Malý telefon, dioda, 4 - 5 tis.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lukasmcl 28. 11. 2016 01:00

Zdravím odborníci, poraďte prosím,
- co nejmenší
- svižný telefon
- s notifikační diodou (že nebude na hraně se smiřuji),

to jsou asi základní podmínky, potom trochu odolnost, na foťáku mi nezáleží, na pixely nevěřím, s baterií na jeden den jsem taky smířenej, používám často GPS, co jsem koukal, tak mi vycházejí Sony, Vodafone, ale všechny obrovský... Po všech stránkách mi vyhovovala Xperie L, tak pokud možno něco přiblížit tomu. Co slyším, tak u Lenova jsou problémy s GPS...

Tak díky moc za případné odpovědi.
lukasmcl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 11. 2016 01:58

Alcatel Idol3 4,7p ale podražil, nedávno byl v MP za 3k
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deffekt 28. 11. 2016 05:07

Ten alkac nedava ted za ty prachy smysl.,
deffekt
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 28. 11. 2016 07:27

Jestli moc neřešíš LTE (já ne), tak se koukni na tohle:

https://www.beryko.cz/Xiaomi-Mi4C-16-GB-2GB-Bila.html

Máme doma dva kousky, HW plně srovnatelný s Nexus 5X 16 GB (jak po stránce fotoaparátu, tak rychlosti, stabilní prostředí plně česky).

Má to Snapdragon 808. Antutu 67 000. Fungují na tom ok i všechny hry. Přešel jsem z P8 lite a je to mnohem lepší a rychlejší telefon (včetně kvalitnějšího displeje). Má to i lepší fotoaparát, jde nastavit i 4k video.

Navíc to má velmi kompaktní tělo na 5" a je to i lehké a přitom to má 3000 mAh baterku, která vydrží i dva dny. Komu nevyhovuje prostředí (i to je ale ok, podobné jako na Huawei), tak tam může nahrát např. Nova Launcher a je to jako na jakýmkoliv jiným androidu.

Cena perfektní. Jediný nedostatek vidím ve venkovských LTE, ale já to nepotřebuji. Mám i menší limit na data.

Notifikační diodu to má, jdou nastavit barvy na základní události (e-mail, sms, zmeškané volání). A za co jsem rád, má to ovládací tlačítka nikoliv v displeji, ale pod.

Cena kolem 3700 Kč je naprosto parádní.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod lukasmcl 28. 11. 2016 09:56

Diky za tip, vidím trochu problém, ze se nenabiji přes micro USB, když mám nabíječku doma, v práci, autě, banka, nebo cucnout kdekoli... Trochu jsem doufal v něco od Sony, ale zaradim, dik.
lukasmcl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rejca 28. 11. 2016 11:02

Dá se koupit za pár korun redukce, já to řeším jednou nabíječkou doma a jednou v práci, jinak to vydrží přes den v pohodě.

Navíc telefonů s USB-C asi bude přibývat. Hlavně jsem rád, když to tak strkám po slepu - trefím se vždy... :-D
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod lukasmcl 28. 11. 2016 23:22

Tak nevím jestli připlatit za Xperii Z1 C, nebo nějakou exotiku, nebo úplný retro Xperia to je asi blbost...... Docela mě tlačí čas, ale nejsem chopnej najít nic kloudnýho s displejem kolem 4,3...
lukasmcl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rejca 29. 11. 2016 07:36

Když si koupíš nový pětipalec s malými rámečky (a klidně i tenčí), tak ten telefon bude taky mít OK rozměr... Navíc si rychle zvykneš...

Taky jsem si dřív myslel, že nechci cokoliv většího než Xperii U či Galaxy mini 2 ... :-D (3.5")

// ...odstraněna citace předchozího příspěvku
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 11. 2016 14:45

Xperia l - 128.7 x 65 x 9.7 4.3 palcu
Huawei Honor 7 - 143.2 x 71.9 x 8.5 mm 5.2 palců
Oba telefony jsou celkem znamy tim že nešetřiš ramama,nicmeně body screen ratio ma ten huawei pořad lepši než XPERIA L a to o dost.
Xiaomi redmi 3S - 139.3 x 69.6 x 8.5 5.palců
Xiaomi taky v tomto neni přebornik ale jsi na centimetru rozdilu mezi pětkou a 4.3 a to by šlo kdybys začal hledat dle rozměrů ještě srazit na nějakych 132 mm,což už je uplně nic vzhledem k tomu že ziskaš zobrazovací plochu na niž jde koukat.Jo taky jsem si prošel od 3.5 až po pět a pul a zpět teda cesta není.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků