Fotomobil - upgrade z LG G4

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 12. 2016 16:50

Přemýšlím o upgrade z LG G4. Prioritou je:
- velmi kvalitní foťák a to kvalitou i rychlostí ostření (využiju jak HDR automatiku, tak focení na manuál, tak videa, tak i přední selfie kamerku)
- dobrá čitelnost displeje na sluníčku (trošku slabina těch LG)
- samozřejmě dobrá výdrž baterie, hezký design
- OS Android a to spíš čistější, větší nadstavby typu EMUI moc nemusím

Nejmíň rok jsem nesledoval trh mobilů, tak jsem v uplynulých dnech googloval testy fotomobilů a vyšlo mi zhruba:
- S7 Edge (samotná S7 mi přijde ošklivá) - pěknej foťák (až na vyvážení bílé), solidní výdrž, super design, optická stabilizace, AMOLED displej - ale trochu se bojím toho, jak se mi bude držet v ruce a ovládat. LG G4 má tlačítka i "úchop" prostě jiný.
- Huawei P9 (nebo P9 Plus?) - solidní kousek, ale foťák dost podexponuje a nemá optickou stabilizaci, na video tudíž na nic
- LG G5 - ta modularita je vizuálně dost hnusná, navíc oproti AMOLEDu čitelnost displeje horší. Fotky naopak super.
- Google Pixel - pro mě trošku neznámá, chybí optická stabilizace, vyšší cena (i oproti S7 Edge, kde jde sehnat EU distribuce od 14500), XL verze cenově úplně mimo. Nevidím v tom moc smysl.
- OnePlus 3T, Xiaomi apod. - pro mě velká neznámá, moc se mi experimentovat nechce, takové mobily pak nejsou za rok moc prodejné

Nějaké další nápady, případně co vyloučit? Stále se přikláním nejvíc k S7 Edge, líbí se mi hodně vizuálně a Touchwiz už není tak robustní jako dřív. Ale nejsem stopro rozhodnut. Samozřejmě hraje určitou roli i cena. Hlavně Huawei se postupně dost zlepšujou a EMUI by šel předpokládám "překrýt" nějakým launcherem.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 29. 12. 2016 18:44

- S7 edge držení v ruce ovlivnis obalem. Pokud ti nevadí, že si Samsung do telefonu instaluje skoro co chce, protože dost místa zabírají jen nativní aplikace, tak bych šel do něj.
- P9 je skvělý telefon, ale když už můžeš mít s7, která má kvalitnější fotoaparát, tak bych bral ji. Chybí mu chybí 4K natáčení, ale to málo kdo využije. A navíc nemá optickou stabilizaci. Takže telefon nenabídne nic speciálního.
- G5 je tak trošku propadák s těmi modulami, displej je taky o ničem, ale fotoaparát má hodně kvalitní, navíc se mi zdá, že jako u jediného využijes plné rozlišení v 16:9. LG má slabší podporu než samsung. Ale má infraport. Ale stále se mi zdá, že s7 dělá lepší fotky (subjektivní pocit)
- Google: naprostý vítěz ve fotoaparátu, ale už nebudi dojem luxusního telefonu, za ty peníze by mohl vypadat líp. Má čistý android. A všechno co bys od luxusního kvalitního telefonu čekal, navíc má mít dlouhou podporu s aktualizacemi. Jen má spoustu rámečku nad a pod displejem.
- Dost telefonům od Xiaomi chybí naše lte, takže si musíš třeba najít, který telefon podporuje naši síť. Poslední dobre nové telefony jsou Xiaomi mi 5s plus a Xiaomi mi note 2, ale ten se k nám ještě nedostal.
- Oneplus 3T je skvělý telefon za málo peněz, navíc má jednu z nejlepších předních kamer, komunita oneplus je opravdu veliká. Velký výkon, čistý android a kvalitní zpracování systému. Fotoaparát už není tak kvalitní jako u s7 a Google. Oxygen je opravdu dobře udělaný. Nemám stim jediný problém. Navíc nastavení v menu je mnoho. Má jednu z nejrychlejších čteček a nabíjení dash charge, které je taky aktuálně nejrychlejší (honor magic už nabíjí rychleji myslím).
- HTC 10: mne se to telefon nelíbí, moc velké rámečky, stále nevím jestli už vydali update, který by opravil to zaostřování. Jsou kvalitnější telefony na trhu než je HTC 10.
- Huawei mate 9 teprve přišel na trh, telefon je to krasny. Srovnatelný se špičkou, ale jelikož je nový, tak jsem se sním ještě nesetkal, takže nemohu moc posoudit. Jo a viděl jsem, že přidali v android 7.0 do emui i menu nebo šuplíky, což mě překvapilo. Akorát nastavení systému launchrem nezmenis. Jinak si myslím, že je to úžasný telefon. Pokud ti nevadí 5,9, tak sním rozhodně chybu neuděláš.
Doporučil bych S7 edge kvůli nejkvalitnějšímu fotoaparátu, ale rozhodně mrkni i na huawei mate 9. Pokud nemáš na Google pixel. Doufám,ze jsem se v mnoha věcech nemýlil.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 12. 2016 19:08

Mr.Scully píše:EMUI by šel předpokládám "překrýt" nějakým launcherem.

nainstaluješ Nova launcher nebo jiný a EMUI nemusíš vůbec používat
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 12. 2016 19:18

PunuisherHD - super, díky za postřehy, shrnul jsi to moc pěkně a potvrdil většinu mých předpokladů. S7 Edge bych do obalu právě nedával, tím se zabije ta krása telefonu a překryje se obvykle i boční část displeje. Rámečky u telefonů se mi právě taky nelíbí, na to je super ta současná LG G4, která nemá ani HW tlačítko, které mi nechybí (spíš naopak). Některé ty "stock android" telefony jsou právě vizuálně dost robustní a chybí mi tam estetika. Mrknu i na ten Huawei.

Nick Cave - jj, to jsem si tak nějak myslel. Sice pořád trochu žiju v přesvědčení, že launcher bude žrát baterku víc než nativní OS, ale asi se mýlím. Nova je každopádně za dvacku, dneska jsem ji zrovna pro jistotu kupoval do zásoby :-)
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod johnface1987 29. 12. 2016 19:44

Někdy fakt k smíchu ty hlášky...

Co je na modularitě G5 špatného a propadák? Mám, jej a subjektivně se mi líbí více než okoukaný Samsung design. Naživo! Použiju jednou - až předám někomu z rodiny i s novou baterií. Jinak o ní nevím. Střílíte od pasu např. i s těma displejema? Amoled jsem měl a IPS mi sedí více. Mimo to použitý IPS panel v LG G5 byl mnohdy velmi dobře hodnocený. Nebo jste to porovnali na tom slunci vedle sebe?! A co foťáky, zkoušeli jste nebo pár recenzí a diskuzí a zaplacených?! Když budu chtít najdu recenze, které tvrdí opak, co jste tu napsali.

Osobně bych zvolil LG G5 nebo Oppo. Samsung jen kvůli vodotěsnosti. Každý Launcher bude brát baterku méně než touchwiz. :-)

Jediný důvod upgradu z LG G4 bych viděl v odezvách systému. Proto jsem ho po roce předal dál. Ten foťák není takový rozdíl oproti G5 hlavnímu.
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 12. 2016 19:56

U té modularity jsem myslel, že je to prostě zezadu takový ošklivý, navíc G4 byla hranatější. G5 se mi prostě nelíbí designem, jinak je to nepochybně dobrý telefon.

IPS je v tomhle případě určitě věrnější než AMOLED, ale já u mobilu celkem kašlu na to, jestli je zelená přesaturovaná nebo ne. Já chci, aby to na plném slunci bylo dobře vidět ze všech úhlů - nemusí to být přesně, musí to být jasně. A tam Samsung vede. I se svými známými nevýhodami.
Naposledy upravil Mr.Scully dne 29. 12. 2016 22:35, celkově upraveno 1
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 29. 12. 2016 19:56

Ten displej je hodně subjektivní. To co se líbí vám, nemusí druhému. Líbí se mi u G5 wide-angle. Ale to jak vypadá G5 bych třeba já neprekousnul, telefon se mi zdá být hodně laciný, ale je to všechno subjektivní. Modularita je dobrá u něj pokud si chcete nechat telefon více jak 2-3 roky, protože jen vyměníte baterii a telefon zase můžete nabíjet doplna. Ještě je dobre u něj, že čtečka ihned odemkne mobil, s7 první probudí mobil a pak odemkne, ale je to otázka ani ne půl sekundy navíc. Ono porovnání g5 a s7 je hodně citlivé téma na delší dobu. U G5 si můžete přidávat tlačítka na obrazovku, s7 můžete nastavit jak senzoricke. S7 si dobarvuje fotky, takže jsou jako pro oko libivejsi než reálné, ale zase já upřednostňuji líbivé. S7 má sklo zezadu,takze pokud nebudete mít v obalu což je škoda ho tam dát, tak počítejte ihned s poškrábáním ne li s rozbitim.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 29. 12. 2016 19:58

Čistě ze zvědavosti, přemýšlel jsi nad možností počkat na LG V20?
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 29. 12. 2016 20:01

Nejlepší telefon na trhu, ale kdo ví, kdy se dostane do ČR, protože ani G5 nemá oficiální distribuci v ČR. Dost možné je, že se v ČR v20 ani tady neobjeví. Zalezi, jestli by mu nevadil druhý displej. Ale jinak bych já sám moc nepřemýšlel a šel hned po něm.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 12. 2016 20:02

LG V20 je hezkej mobil a líbila se mi i V10, ale bojím se slabší baterky kvůli tomu duálnímu displeji, V10 myslím neměla baterku nic moc. A chybí myslím optická stabilizace. Ale rozhodně velmi zajímavej telefon. Ale stejně se tu prodávat nebude... i v zahraničí vidím na prodej jen pár kusů a bez českého jazyka.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 29. 12. 2016 21:26

Vybírám úplně stejně...a také to u mě zatím vyhrává Galaxy S7 (Edge raději ne)
Huawei P9 se mi vizuélně líbí víc, ale dnes jsem si ho dlouho zkoušel a ty fotky jsou oproti S7 prostě špatné, nevím, ale zkoušel jsem zakrývat tu zadní kameru...a výsledné 2 fotografie byly úplně stejné...stejná hloubka ostrosti, stejné barvy,...moc výhody v tom tedy nevidím.

Navíc P9 oproti S7 postrádá NFC (pouze single sim ho má), dále pak chybí bezdrátové nabíjení...když už mám na stole stojánek co nabíjí opravdu 1A, tak bych ho chtěl používat, a hlavně chybí voděodolnost.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod nevericitomas 29. 12. 2016 21:31

Mam S7 a docela mne ten fotak stve, HW asi bude ok, ale strasne to preostruje a dela barvy mnohem sytejsi nez jsou. Nejvic je to videt na fotkach lidi, kteri jsou v pozadi - vypadaji jak nemocni, jak maji preostrene rysy obliceje. Selfie kamera zase vyhladi oblicej, ze to vypada jak z vosku. Na druhou stranu pri foceni v horsim svetle nebo pri foceni v burst modu nebo video v slow motion je Galaxy S7 uplne jinde nez treba P9 nebo Op3. Za mne je nejlepsi fotomobil dneska Iphone 7, protoze foti svet tak, jak vypada a zvlada vychytavky jako slowmotion apod nejlip ze vsech.
Naposledy upravil nevericitomas dne 29. 12. 2016 21:34, celkově upraveno 1
nevericitomas
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 12. 2016 21:32

S7 vs. P9, co jsem tak studoval testy - S7 má líbivější fotky, teplejší barvy, lehká přeexpozice, větší doostření (až moc). P9 je má reálnější, ale zase je třeba víc postprocessingu, aby fotky nějak vypadaly a jsou obecně dost podexponované a takové nevýrazné. S7 mi přijde subjektivně lepší, byť to doostření nemuselo být tak výrazné. Postprocessingem proháním RAWy ze zrcadlovky; u mobilu naopak chci použitelné fotky hned po stažení. Takže S7 vychází o něco líp. Ale P9 je pěknej mobil.

S7 je možná vhodnější variantou než S7 Edge, ale mně se ty Samsungy s kulatými rohy obecně tak moc nelíbí... míval jsem kdysi S1 a vizuálně i pomalostí dost hrůza, pak jsem radši šel přes Sony k LG.

Subjektivně se mi fotky možná líbí nejvíc z LG G5, ale tam se mi zase nelíbí telefon jako takový... tak nevím, jestli počkat na V20 nebo na G6 nebo co... :-)
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 29. 12. 2016 22:16

S8 přijde v dubnu a G6 by měla během 2-3 měsíců. Zas ty telefony nebudou odzkoušené, takže můžou vyhořet jak note 7. Sice málo pravděpodobné, ale jen říkám nebudou odzkoušené. Teď aspoň víš, jak na tom telefony jsou a co vlastně chceš. A budou i další telefony, takže zase budeš badat. Na jednu stranu budou rozhodně lepší zase.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod PeterPan 29. 12. 2016 22:18

Nubia Z11. Fotky jsou vyborny. Design take. LG G4 jsem mel. Ale ted jsem spokojen. :)
http://gsminsider.com/2016/05/zte-nubia ... -are-here/
http://gsminsider.com/2016/07/zte-nubia ... -are-here/

6GB/64GB + LTE.
Naposledy upravil PeterPan dne 30. 12. 2016 12:45, celkově upraveno 1
S10+
PeterPan
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků