Huawei Mate 9 vs Asus Zenfone 3 Deluxe

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mcmili 4. 12. 2016 22:57

Poraďte, zvažuji pořídit jeden z telefonů buď Huawei Mate 9 nebo Asus Zenfone 3 Deluxe. Ke kterému by jste se přiklonily?
mcmili
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2016 23:06

Uveď požadavky, viz oranžový rámeček
viewtopic.php?f=2&t=1258049&style=default
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 4. 12. 2016 23:13

Na http://www.mobilenet.cz je podrobná recenze Asus Zenfone 3. Nakonec tam dávají konkurenty a uvádějí, že Huawei Mate 9 má shodné tělo má akorát větší displej a silnější baterii, duální fotoaparát, ale méně RAM, ale to stejně těch 6Gb ani nevyužiješ. Cenu mají skoro stejnou. I tak bych šel radši do Huawei mate 9. Tyto telefony jsou naprosto shodné. Záleží, jestli ti nevadí displej 5,9. Navíc bychom mohli znát tvoje požadavky.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 4. 12. 2016 23:22

Tak jde o požadavky. Asus bude spíše stylovka vyšší střední třídy, Mate 9 je zase nejvyšší model Huawei. Já bych bral Mate 9, pro mne je baterie důležitý faktor a mám raději IPS, před Amoledy (osobní deformace). Výkon mají dostatečný oba, fotit budou oba dobře (tipoval bych o trošku lépe pro Mate). Zvukový přenos má řada Mate skvělý, u Asusu nevím.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod mcmili 4. 12. 2016 23:34

Vlastním teď Lenovo Vibe X3 ( 5,5 palcový display, 3GB RAM, 32GB ) , je pro mě důležité volné místo aspoň 64GB ( když nepočítám, co odebere systém ) , dual SIM, splňují to oba dva. Pak často fotím momentky, takže fotoaparát je důležitý. Dále baterie ( vím že Huawei je na tom lépe ), design je taky důležitý. Byl jsem rozhodnutý pro Asuse hlavně kvůli designu,ale po přečtení recenze se spíše přikláním k Huawei. Mám dobrou zkušenost s P8
mcmili
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2016 23:38

Vzal bych Mate9, už jenom kvůli většímu displeji a baterii, jenom se ještě moc neví, jak kvalitní má fotoaparát..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 4. 12. 2016 23:42

Každý chce "jen" dobrý fotak, skvělou výdrž a velkou peměť. Tady si už vlastně vybíráš jen podle designu.Oba jsou výkonné, oba budou nejspíše fotit dobře, ale podle mě má lepší fotky Mate 9. Takže se to tu vlastně liší jen baterií, tak nemáš moc o čem přemýšlet a vem Mate 9. Ale jestli se ti líbí Deluxe, tak vem jej. Vlastně jen jen přemýšlíš, jestli pěkný design (podle mě) nebo větší kapacitu baterie (což vyřeší u Deluxe power bank, ale může to být pro někoho otrava).
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2016 23:51

Musím potvrdit - menší baterie a powerbanka je otrava, pokud potřebuješ smartphone na větší zátěž (například, když hodně fotíš) tak výdrž baterie je hodně důležitá..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrpzr 5. 12. 2016 08:24

Taky se rozhoduju, ale asi vyhraje Mate. Je 5,9 http://www.gsmarena.com/huawei_mate_9-review-1520.php
Galaxy S7
jrpzr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 5. 12. 2016 08:52

Nač se rozhodovat jasný favorit je mate 9 až na výdrž Mate 8 ji má mnohem lepší a v postatě je stejný a jeho cena klesá,možná to je lepší volba než oba jmenované founy.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 5. 12. 2016 12:59

přesně jak píše rajs, mám mate8 a jsem max spokojenej
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 5. 12. 2016 13:22

Ale jestli máš peníze na huawei mate 9, tak ho ber.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod mcmili 5. 12. 2016 20:44

Díky všem za rady, přikláním se k Huawei. Ještě počkám, jak bude cca od 13.12 v obchodem, mrknu na něj a rozhodnu se. Ještě jsem koukal na Nubii Z11, ale to asi jen okrajově..
mcmili
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 6. 12. 2016 00:05

Také bych se klonil k Mate 9, používám zatím dva týdny a nenarazil jsem na slabé místo. Hlavně nyní se finišuje aktualizace, která chod telefonu (proti první verzi) ještě dost výrazným způsobem vylepšila.
Možná ještě dodatek - tříletá záruka. Pokud má telefon sloužit dlouhodobě, je to rozhodně plus (a kdyby náhodou došlo k rozbití displeje v prvních třech měsících, servis to zdarma vymění). Z pohledu hardware ten telefon může sloužit dlouho a prodloužená záruka dobře podchytí i nepředvídatelné věci (neexistuje telefon, který by se nemohl pokazit).
Naposledy upravil opasino dne 8. 12. 2016 14:33, celkově upraveno 1
Důvod: Na žádost sloučeno s dalším příspěvkem uživatele.
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod mcmili 9. 12. 2016 23:26

Byla by fajn nějaká recenze na Huawei Mate 9
mcmili
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků