telefon do 5205 bez DPH

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod praalien 9. 12. 2016 10:39

Zdravím, vybírám nový telefon . Momentálně mám na radu místních lidí druhým rokem LG L90 - naprosto fantastický telefon bohužel se na něm začínají objevovat různé mouchy tipu ztráty signálu nefunkční GPS extrémní pomalost atd atd . Chci tedy obměnit . Máme nastaven firemní limit 5205kč bez DPH
Od telefonu bych chtěl :

Dlouhou výdrž - 2dny a více
svižný operační systém abych SMS neotvíral 15sekud
Minimálně stejně kvalitní fotky jako dělá L90
Blesk\baterka
Funkční GPS tzn že mi nebude ukazovat nesmysly a neustále ztrácet signál.
Rozměr zhruba 4,5-5"
jack 3,5"
microUSB

hry na něm hrát nebudu maximálně nějaká apka (sport muzika internet)

Máme od firmy i seznam ze kterého si máme vybrat což by mi usnadnilo práci, je z toho něco použitelné nebo je lepší zabojovat o jiný model ?:

Coolpad Modena 2
HTC Desire 620
HTC One mini 2
HUAWEI P7
Huawei P8 Lite - bílý
Huawei P8 Lite - černý
Huawei Y6 II Compact - Černý
Lenovo VIBE P1m - černý
LG K10 LTE (K420n) - Bílý
LG K4 LTE (K120E) - Tmavomodrý
LG K8 LTE (K350n) - Tmavomodrý
Microsoft Lumia 640 LTE
Microsoft Lumia 650
Samsung Galaxy J3 (2016) J320FN - bílý
Samsung Galaxy J3 (2016) J320FN - černý
Samsung Galaxy J5 (J500FN)
Samsung Galaxy Xcover 3 (G388F)
Samsung Galaxy Xcover 3 (G389F)
Sony Xperia E5 - černý
praalien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 12. 2016 10:47

Z toho výběru Lenovo Vibe P1m má nejdelší výdrž baterie
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaso00 9. 12. 2016 10:52

Z tohoto výběru bych se také přikláněl k Lenovo VIBE P1m, případně Samsung Galaxy J5. Za zmínku by stál i P8 Lite, ale tam je slabá baterie...
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 12. 2016 11:00

Ten Samsung J5 J500FN má jen 1,5GB RAM a 8GB ROM, nwm zda bude ta interní paměť stačit, něco si vezme system a zustane okolo 5GB
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaso00 9. 12. 2016 11:07

Odvozoval jsem od předchozího mobilu, LG L90, kde je také 8GB. Je pravda, že já osobně vyžaduji více, ale poptavateli to může stačit. Ta 1,5GB RAM je limitní, jde o použití. Ale GPS, foto i plynulost systému poběží dobře (i když je tam proklínaný TW). Pokud však uživatel bude používat více aplikací, jsou 2GB RAM nutnost.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 12. 2016 11:14

Limitní bude spíše interní paměť, záleží co vše se nainstaluje.. S tim Huawei P7 to snad ani nemyslej vážně, k mání je pouze šedivka v eshopech, kde jakákoliv reklamace může být velký problém
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 9. 12. 2016 12:15

Jak moc limitní je ta cena, nedá se připlatit ze svého? Protože Huawei P9 Lite vyjde bez DHP na nějakých 5 769 (možná to někde bude ještě níže, tato cena je na Alza.cz) a rozhodně je to lepší telefon než všechny ostatní zmíněné alternativy. Baterie 3000 mAh, dorazí Android 7.0 Nougat, Navíc dostatečně tenký a pevný telefon, zvládne bez problémů méně šetrné zacházení. Počítám, že máte smlouvu u T-Mobile, nevím jak u firemních zákazníků, ale přidává k P9 Lite levnější Huawei zdarma, to by mohlo na lidi z firmy zapůsobit (ale záleží, jakou máte smlouvu, do toho nevidím).
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 9. 12. 2016 12:16

Aby to nebyla nejaka stara nabidka operatora a aktualni nabidka mobilu je uplne jina, takze cela diskuse je spatne :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod praalien 9. 12. 2016 14:07

Díky moc všem za odpovědi, ani jsem nečekal takový fofr :-) 8gb interní mi stačí . Používám micro SD kartu ...tu jsem zapomněl dopsat ale to už snad má dneska každý telefon . Nabídka je teď z Prosince , je tedy mnohem širší ale vyřadil jsem telefony pod 3000 aby toho nebylo moc .Jinak děkuji všem za rady omrknu to :-)
praalien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 12. 2016 15:30

Prakticky za stejné peníze koupíš Samsung Galaxy J5 J510F s 2GB RAM, 16GB inter. a větší baterií
http://mobilni-telefony.heureka.cz/sams ... dual-sim/#

http://m.mobilmania.cz/samsung-galaxy-j ... /a-1335229
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 12. 2016 16:06

re : praalien
doufam ze vis limitaci typu ze lib, obb a dalsi a daalsi a dalsi a dalsi veci se ti nebudou ukladat na externi sdcard u spousty aplikaci.Takze dojde pri jistem typu pouzivani k tzv. samozasiracimu efektu ktery vsadim se ze prozivas se soucasnym telefonem.Reseni jsou defakto dve, root a spécialni uprava , tzv. linkovani, nebo android 7 a spojene uloziste.Sebevetsi karta jinak řeší totiž PRD pokud mas osum giga internal memory.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 9. 12. 2016 19:47

praalien : jeste popremyslej .. ooooooo ma pravdu...8Gb vnitrni pameti je kravina protoze dalsi tvuj dotaz po vanocich bude "help - nemam misto" .. jak udelat root urcite nevis a nehodlas se to ucit ;-)
vem cokoli minimalne s 16Gb a budes mit klid ..
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků