Smartphone do 7500 Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod panpasek98 11. 12. 2016 20:13

Zdravím, hledám si nový smartphone. Použití by bylo hlavně na internet (především přes wi-fi), sledování videí na Youtube a hraní her. Samozřejmě FB a WhatsApp, Snapchat ne. Volání a SMS není časté. Dále bych nějaký lepší fotoaparát a kvalitní GPS.

Takže požadavky jsou:
Displej max. 5,5", ideální je 5"
Dobrá podpora od výrobce
Kompletní LTE
Úložiště: 16GB + podpora MicroSD, nebo 32GB bez karty
DualSim není potřeba
Min. 2GB RAM
Procesor: preferuji Qualcomm.
Minimálně Android Marshmallow, budoucí možnost updatu na Android Nougat výhodou

Cenový limit je 7500 Kč, maximálně 8000 Kč, kdyby to opravdu stálo za to.
Zařízení chci kupovat v lednu, tzn. nijak to nespěchá
Telefon bych chtěl kupovat u nějakého renomovaného eshopu, tzn. czc.cz, alza.cz, nebo alfa.cz (tsbohemia.cz)
Zatím jsem začal i skončil u LG Nexus 5x a to hlavně kvůli:
5,2" displej, kompletní LTE, Nexus: velice dobrá podpora přímo od Google.
Vadí mi: nad cenový limit (8000 Kč u czc.cz, do ledna možnost zlevnění) a jedná se o docela staré zařízení (datum uvedení říjen 2015), menší výdrž, ale to není zase tak moc hrozné

Díky za tipy! :)
Naposledy upravil panpasek98 dne 12. 12. 2016 14:55, celkově upraveno 4
panpasek98
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 12. 2016 20:22

Moto G4 Plus, Moto X Play
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adrenalic 11. 12. 2016 23:45

Volil bych bud onen Nexus nebo Redmi Note 3 Global LTE za cca 6 tisíc - Snapdragon 650 je v teto cenove relaci vykonnostne bezkonkurencni nabídka. Nic méně výkonného bych hlavne kvuli hram nebral.
adrenalic
Junior

Odeslat příspěvekod Cajky 12. 12. 2016 00:49

Souhlasim s adrenalicem a pokud by si radsi 5", tak Xiaomi Redmi 3S global, 3GB RAM, 32GB :tleskani
Cajky
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 12. 2016 00:53

To bych chtěl vědět, kde u nás koupí Xiaomi u nějakého renomovaného eshopu..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cajky 12. 12. 2016 00:57

Tak treba kluci ho ted hodne zkupovali na mallu, kde byla akce Note3 global za 4500, coz je neskutecna cena.
Cajky
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 12. 2016 01:16

To jo, ale Xiaomi tady není z oficiální distribuce, takže reklamace probíhá jen u eshopu, kde se smartphone koupil
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 12. 12. 2016 05:51

No a? Delas, jako kdyby reklamace u oficialniho dovozce byla nejaka prochazka ruzovym sadem. Ze se tady 90 procent reklamaci zamita kvuli oxidaci bys mel vedet i ty. To jsou zase rady. A tohleto tady dela moda...
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 12. 12. 2016 07:18

Podej důkaz, že se zamítá 90% reklamací u oficiální distribuce zamítá kvůli oxidaci.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JudgeDeath 12. 12. 2016 08:51

Pokud se nebojíš číny a umíš root+flash alternativní rom tak za tu cenu nenajdeš nic lepšího než LeEco Le Max 2(x820). Mně vyšel z činy na cca 6800 z aliexpressu.
Edit:Jsem prehlidl požadavek na displej.Tak nic no...
Sony Ericsson T68i->Siemens M65->Nokia 6600->Nokia N73->Nokia N97mini->Sony Ericsson Xperia Pro->Landvo L900->Lenovo K3 note->LeEco Le 2->LeEco Le Max 2(4/32)->LeEco Le Max 2(6/128)->Xiaomi Mi Mix 2s(6/128 black)
JudgeDeath
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 12. 2016 10:38

re :nickcave
bude v alze a uz myslim je na mallu,czc ho bude mit taky.n o a reklamace velkej eshop nebo u vyrobce,pěšky jako za vozem.
Stejně by mne zajimalo co kupujete za zgarby že je mate vecne v reklamaci :-) Prvni mobil v roce 1996 a jeste se nepostestilo.Je fakt ze proslulym potizistum xperia atd sem se vyhybal
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cajky 12. 12. 2016 12:05

Nevim, jak to myslis s tou reklamaci, ale mne tedy prijde logicke reklamovat tam, kde jsem koupil. Jestli je oficialni distribuce nebo neni, mne muze byt uplne jedno.
Co s tim telefonem prodejce dela mi muze byt uplne jedno. Ma na vyrizeni 30dni a jestli to posle do Britexu nebo do Ciny mne muze byt uplne jedno.
Me zajima pouze, aby prijal reklamaci, vyridil do 30ti dni a vratil k me spokojenosti. Jak k tomu dojde znovu rikam: je mi uplne jedno.
Cajky
Junior

Odeslat příspěvekod panpasek98 12. 12. 2016 15:00

Přidán ještě jeden požadavek.
Do výběru přidávám Moto X Play (rozměry totožné jako Nexus, jenom větší display). Škoda, že chybí čtečka otisků prstů.
Jinak je to Xiaomi i ve stříbrné barvě? Já ho našel v 32 GB verzi jenom v zlaté.
Jak je to jinak s bloatwarem v tom Motu? Je ho tam hodně, nebo ne?
A disponuje Xiaomi softwarovými nedostatky, jak někteří říkají? Díky
panpasek98
Junior

Odeslat příspěvekod Cajky 12. 12. 2016 15:24

Našel jsem třeba na xiaomimobile.cz
Jinak já sám mám Gold a nebral bych jiný.
Nedostatky trpí především ti, co si to koupí z Číny a pak sami flashuji.
Já to rozbalil, všechno fungovalo, tak jsem zablokoval ty jejich týdenní aktualizace a je to.
Na internetu samozřejmě píšou jen ti, co mají nějaký problém, přeci nebudou psát, aby chválili :)
Ale z těch tisíců majitelů je to jen mizivé procento a jak říkám, jsou to buď ti, co to mají z Číny a sami flashuji nebo aktualizují ty týdenní verze, což nejsou stabilní verze a tak se jim něco objeví.
Proto jsem zakázal, vše funguje jak má a případně si dám další stabilní verzi, kterou to už nabídlo, ale nemám důvod to dělat.
Cajky
Junior

Odeslat příspěvekod adrenalic 12. 12. 2016 16:16

panpasek98 píše:Přidán ještě jeden požadavek.
Do výběru přidávám Moto X Play (rozměry totožné jako Nexus, jenom větší display). Škoda, že chybí čtečka otisků prstů.
Jinak je to Xiaomi i ve stříbrné barvě? Já ho našel v 32 GB verzi jenom v zlaté.
Jak je to jinak s bloatwarem v tom Motu? Je ho tam hodně, nebo ne?
A disponuje Xiaomi softwarovými nedostatky, jak někteří říkají? Díky

Moto X Play by neměl mít bloatware žádný nebo téměř žádný, UI je hodně blízké čístému Androidu. Na běžné používání je to fajnově zpracovaný telefon se super displejem, solidním foťákem i výdrží a odladěným prostředím. Jen ta výkonnost už není příliš future-proof. Nějakých 35-40 000 v Antutu, grafika dnes už možná ani né průměr, takže na náročnější hry to nebude.
adrenalic
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků