Telefon pod 4.7"

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jendaabenda 19. 7. 2016 20:12

Potřebuji pořídit nový telefon a jsem v rozpacích. Vím zcela určitě, že chci telefon max. rozměrů 135 mm x 65 mm. Všechno větší se nenosí pohodlně.
Po zatímní pátrání jsem našel: Samsung A3 (2016) x Sony Xperia Z3 Compact x Sony Xperia Z5 Compact. Nic podobného rozumného jsem zatím nevypátral. Je mi jasné, že technickými parametry Z5 převyšuje ostatní, ale taky je převyšuje cenou. Takže prosím o nápovědu:
1. Odpovídá rozdíl v ceně rozdílu výkonu?
2. Jsem dlouhodobě zvyklý na Samsung, jak moc a jak dlouho mě bude štvát rozdílné ovládání Xperie?
3. Jak moc lepší je Z5 oproti Z3?

Případně díky za tip na jiný telefon.
A ještě prosím jeden názor: Doporučíte nějaký bazar v Praze, kdybych se rozhodl pořídit použitý přístroj?
jendaabenda
Junior

Odeslat příspěvekod skimoto 19. 7. 2016 21:49

Dám ještě jeden tip: Samsung Galaxy Alpha. Řadím jí hned za Xperii Z5c.
skimoto
Junior

Odeslat příspěvekod kotrcka 19. 7. 2016 22:54

http://www.gsmarena.com/results.php3?nH ... 00&sOSes=2

dal som rozmery a aspoň 2 GB RAM a Android. Plus sa v tom rozmere ešte logicky pohybujú iPhony.
kotrcka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sentry 20. 7. 2016 06:26

@jendaabenda

To jedinym hlavnim parametrem noveho telefonu je pro tebe rozmer ??? Nic nepises o tom, k cemu navic telefon pouzivas. Ten Samsung A3 2016 splnuje rozmery, ale ma jen 1,5 GB RAM, pokud nejsi nijak narocny a potrebujes ho primarne na telefonovani, pak je to tvuj favorit. Nepises ani nic ohledne cenoveho limitu.

Telefon z bazaru bych nedoporucoval. Pokud chci porizovat novy telefon (mam k tomu tedy nejaky padny duvod), pak ho porizuji s vyhledem na dva tri roky dopredu. V bazaru, kdyz budes mit stesti, sice natrefis na telefon, ktery bude splnovat rozmery a bude i technicky na vysi, ale nikde nemas jistotu, ze za mesic dva neprestane fungovat.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jendaabenda 20. 7. 2016 10:49

Ad používání: běžné business používání. maily, instant messaging, internet, fotky, čtení dokumentů, NFC, občas si na tom pustím film nebo hudbu, nehraju na tom hry ani netočím náročná videa. Rozměr není hlavním kritériem, proto jsem také rovnou vyřadil levné lowendy, také nechci více než rok starý model.
Ad limit: nemám pevný limit, jde mi hlavně o poměr cena/výkon a o práci s telefonem. Nemám problém dát 10k za Z5c, pokud ty 4k navíc budou stát za to. Také mě třeba zajímají i zkušenosti z přechodu ze Samsungu na Sony.
Ad bazar: šlo mi o to, jestli máte případný tip na bazar, kde právě dají třeba 6 měsíců záruku.

Díky

EDIT: OK, dotaz na bazar beru zpět. Potvrdili jste mi, že je to blbost. Díky
Naposledy upravil jendaabenda dne 20. 7. 2016 11:11, celkově upraveno 3
jendaabenda
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 7. 2016 10:51

V Mobil Pohotovosti ti dají 6m záruku na použitý mobil, ale osobně by sem do toho nešel..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 20. 7. 2016 11:04

Zaruka na pouzity mobil muze byt k nicemu. Budes ten mobil na prodejne kompletne rozebirat a fotit, jestli v nem treba nejsou stopy po vlhkosti, diky ktere by ti mohli reklamaci zamitnout i tyden po nakupu?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 20. 7. 2016 11:11

Pokud nehraje roli cena, šel bych jednoznačně do Z5c.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 7. 2016 11:15

Také bych doporučil Z5C, do 10k se dá koupit v EU distribuci
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 20. 7. 2016 14:00

iPhone SE, lepší malý mobil neexistuje a navíc si nestanovil max. cenu.
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jendaabenda 20. 7. 2016 17:26

Chci telefon, ne iPhone. A primární je pro mě, jestli ta cena odpovídá kvalitě. Takže v tomto v případě, jestli je Z5C o 4000 lepší než A3(16) :-D A za jak dlouho si zvyknu na odlišné ovládání Sony proti Samsungu.
jendaabenda
Junior

Odeslat příspěvekod Nechic 21. 7. 2016 08:52

Zvykneš si hned, furt je to Android. Max tlačítko zpět, že nebude vpravo, což teda považuju spíš za výhodu. Z5C má o 4000 lepší střeva, ale foťák není až taková hitparáda a v té ceně jsou lepší kousky (ale s větším displejem). Podpora od Sony bude taky dál než od Samsungu. Navíc Z5C se mnohem lépe drží než A3(16)
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod beat 21. 7. 2016 17:24

Touchwiz má pár zajímavých "vychytávek" které Sony nemá. Pokud jsi tedy zvyklý pracovat s Touchwizem na maximum, pak může být přechod zpočátku nepříjemný.
Touchviz má třeba nastavení jasu přímo v roletce(včetně přepínače automatického jasu), má vytáčení a psaní SMS přesunutím prstu na kontaktu doleva nebo doprava a podobné blbiny.
Pokud tyhle detaily nepoužíváš, pak není změna problém.
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod jendaabenda 21. 7. 2016 21:09

To je přesně ono :-) Měl jsem Xperii na nějaký testování asi 3 roky zpáky a myslel jsem, že mi přeskočí
jendaabenda
Junior

Odeslat příspěvekod beat 21. 7. 2016 22:09

Já přešel ze Samsungu na Xperii a zykl jsem si velmi rychle..
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků