IOS vs Android

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod noremorse 6. 12. 2016 22:58

Ahoj, jsem uživatel androidu, s malou vsuvkou do WM, možná bych chtěl zkusit IOS, ale není podmínkou

Otázka: S7edge/Huawei P9/Iphone 6s 64GB

Který z nich? Jde převážně o výdrž baterie a fotky

Roky, kdy jsem rootoval, nahrával rom atd jsou pryč, teď chci mít odladěný system, co největší podporu ze strany výrobce....
noremorse
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 12. 2016 23:01

S7 Edge
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalanis 7. 12. 2016 00:18

S7 e
Užívej si každého dne tak, jako by to byl tvůj poslední
Kalanis
Junior

Odeslat příspěvekod noremorse 7. 12. 2016 07:00

Diky, vy jedete na androidu,či ios?
noremorse
Junior

Odeslat příspěvekod suky88888 7. 12. 2016 08:16

Co LG G5? ;-) lepší cena a třeba srovnání konkrétně s jabkem a S7, má lepší foťák, vysledne fotky jsou vážně impozantní a navíc ma úžasný manuální režim focení, na YT najdeš srovnání fotek konkrétně těchto 3 mobilu a zjistis sám že G5 fotí nejlépe. Sám jej mám a neměnil bych ani za mák.

Edit.: když je řeč o podpoře výrobce G5 již v řadě zemí dostal Android 7 a každou chvíli dorazí i do CR, jako jeden z prvních výrobců.
suky88888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 12. 2016 09:02

noremorse píše:Diky, vy jedete na androidu,či ios?

Android
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noremorse 7. 12. 2016 10:35

Jasně, G5, o te jsem take přemýšlel, nyni mam G3, ale asi chci i změnu značky a prostředí. Nicméně ještě na ni kouknu podrobněji. Diky
noremorse
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 7. 12. 2016 10:42

Tak ve fotkách bude určitě nejlepší S7 Edge. Kolegyně mají Apple iPhone 6s a fotí hůře, než má Lumia 950 i LG G4.
Celkově bych řekl, že ten Apple je z výběru nejdražší a přitom fotí nejhůře (ale pořád na mobil dobře). Baterii obě kolegyni vytřískají do konce směny, ale to jsou připojeny na kdejakou sociální a komunikační síť...
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 7. 12. 2016 11:02

Pokud by šlo o fotografování a výdrž baterie, podíval bych se na Huawei Mate 9. Sice je o pár milimetrů větší, ale větší displej na fotografování je fajn, navíc 4000 mAh zajišťuje dobrou výdrž. Fotoaparát je proti modelu P9 vylepšený a je znát, že na tom výrobce zapracoval. Navíc Android 7.0 Nougat už z výroby :)
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 12. 2016 12:32

Google Pixel/XL pure android, skvěle fotí, dlouhá podpora, dostává Android7 Nougat
viewtopic.php?f=10&t=1256223
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nektar69 7. 12. 2016 17:53

Za mě jednoznačně iPhone 6s. Mluvím z osobni zkušenosti asi jako každý tady. Takže logicky budete prosazovat svůj telefon. A jelikož uživatelé iOS nemají tyhle diskuze zapotřebí, bude to logicky volba pro android.
Predtim jsem měl 6s a nyní iPhone 7. Už u předchozí generace foťák super. Nelze rict lepší co horší. Každým boduje v jiných parametrech. Hlavní výhodu vidím v podpoře Apple, která je okamžitá a na dalších alespoň 5 let dopredu, což nikdy u androidu nebude. Troufám si rict, že i za dva tři roky bude rychlost 6s srovnatelná s budoucími vlajkovymi loděmi androidu.
Nektar69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vormen 7. 12. 2016 18:04

Já jsem chtěl teď taky koupit iP6s, ale když jsem ho zkoušel a to velice důkladně, tak mně to hodně rychle přešlo. Pokud jako správnej fanda Applu budu používat jejich ekosystém a apky, tak je to ok. Problém začne používáním aplikací od googlu, microsoftu a vůbec třetích stran. Výdrž baterky je vyloženě tragická, padání aplikací třetích stran je běžná věc, vychvalovana stabilita je rázem pryč. Citlivost wifi je taky nižší než jsem na ostatních zvyklej. Absence doručenek SMS je vtipná a GPS vyloženě náladová. Řekl bych navoněný hov.o a to jsem pro něho šel jako jistá věc, ale stačilo několik hodin, abych pochopil, že tohle je fakt jenom pro nadšence značky. Těch chyb, bugů a hw vad je tam na to, jak se to vychvaluje až moc. Škoda, rád zkouším nový telefony, ale s tímhle bych byl akorát naštvanej. Ideální je si vyzkoušet oba OS a pak se rozhodnout.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod redmond 7. 12. 2016 19:50

vormen: "padání aplikací třetích stran je běžná věc"

ktore? No ked citam tvoj prispevok, tak vidim ze si si prisiel iba zahejtovat.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 7. 12. 2016 21:05

Jelikož jsem prošel s androidem od 2.1 do 6.0 a s WP od 8 do 10, tak už nemám náladu přecházet na další služby applu. Proto jsem do 6s naistaloval vše od googlu a microsoftu a navíc mapy.cz a tv program. Mapy cz největší problém, spuštění navigace, následně zhasnutí displeje a potom už mapy neběžely. Fixace polohy venku trvala jak kdy, podle nálady iphonu. Notifikace gmail a keep fungovaly se zpožděním. Tohle není chyba applu, ale kdo bude používat jenom ty jejich apky, navíc nejsou zrovna moc povedený? Takže od vychvalovanýho nej telefonu jsem čekal 100% funkčnost všech aplikací, i třetích stran. To se bohužel nekoná. GPS nepřesvědčila vůbec, v autě na delší trase jsem neměl možnost testovat. A další nemilá věc, která otrávila je mizerná citlivost wifi. Ten telefon je fakt pro ilidi, kteří budou tupě používat to, co jim apple naistaluje a pak kede telefon asi perfektně. Další utrpení je práce s mailem a přílohami. Na krkolomnosti jsem si zvykl z wimdows phone, ale tady je to ještě horší. No co dodat. Kdybych do iphone vlaku naskočil hned na začátku, tak v něm asi jedu pořád, ale kdo má možnost srovnat, tak zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí, toť vše.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod noremorse 7. 12. 2016 23:47

Pánové, diky všem za podnětné postřehy, při užívání všemožných sytému na telefonech. Ano, nak to tak vypadá, zůstanu i nadále u androidu, jelikož zvyk je zelezna košile ☺️ takže s7e potažmo jiný android to vyhraje. Nektar ma pravdu v podpoře ze strany Apple, tady myslim aktualizace starších zařízení, i cenu si drží velmi dobře s postupem času, ale....
noremorse
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků