Samsung 5S Neo nebo Huawei P9 Lite?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod theAlisha 1. 11. 2016 17:19

Dobrý den,

rozmýšlím se nad koupí nového telefonu a zasekla jsem se na těchto dvou možnostech a nevím, kterou si vybrat.

Kdysi jsem vlastnila Huawei G600 (myslím), ale po roce a půl začala blbnout anténa, a jelikož se mi v té době do telefonu nechtělo investovat (už tak se začínal sekat), tak jsem si "na dožití" vzala starý telefon od bráchy Samsung Galaxy S2. No a jelikož s tímhle dědečkem už to moc nejde, potřebuju něco nového.

Co hlavně požaduji:
- dobrý a plynulý chod telefonu s průměrným počtem aplikací (do teď jsem si musela vystačit s 2 GB vnitřní paměti, takže jich moc nepotřebuju, ale samozřejmě už se těším, až jich s větší pamětí bude více)
- přijatelný/průměrný foťák - nejsem žádný nadšený fotograf, ale když už, tak aby ty fotky trochu vypadaly
- dobrá konektivita - nechci znovu zažít výpadky signálu nebo problémy s chytnutím WiFi
- slot na SD kartu
- a hlavně praktické použití telefonu (dobré uživatelské rozhraní, žádné krytky na USB, prostě takové věci, které člověka denně rozčilují - ne-e)
- životnost telefonu - nechci si za rok stěžovat, že se mi seká a jízdní řády se mi spusí po minutě - přece jenom bych ráda, abych ty utracené peníze trochu využila.

Co mi je jedno:
- podporu Dual Sim nepotřebuju
- kvalita nahrávaného videa mě nezajímá, video točím jednou za uherský rok
- cena - na ní samozřejmě záleží, ale nevadí mi sehnat si i lehce používaný telefon, takže k oficiální ceně tolik nepřihlížím (moje opravdová hranice je okolo 5000 kč, do které se vejdou oba telefony - z druhé ruky v dobrém stavu)
- čtečku prstů jsem nikdy nepoužívala, takže asi bych bez ní přežila, ale ten nápad se mi celkem líbí
- nemyslím si, že někdy využiji NFC, ale proč ne
- úhlopříčka mi je taky celkem jedno, ale ideální je to asi tak od těch 4 do 5.3

Taky mě zajímá, jestli je u obou telefonů možnost nějakého posunu - pamatuju si, že Huawei se kdysi na moji G600 úplně vykašlal a nechodily skoro žádné systémové aktualizace a podobně. S příslušenstvím, jako jsou kryty, to taky nebylo nic moc (i když nepotřebuju nic akčního, černý kryt na záda mi úplně stačí). Jde mi ale o to, že oba jsou tak trochu "boční" větve a nerada bych, aby to za rok byl už jenom "dosluhující" telefon.

Lehce jsem se přikláněla k Samsungu, protože s ním mám trochu lepší zkušenosti, ale zase si lidi hodně stěžují na to TouchWiz a že se po nějaké době zpomalí. Ale zase rozměry stejné jako S5 otevírají trochu lepší nabídku příslušenství. Nevím, jak to je s Huawei. S tím mám osobně trochu horší zkušenosti (po roce/roce a půl už mě štval), ale zase to už je nějakých 5 let zpátky...

A pokud vás napadne nějaký jiný, klidně něco navrhněte.

Děkuji za rady :)
theAlisha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bennybull 1. 11. 2016 17:54

No mírně lepší bude asi Samsung s5 ale je to android ale měl jsem ho a byla spokojenost chce to jednou za rok aspoň obnovit tovarko a jednou denně telefon restartovat a je klid..
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 11. 2016 19:30

Použitý nebrat! v ceně okolo 5tis. jsou na výběr nové smartphony, které splní požadavky
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mst3891 1. 11. 2016 19:38

S5 neo je dobrý tel. ALE pozor na fotak, ten je zde hrozný!! Ve dne ok, dělá pěkně snímky, ale stačí trošičku horší světlo a bez blesku jsou fotky tmave, s velkým šumem nebo rozmazané. Pozor na to. Mám jej jako služební tel. Touch wizz je po roce ok, toho se neboj..
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 1. 11. 2016 20:34

bennybull píše:jednou denně telefon restartovat a je klid..

No, tak to bych chtěl opravdu používat. To mi osobně nepřijde jako dobrá varianta.

Huawei je na tom v současnosti velmi dobře.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod theAlisha 1. 11. 2016 21:06

Nick Cave píše:Použitý nebrat! v ceně okolo 5tis. jsou na výběr nové smartphony, které splní požadavky


A mohl byste mi poradit který? Ono když je použitý např. 6 měsíců, tak by to nemělo dělat takový rozdíl, ne? V tom se ale moc nevyznám :)

-- 1. 11. 2016 22:08 --

opasino píše:
bennybull píše:jednou denně telefon restartovat a je klid..

No, tak to bych chtěl opravdu používat. To mi osobně nepřijde jako dobrá varianta.

Huawei je na tom v současnosti velmi dobře.


Nevím, proč se s tím Huawei pořád tak zdráhám, asi ho mám nějak blbě zafixovaný :) Ale taky se mi zdá, že se vypracoval...

-- 1. 11. 2016 22:09 --

mst3891 píše:S5 neo je dobrý tel. ALE pozor na fotak, ten je zde hrozný!! Ve dne ok, dělá pěkně snímky, ale stačí trošičku horší světlo a bez blesku jsou fotky tmave, s velkým šumem nebo rozmazané. Pozor na to. Mám jej jako služební tel. Touch wizz je po roce ok, toho se neboj..


Takže kromě foťáku spokojenost? Jak dlouho už ho máte?
theAlisha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 11. 2016 21:16

theAlisha: tento, sice 5,5p ale to není takový rozdíl od 5,3p :)
https://mobilenet.cz/clanky/recenze-acer-zest-plus-cerny-kun-nizsi-tridy-31389?desktop
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theAlisha 1. 11. 2016 21:22

Díky, podívám se na něj :)
theAlisha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baf13 1. 11. 2016 21:29

Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod bennybull 1. 11. 2016 22:53

Myslela jsem to tak jako u každého Androidu a zkrátka preventivně jednou za den vypnout telefon například když jdu spát nebo telefon úplně vybil a on se sám vypne nebo aspoň restartuje Android sám o sobě nevydrží trvale mít Nevypnutý aby nezlobil
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod mst3891 1. 11. 2016 23:13

"Takže kromě foťáku spokojenost? Jak dlouho už ho máte?"

Jj, kromě foťáku je tel naprosto vyhovující. Mam ho 13 měsíců a nemůžu říct křivé slovo (až na ten fotak no) Výdrž cca 1,5 dne, odolny proti vodě a touch wizz je pořád plynulý.. Na druhou stranu, jako soukromý tel bych si jej nekoupil, protože působí moc obyčejné, prostě dělník.. Pokud 7tis není moc, doporučuji (taky mám, jako soukromý tel) Galaxy a5 2016. V podstatě S5 neo v luxusním provedení a o dost lepsim fotakem a i lepší vydrží baterie..
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod theAlisha 2. 11. 2016 08:06

Tak o vzhled mi zas až tak nejde, i když mám svá specifika, některé mobily bych si asi kvůli vzhledu nekoupila, ale jde spíše o celkový tvar. A stejně telefon asi zakryju nějakým krytem (na záda), protože se jinak bojím, že si ho rychle ošoupu.. Ale je pravda, že ta A5 se povedla :) Tu by bylo škoda zakrývat.
theAlisha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mst3891 2. 11. 2016 09:08

tak zrovna u S5 Neo jsou záda plastová a po roce používání bez krytu pořád jako nová. Mám u S5 pouze přední krycí sklo. Spíš se ošoupal rámeček na přední straně kolem telefonu, který je plastový a postříbřený a to postříbření se pomalu loupe.

Naopak A5 2016 má záda skleněné a zde kryt raději používám :) Jinak pokud máte ČSOB účet, pořád lze využít akci ČSOB nanákupy, kde tel vyjde na 6700 Kč v oficiální ČR distribuci..
Naposledy upravil Nick Cave dne 2. 11. 2016 11:23, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod theAlisha 2. 11. 2016 11:51

No, ty ošoupané rámečky jsou dost na prd, ale člověk se tomu bez krytu asi nevyhne... A někdy ani ne s krytem. Ale u té A5 zrovna celou tu krásu krytem zakryjete, ne? :) Účet u ČSOB mám, popravdě jsem ani o takové akci nevěděla, takže děkuji za tip.
Naposledy upravil Nick Cave dne 2. 11. 2016 12:46, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
theAlisha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mst3891 2. 11. 2016 12:15

Mám u A5 ultraslim obal a nejde skoro poznat, že tam je.. Něco podobného, jako odkaz níže.
https://www.mytrendyphone.eu/shop/samsu ... 6968p.html

Ale dají se koupit i designové obaly, viz třeba:
http://www.skinomi.com/sk23198-samsung- ... ector.html

Možná zvažte tu A5tku - vím, že 6700 je přes rozpočet, ale oproti S5 Neo je vzhledově i pocitově (kov+sklo vs. jenom plast) úplně jinde.
Naposledy upravil Nick Cave dne 2. 11. 2016 12:48, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
mst3891
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků