Samsung Galaxy Edge S7 vs iphone 6s+ vs iphone 7+

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jarruz 17. 9. 2016 09:40

Ahoj,
nyni jsem majitelem Samsungu S6 a zvazuju, ze bych ho vymenil, ale nemuzu se rozhodnout :) Od telefonu cekam hlavne stabilitu OS a dobre fotky. Mam zkusenost s iOS a byl to nejstabilnejsi system, proto mam v hledacku ten iPhone. Chtel jsem jit do te sedmicky, ale cetl jsem, ze pri tuknuti na home tlacitko vibruje cela brada telefonu a fotak neni lepsi nez u Samsungu, tak nevim, jestli je opravdu o tolik lepsi nez ip6. Samsung je technologicky nekde jinde, ale mam obavu jak dlouho vydrzi system plynuly a jak dlouho vydrzi HW nez na nem neco odejde... V tomto verim vic ip, kde pritelkyni vydrzel iphone 4 4 roky a v pohode jel dal nez jsem ji koupil novejsi. Telefonu jsem vystridal mraky, ale ted uz bych u nejakeho rad zustal aspon 2 roky :)
Budu rad, kdyz mi napisete vase zkusenosti, moc dekuji :)
jarruz
Junior

Odeslat příspěvekod bennybull 17. 9. 2016 10:25

Je pravdou že iPhone je mimořádně stabilní ale pro uživatele je asi trochu lepší a Samsung umí více věcí a vše se ale to je podle mého názoru ovládá já osobně bych asi koupil samson i když teď používám iPhone 6S +
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod Alex75 17. 9. 2016 10:30

Ahoj. Měl jsem SGS6, pak IP 6, myní SGS7.
SGS6 pěkný kousek, ale zklamala trochu svižnost a odladěnost. Čekal jsem tehdy něco víc. Proto jsem, ze stejných důvodů jak píšeš, zkusil IP6. Tam jsem zjistil a u několika uživatelů potvrdil, že iOS už zdaleka není tak stabilní jak býval. Opravdu nastávaly občas záseky a pády aplikací. Naopak překvapila výdrž baterky (ale nemám to na hry). Co bylo ale tristní byla konektivita (BT funguje jen s Apple), není tlačítko zpět (občas nesmyslně nahoře stránky je možnost na displeji, občas ne) a celkově mi nevyhovoval systém, nešlo mi si zvyknout na danou logiku. Proto šel do světa. Poslední co mám asi měsíc je SGS7. Proti šestce příjemnější uživatelsky, absolutně bez pádů aplikací nebo restartu, velmi slušně fotí, parádní mechanické zpracování, odolnost proti vodě. Jsem velmi spokojen. Po SGS2 a Alphě nejlepší Samsung, co jsem asi měl. Za mě doporučuji.
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod jarruz 17. 9. 2016 10:34

Moc vam dekuji za vase postrehy :) Budu rad i za dalsi. Zatim me to tahne vic k te SG7 :)
Btw: nevite, jestli je mozne v Samsung shopu vyuzit tu SG6 jako protihodnotu a zbytek doplatit?
jarruz
Junior

Odeslat příspěvekod corecorecore 17. 9. 2016 11:07

Jestli jsi to nekoupil u nich tak asi ne.
corecorecore
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bennybull 17. 9. 2016 11:39

Jak píše kolega S těmi záseky je to u iPhonu pravda už není tak stabilní jako dříve ale protože mám zároveň note 4 tak můžu posoudit je trochu stabilnějším ale přiznám se že já bych asi na tvém místě volil Samsung s7
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod jarruz 17. 9. 2016 12:24

Jsem asi rozhodnuty pro SGS7 ale bral bych asi edge kvuli vetsimu displeji. Akorat bude obtiznejsi na nej sehnat sklo.
jarruz
Junior

Odeslat příspěvekod lojzak02 17. 9. 2016 13:43

Při drop testech je odolnější iPhone 7 než Galaxy S7, co je ovšem smutné, že ve všech činnostech, s jedinou vyjímkou, a to načítání her, je iPhone 7 pomalejší než Galaxy S7, a to má iPhone 7 podle benchmarků výkonnější SoC a navíc si iPhone 7 "pomáhá" ubohým HD rozlišením displeje, takže nemusí renderovat stejně náročné scény jako Galaxy S7 s QHD panelem a i přesto je nový iPhone citlivě pomalejší. Největší fail, je pomalejší WiFi oproti S7. https://goo.gl/N3vI49
MX4Pro, S7 Edge, iPad Pro, 5K iMac
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 17. 9. 2016 13:54

Pokud bych vybiral z techo tri, vzal bych Samsung Galaxy S7 Edge.
Je to mobil roku. Technologicky na spici. Note 7 je o neco malo vys.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bennybull 17. 9. 2016 14:10

Já teda testy viděl a bohužel je iPhone vždy svižnějsi než samsung
bennybull
Junior



Odeslat příspěvekod Gugu17 26. 9. 2016 00:11

Myslím, že převážné většině lidí je jedno jaké hry zvládne jeden telefon o trochu rychleji než druhý, bodové hodnocení výkonu procesoru, nebo že jeden telefon unese 77 kg než praskne a jiný jen 23 kg apod. Nekupujeme si telefon, abychom zkoušeli co vydrží.

Měl jsem 6 měsíců iPhone 6S+ a je pravda, že ho ani nemusíte zapnout a cítíte že máte v ruce luxusní kousek. Vyladěnost systému je úžasná. Za celý půlrok se ani jednou nekousnul. iOS je intuitivní a práce s ním je jedna radost.

ALE! Toto jsou (pro mne) největší důvody, proč jsem se vrátil k Androidu v kabátu S7 Edge.

Bluetooth:
Většina mých přátel má Android a nemůžou mi přes Bluetooth poslat ani fotku. Zapnuté Bluetooth u iPhonu je totiž pro Android neviditelné. Proč?

NFC:
Tato technologie byla vyvinuta k placení na bezkontaktních terminálech místo platební karty (umí toho víc, ale tato funkce je primární). U iPhonů je ale blokována a můžete ji použít jen pro platby přes Apple Pay. (ale v Čechách ani to ne)

Nahrávání hovorů:
U iPhonu je toto zcela znemožněno a ani na Apple Storu nenajdete aplikaci která by to umožňovala. Podle vyjádření Applu je to v některých zemích nelegální a aby nemuseli vymýšlet nějaké řešení, tak to znemožnili všem.

Lighting konektor:
Byl vyvinut jen pro to aby mohlo být příslušenství mnohonásobně dražší.

Nepíšu to proto, abych kohokoli odrazoval od iPhonu. Je to po mnoha stránkách luxusní kousek, ale vadí mi přístup Applu, který omezuje mnoho funkcí tak, aby fungovaly jen u nich, nebo funkce i zcela blokuje.
Gugu17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lojzak02 26. 9. 2016 09:50

i v USA máš asi 2 000 000 platebních míst Apple Pay a 30 000 000 platebních míst s NFC s jakýmkoliv androidem. :)

Pro zasmání (doufám, že to pochopí i moderátoři) :)) https://www.youtube.com/watch?v=lxy3A7Mf45Q
MX4Pro, S7 Edge, iPad Pro, 5K iMac
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 26. 9. 2016 20:17

Pokud chces opravdovy high end, tedy telefon bez kompromisu, tak bud Iphone 7 a nebo pockat na Galaxy S8. Galaxy S7 (Edge) je dnes uz v pulce sveho zivotniho cyklu a to znamena, ze uz zacina zastaravat. High end u Androidu znamena koupit novinku, pak ji rok pouzivat a vymenit za dalsi novinku. Za chvili prijde Android 7, nove aplikace a to zpusobi, ze S7 zacne lagovat stejne jako dnes laguje S6 a pred ni lagovala S5. Navic S7 ma velkou slabinu vsech dosavadnich Samsungu a sice, ze se u nas prodava jenom, s na vlajkovou lod opravdu trapnymi, 32 GB interni pameti, coz je zoufale malo. Predpokladam, ze S8 po vzoru Iphone 7 se konecne vzpamatuje a nabidne bud 64 GB nebo rovnou 128 GB v zakladu.
Jedine co mi dnes teoreticky dava smysl je koupit zanovni S7, ktere se s plnou zarukou daji dnes koupit kolem 14000 Kc, coz jeste ekonomicky neni uplne mimo misu, ale kupovat novou za dvacku, kdyz za pul roku bude mit hodnotu polovicni mi prijde jako nerozum. JM2C

lojzak02 píše:i v USA máš asi 2 000 000 platebních míst Apple Pay a 30 000 000 platebních míst s NFC s jakýmkoliv androidem. :)


To je dane tim, ze jsi nepochopil tuhle sluzbu. Nelze srovnavat Apple Pay a NFC platbu s mobilni platebni kartou, to jsou uplne jine produkty. Apple Pay je alternativni platebni system, ktery umoznuje obejit karetni asociace a tim zaplatit i tam kde jsou s placenim kartou problemu kvuli pomerne velkym poplatkum. Diky nepokryti rozvojovych zemi muze Apple nabidnout nizsi cenu za transakci, protoze ma vyrazne nizsi naklady nez karetni asociace, ktere musi zajistit (a zaplatit), ze jejich kartu bude mozne bezpecne pouzit i na letisti v Gurunduvaji v platebnim terminalu mistni pujcovny oslu.
Placeni mobilem pres NFC je pak pouze emulace platebni karty pomoci mobilu, coz ma mnohem vetsi akceptaci diky moznosti pouzit jakykoliv bezdratovy terminal kartovych asociaci, ale je s tim spojen jeden "drobny" prakticky problem a sice PROC? Proc platit mobilem, kdyz mam stejne sebou platebni kartu se kterou celou operaci provedu jednoduseji a pohodlneji? Pro obchodnika je to za stejne penize, takze zadnou vyhodu nedostanu a jenom saskuji v krame s mobilem jako trouba a nezaplatim kdyz mi dojde baterka, coz u karty jaksi nehrozi.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků