem dost se to rozebírá.
Hlavně XA už stojí trošku více než píšeš v popisku a taky v článku, tak si ujednoť cenu. Jsem pro A3 (2016).
Jestli máš za takovou cenu, vezmi ten telefon, není co řešit, ale zjisti si, jestli je to dobrý zdroj, ať se nenapálíš. Nevím, co u tebe znamená odzkoušený. Jinak dobrá cena, ale ty fotky už budou slabší, takže tě možná zklamou, ale za tu cenu to vem, ona to nepozná a stejně to někde rozbije brzo (je to všude stejné, řeším už stejnou věc, budu počizovat A3 (2016)- za tu cenu nemá moc konkurence.)
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod XaNn 13. 1. 2017 15:47

www.toptelefon.cz - Nástroj pro výběr toho nejlepšího za Vaše investované peníze v poměru cena/výkon.
XaNn
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewSimek 13. 1. 2017 16:03

Tak tu předchozí diskusi jsem fakt přehlídl. Teď si přijdu jako nějakej spamer :-D

P8 LITE - až na tu baterku? Má známej a fakt se stim trápí. Jinak vypadá skvěle.
XPERIA XA startuje na heurece na 5.000,-Kč, takže je to sice strop, ale šla by. Myslím že design by se fakt líbil. K5 od Lenova je proti tomu fakt nuda.

Když bych teda řešil XPERIA XA vs A3 2016, je v reálu Xperia špatná?
AndrewSimek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 1. 2017 16:17

Jenže ta Xperia XA je v EU distribuci v prověřeném eshopu za 5,5t a CZ distribuce stojí ještě o něco víc
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 13. 1. 2017 16:52

Nemůžeš koupit telefon z prvního nejlevnějšího obchodu na heurece, teda můžeš, ale počítej s problémy okolo záruky a vyřizování reklamace. Navíc to nejsou české distribuce (nevím, jestli ji pozadujes). Takže xa v EU distribuci, jak píše 5500 Kč a cz distribuce 6490 Kč (Alza, O2). K5 je fakt nuda, ale jí by to mohlo stačit a zbyde ti na pivo.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod Pepan_22 13. 1. 2017 17:08

Xperia XA je sice za 5.500 Kč ale zase ten design je úžasnej. Líbít se určitě bude.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod XaNn 13. 1. 2017 17:32

Jak to máte s LTE? https://www.alza.cz/xiaomi-redmi-4?dq=4652765 ve zlaté vypadá dobře, je to kovové. Ale chybí LTE 800

https://www.youtube.com/watch?v=xw9kA83eGSE&t=447s

Baterie 4100 mAh, fotoaparát v pohodě
www.toptelefon.cz - Nástroj pro výběr toho nejlepšího za Vaše investované peníze v poměru cena/výkon.
XaNn
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 13. 1. 2017 17:52

ja vybiral taky jak ty...K5 jako Lenovo uchyl bych bral ale .. radsi vem hurahej (jedina ma pripominka jsou tlacitka na displeji)
pořád jsem hledal maly našlápnuty a nakonec ji koupil Vibe P1 pro a dnes by si na maly ani nevzpomela a to nemluvim že ma vsechny funkce dospěly mobil 8-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marekchmela 13. 1. 2017 19:00

xiaomi redmi note 3 global, popř. redmi 3
marekchmela
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod PunuisherHD 13. 1. 2017 23:52

Jelikož tady vidím asi šestý telefon na výběr. Tak už máš velkou nabídku. Takže přidej nějaké parametry.
Velikost displeje, hw tlačítka, otisk prstů se v této cenové kategorii moc neobjevuje, vnitřní paměť, výdrž baterie, která značka ti vyhovuje, co se osobně do teď líbí tobě. Kolik jsi ochoten doplatit navíc nebo se máme držet hranice pod 5000 Kč. Já jen ať nejsi z toho zmatený a lidi ti tu pomůžou rychleji vybrat.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewSimek 14. 1. 2017 19:43

mno defacto je to všechno +/- jedno jak druhý a za rok/dva to bude prehistorický obtloustlý šméčko

Defakto rozhoduju mezi A3 vs XPERIA XA (+/- 5.500,-Kč) a nechám to už asi na NÍ :)

K5 z druhý ruky mi uteklo, ale co, stejně to mělo jen Android 5.1 a aktualizaci to už asi nedostane.
teď jsem vyčetl že Xperia XA i A3 dostanou Android 7, myslím že není co řešit.

Trochu mi není jasný jak co fotí, tady se různě recenze lišej, v recenzích většinou třeba XPERIA XA kritizujou za fotky, na netu jsem našel ale relativně slušný snímky, přijde mi to lepší jak leckterá konkurence, která slušně doostřuje...

Btw. dobrej web na srovnání fotek http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1 existuje ještě něco podobnýho? :)
AndrewSimek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 14. 1. 2017 20:08

Na těch webech záleží, jestli daný uživatel foti na auto nebo manuál. Někdo si stim fakt umí pohrát, tak dokáže udělat opravdu pěkné fotky i na mobilu v této cenové relaci. Neříkám, že telefony fotí špatně, ale telefon za 20k,15k,5k mají rozdílnou kvalitu výsledné fotografie. Zkus ještě YouTube, různé srovnání tam najdeš, ale pokud možno zahraniční YouTubery. Myslím si, že u těchto dvou telefonů neřeš, který jak fotí, ale ať si vybere, který se jí líbí (stejně zvítězí XA). Podle mě ona stejně nepozná rozdíl mezi fotkami, nechci ji nějak urazit, tak to není myšleno. Z vlastní zkušenosti vím, že když jsem zapomněl telefon i foťák vzít na dovolenou a fotil jsem na Samsung Galaxy core prime, který má fakt otřesný foťák, tak byly stejně všichni spokojeni z fotek. Byl bych pro xa. Má opravdu líbivý vzhled.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod Nechic 18. 1. 2017 20:52

Ještě bych se podíval na Lenovo K6, je to pěkný kousek. A3 mi ale pro ženu stejně přijde nejlepší :)
Nechic
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků