Prcek s kvalitním foťákem a dobrou výdrží

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vojtasimi 18. 12. 2016 18:32

Vážení odborníci,
rád bych vás požádal o radu při výběru nového telefonu. Nyní mám Sony Xperia T.
Mé požadavky: nejdůležitější je pro mé menší ruce co nejmenší velikost (max 5 palců displej), co nejkvalitnější foťák a co největší výdrž baterky. Fajn by byla také 1,5GB+ RAM. Vyšší cenu zařízení přežiju, když bude odpovídat kvalitě.
Našel jsem několik telefonů i z různých kategorií a zajímal by mě váš názor, případně tip na jiný telefon v prodeji nebo takový, který teprv do prodeje přijde.

Xiaomi Redmi 3S global: i když patří do nižší kateorie, uchvátil mě nízkou cenou a dobrou výdrží. Oceňuji i snímač otisku prstů. Ale co foťák? Recenze ho hodnotí poměrně skepticky.
Xperia Z3 nebo Z5 compact: papírově vypadá hodně dobře až na ne zrovna úchvatný vzhled. Novýhodu vidím také ve vysoké ceně, za kterou se dá koupit už iphone SE.
Iphone SE: nikdy jsem iphone neměl, takže mě láká. Věřím, že je méně poruchový (Xperii už jsem 2x dával do továrního nastavení). Hlavní pozitivum je pro mě velikost a foťák. Ale zase ne zrovna zázračná výdrž baterky. Je blbé srovnávat iphone s Xiaomi, ale vyplatí se vlastně přihodit 7 tisíc a koupit iphone?

Rád si přečtu jakékoliv rady a tipy. Děkuji za každý užitečný komentář. :-)
vojtasimi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 12. 2016 21:50

Podívej se na Huawei Nova, zda-li bude vyhovovat tvým požadavkům, na webu jsou videa i recenze
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 19. 12. 2016 00:16

Iphone SE nemá zase tak zázračný fotoaparát a ovládání je trochu odlišné. Pokud je vyloženou prioritou foťák a výdrž, nestojí z mého pohledu za příplatek. Ale jinak je to pěkně udělaný stroj (jeden máme doma). Hlavně je v cenové relace, kde jsou stroje jako Lumia 950, LG G4/G5, Samsung S6, které fotí znatelně lépe. Možná i Nexus 5x by mohl být lepší. Ale jsou větší, mno .)
Poslední prcek s kvalitním foťákem, co mě napadá, je už obstaróžní Nokia 808 :) Zajímavý je Panasonic CM1, ale je to stroj s minimální podporou, který by bylo nutné sehnat kdesi v zahraničí a i tak by se dostal minimálně na cenu místní lepší verze Iphonu...
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 12. 2016 00:59

Jsi-li ochotný připlatit, tak vše splňuje Samsung S7 (porovnávej celkové rozměry smartphonu, ne velikost displeje)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nechic 19. 12. 2016 09:21

Nexus 5X se nezdá, ale je to docela malý telefon co se skvěle drží (neklouže, jistý úchop) a fotí výborně. V dané cenové hladině a velikosti moc konkurence nemá. Jen si zvyknout na USB-C a nerozšířitelnou paměť.
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vojtasimi 19. 12. 2016 13:07

Díky za každou radu. :) Huawei Nova také nevypadá špatně. A Nexus 5X už je na mě moc velký.
Škoda, že se vývojáři snaží dělat telefony co největší a ne skladné kousky na pohodlné nošení v kapse.
vojtasimi
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků