Jaký je rozdíl v max. rychlosti a konektivitě mezi H, H+ a L

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tttppp40 4. 12. 2016 20:14

Jaký je rozdíl v max. rychlosti stahování a konektivitě (rychlosti odezvy) mezi H, H +a LTE? Předem děkuji za odpověď.
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 4. 12. 2016 21:35

Mimochodem, určitě by jsi to rychleji vyhledal třeba na Google, než se zde ptal a čekal na odpověď ;)

Obrázek
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod tttppp40 4. 12. 2016 21:52

Jo částečně máš pravdu, tohle jsem taky našel, ale co ty rozdíly v H+, to je podle podpory operátora? A ta rychlost odezvy? Ta je zanedbatelná? Mám starý LG s H a nový s H+ a LTE, ale operátor nepodporuje LTE, proto se na to ptám a jde mi o konektivitu kvůli hře.
Naposledy upravil Nick Cave dne 4. 12. 2016 21:56, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2016 21:59

https://mobilenet.cz/clanky/pravda-o-rychlosti-lte-u-operatoru-marketing-versus-realita-18876?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C5743896534
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AMSON 4. 12. 2016 22:23

No záleží na síle signálu s LTE stahuji i 16MB/s většinou ale kolem 5MB/s problém je s FUP, při téhle rychlosti a cenách ti operátor dá plnou rychlost tak na 10min a pak tě odpojí od netu. Pokud jde o ping tak LTE ho má stabilnější a mnohem nižší jak H, ale opět jde jen o to kde.
AMSON
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tttppp40 4. 12. 2016 22:50

Děkuji všem za odpověď. Ještě zvazim převod hlavní Sim k operátorovi který nepodporuje LTE, byť má mnohem lepší nabídku na data. Trochu jsem právě pozoroval pomalejší ping přes hotspot ve starém mobilu, ale nebyl jsem si jistý jestli to nedělá WiFi.
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 12. 2016 23:12

K operátorovi, který nepodporuje LTE, i přes levnější data, bych nešel, net na 2G Edge jede velmi pomalu..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tttppp40 5. 12. 2016 00:04

Nick Cave píše:K operátorovi, který nepodporuje LTE, i přes levnější data, bych nešel, net na 2G Edge jede velmi pomalu..

Ne, on podporuje H a H+(3G), ale ne LTE (4G) je to Emtéčko. Mám zaplacený 5GB na 2. Sim za 254 a jsem spokojený, akorát ten ping. Tu rychlost stahování zas tak nepotřebuji.
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 12. 2016 00:17

A to používáš smartphone jenom ve městech, kde je 3G? Mimo město rychlý net nepotřebuješ? :) operátoři mají v plánu 3G vypnout a místo toho nasadí LTE, ale to už v té době bude mít asi také emtéčko
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tttppp40 5. 12. 2016 00:36

Jj 99,2 % jen ve městě. Ale tohle mě nenapadlo. Snad určitě ano, prý už o LTE jednají (dotazoval jsem se) ale můj odhad tak do roka. Jinak já skoro nevolam a potřebuji tak 5 GB dát za co nejlepší cenu. Tak proto Emtéčko.
Naposledy upravil Nick Cave dne 5. 12. 2016 00:39, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 12. 2016 00:45

To samé já, jenom jsem u Kaktusu, protože má LTE, cena za data také dobrá a hlavně pokrytí signálem lepší, teď jsem zkoušel Vodafone a signál má horší (v oblasti, kde se nacházím)

-- 5. 12. 2016 01:09 --

Rychlost 3G je dostačující, i když o poznání mírně pomalejší než LTE, zato na 2G Edge téměř nepoužitelná..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tttppp40 5. 12. 2016 01:10

Já mám jako hlavní Mobil. cz, Messengery zadarmo. A když jsem potřeboval víc dat tak jsem to tahal přes H na starým mobilu. Hotspot WiFi. Teď tu hlavní Sim převedu k Emtéčko a 2.telefon vyhodim.
Kaktus data mi přijde trošku dražší i s Happy D. než Emtéčko, ale má LTE. To měl Mobil. cz taky ale drahý data.
tttppp40
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků