Android kolem 10 tis.Kč - náhrada za služební HTC Desire 610

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kaprik 24. 8. 2016 19:54

Ahoj, pomalu mně dosluhuje můj služební HTC Desire 610 a uvažuji, že si po spoustě let koupím sice za vlastní, ale trochu lepší telefon. Uvažuji o investici okolo 10 tis. Kč.
Chci opět Android o velikosti kolem 5", musí mít čtečku otisku prstů a Android 6.
Telefon používám především na práci s emaily (MS Exchange), zprávy, WhatsApp (hodně, protože tam řeším i pracovní věci), prohlížení internetu, focení (po dvou HTC chci konečně aspoň trochu nadstandardní foťák), práce s aplikacemi apod. Na hry nejsem.
Výdrž baterky samozřejmě ideálně co nejdelší, ale aby vydržela alespoň do večera bez stresu, že v osm večer už budu muset hledat zdroj, když půjdu z práce rovnou na pivo :)

Po několika týdnech procházení recenzí mně zaujaly tyto telefony:
Samsung A5 (2016) - na něm mně vadí především nepřítomnost notifikační diody (na jednáních mám vypnuté zvonění a potřebuji vědět, že přišla zpráva) a malá ram 2 GB (vím, že není všeurčující, ale na dnešní dobu přece jen málo). Výhodou je probíhající Samsung cash back a reálná cena 7,5 tis. Kč pro CZ distribuci.

Honor 7 - dobrý recenze, líbí se mně, bohužel nemá optickou stabilizaci. A trochu mně vadí, že má čtečku otisků na zadní straně.

Oneplus 3 - pro mě prakticky splňuje vše, co očekávám. I tu cenu jsem ochotný dát a počkat si, až zase začnou pro ČR prodávat. Na druhou stranu mě štve velikost 5,5", takhle velký telefon jsem fakt nechtěl.

Budu rád za názory na tyto telefony nebo i další tipy. Nechci Lenovo, protože po zkušenostech z práce jsou to telefony problémové. A také vylučuji LG G4 z jistých neracionálních důvodů :)
Kaprik
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 8. 2016 20:40

Samsung Galaxy S6 + powerbanka
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 24. 8. 2016 22:15

nick : za desetnik a musi vlacet power aby vydržel den? .. twl to se mu libit nebude :-D
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 8. 2016 22:37

Njn. když si chlapec vymyslí co nejlepší fotoaparát, opt. stabilizaci, notifikační diodu, čtečku otisku na přední straně, tak se holt bude muset smířit s menší výdrží.. anebo si může připlatit za S7 :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 8. 2016 07:04

oneplus3 ma 73 procent screen to body ratio.coz je spolu s celkovou velikosti stokrat dulezitejsi nez jestli je to 5.5 palce screen, misto 5,vuci vetsine petek budes o cca 8mm vys,vuci spouste o 2mm,nektery,stejny,vetsi.screeen ratio u 75 procent horsi.Byt tebou tak se S6 vyhnu, ale kazdyho vec.Ono uz to HTC byl nakup typu kupuji znacku, nikoliv co za ty penize muzu mit a byt spokojenej.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojzak02 25. 8. 2016 11:37

Taky se přikláním k OnePlus3 nic lepšího za 400$ ani neexistuje...
MX4Pro, S7 Edge, iPad Pro, 5K iMac
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nevericitomas 25. 8. 2016 12:51

OnePlus3 nebo priplatit na Galaxy S7 (lepsi foto, vodotestnost, vydrz na baterii, mensi rozmery)
nevericitomas
Junior

Odeslat příspěvekod Kaprik 25. 8. 2016 20:36

oooooooooo píše:oneplus3 ma 73 procent screen to body ratio.coz je spolu s celkovou velikosti stokrat dulezitejsi nez jestli je to 5.5 palce screen, misto 5,vuci vetsine petek budes o cca 8mm vys,vuci spouste o 2mm,nektery,stejny,vetsi.screeen ratio u 75 procent horsi.Byt tebou tak se S6 vyhnu, ale kazdyho vec.Ono uz to HTC byl nakup typu kupuji znacku, nikoliv co za ty penize muzu mit a byt spokojenej.

Díky za komentář, v tom máš pravdu. Bohužel ale pak už je každý mm navíc trochu na obtíž. Ale pořád si říkám, že ten telefon za to stojí :) A HTC nebyl dobrovolný výběr, prostě jsem ho dostal v práci bez možnosti volby ;)

-- 25. 8. 2016 21:37 --

nevericitomas píše:OnePlus3 nebo priplatit na Galaxy S7 (lepsi foto, vodotestnost, vydrz na baterii, mensi rozmery)

Voděodolnost by se mně líbila, hlavně se nemůže při reklamaci vymluvit, že telefon zkorodoval :) Ale přece jen je to už fakt pálka (nebudu-li brát v úvahu pochybné obchody).
Kaprik
Junior

Odeslat příspěvekod mst3891 25. 8. 2016 21:18

Pokud chceš kvalitní, hodně kvalitní fotak, tak Galaxy a5 2016 nee. Zrovna ten tel Zkouším a fotak je super při dobrém světle, při režimu hdr i v protisvětle. V horších svetelnych podmínkách je na úrovni Lumie 830 - nekdy horsi, někdy lepší... Oba telefony mám, takže porovnávám. Při hodně špatném světle ale Lumia Galaxy totálně převálcuje.. Přikláním se ke Galaxy s6 + powrbank.
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod Stein 28. 8. 2016 08:58

Nick Cave píše:Samsung Galaxy S6 + powerbanka

WTF? Powerbanku máš odkud?

S6 den a něco pochopitelně vydrží... A můžu ji plně doporučit.
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaprik 5. 9. 2016 08:07

Můj výběr se nyní zúžil na dva telefony - Oneplus 3 a Honor 8.
Hodně mě láká ten Honor 8, dobrý parametry a hlavně menší velikost než OP3. Ale docela mě vadí čtečka otisku na zadní straně, preferoval bych ji vepředu. Pořád nějaké dilema :)
Kaprik
Junior

Odeslat příspěvekod captforest 5. 9. 2016 19:14

No pokud te zajima hrani si s telefonem ve smyslu flashnovani romek, kernelu a ruznych modu, tak jednoznacne oneplus..takovy cinsky nexus v tomto:) pokud jde o "out-of-the-box experience", tak bych volil asi honor
captforest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaprik 5. 9. 2016 19:42

Určitě druhá varianta :) Ale na OP3 mě láká čtečka na přední straně a tlačítko pro nastavení hlasitosti/vibrace. A taky kovové tělo, těch skleněných zad u Honor U se bojím. Ale mínusem je prostě ta velikost.
Kaprik
Junior

Odeslat příspěvekod captforest 5. 9. 2016 20:07

Se cteckou mas pravdu. Mam moznost porovnat ctecky (nexus 5x a op3) a umisteni ve predu je lepsi, i kdyz pro me ne rozhodujici faktor.
captforest
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků