Výběr mobilu 5-6 tisíc

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dr.Manhattan 12. 7. 2016 19:48

Zdravím, vybírám mobil a chtěl bych vaši radu.

Mobil mám hlavně na brouzdání po netu (9gag :D), chatování, věci do školy, poslouchání hudby, jednoduché aplikace.

Chtěl bych hlavně dobrou baterku (musí vydržet aktivní používání celý den včetně dat, wifi, maximální jas apod), dále bych chtěl, aby něco vydržel (nechci, aby se rozbil po prvním pádu) - vím, že tahle část bude asi těžší na splnění, ale přecejenom snad jsou nějaké mobily trochu odolnější než jiné (dílenské zpracování) a chtěl bych hezkou obrazovku (koukám i na videa na youtube).

Ideálně ne moc velký, mám menší ruku. Sice mám peněz dost, ale nerad bych do mobilu moc investoval, je to pro mě spotřební zboží, neumím s tím zacházet. Určitě se opiju a zas to někde rozbiju. Cenu bych si teda představoval max okolo 5-6 tisíc. Přecházím z S4, ten jsem taky rozbil.

Už jsem si procházel některé modely, ale u každého se mi něco nelíbí.

Xiaomi Redmi 3 - všechno super, ale chybí pokrytí LTE, data využívám všude po republice

ASUS ZenFone Max - baterka skvělá, ale na mě moc velký a přijde mi, že ne tak dobrý displej

Honor 7 Lite - všechno fajn, ale rád bych lepší baterku

HUAWEI P8 Lite - hodně lidí chválí, nevím co je na něm tak super, hlavně ta baterka mi přijde dost špatná

HUAWEI Y6 - baterka asi dobrá, ale displej i výkon mi přijdou slabší

Apply jsou drahé, Samsungy v téhle cenové kategorii nejsou dobré a Vodafone mobily se mi nelíbí.

Mohl by se někdo vyjádřit, jak je to s odolností například těch modelů, co jsem vybral? V tom já se vůbec nevyznám. Dále pak, zda je nějaký mobil s tím vším, co hledám a nebo budu muset udělat kompromis zs některým z těchto modelů. Případně jaký kompromis byste zkušeným okem doporučovali. Moc děkuji.
Dr.Manhattan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 7. 2016 19:58

Lenovo Vibe P1m
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Manhattan 12. 7. 2016 22:09

Děkuji za reakci.

A není už potom lepší koupit Lenovo P70?
Dr.Manhattan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 7. 2016 22:15

To už je na tobě, akorát že P1m je novější model a P70 nemá LTE 900MHz, ale toto pásmo již nebude potřeba
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nery 13. 7. 2016 04:14

P70 hůř fotí. Ale pokud budeš opilej, stejně všechno uvidíš rozmazaně...
Nery
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J3n015 13. 7. 2016 06:28

Typickej nerozhodnej člověk.. Co jediné přichází v úvahu je Huawei P9 lite nebo levnější ale stejný Honor 7 lite.. Mobil s 5 palcovou úhlopříčkou už není o tolik menší jako 5.2.. 3000mAh je dostačující a kdyby si četl recenze vydrží při větší zátěži den jak nic (Nevím co čekáš od telefonu, ale 3 dny vkuse používání si můžeš u telefonů do 5 palců jen zdát). A na ochranu proti pádu jsou různá tvrzená skla a když to doplníš gumovým obalem, nebo "zavírací knížkou", tak se ti z mobilu stane odolňák.
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 13. 7. 2016 06:39

Mel by jsi si ujasnit, co je pro tebe priorita, jestli to je cenovy limit, odolnost, vydrz baterie nebo dobrej fotak.

Zkus Honor 7 lite, cenove se vejdes, baterie den plneho zatizeni urcite vydrzi, vykonu ma dostatek. Fotak za dobreho svetla asi dobrej, za horsiho svetla maji fotky prej dost sumu.

Jeste je mozna volba Huawei P9 lite, ktery se da v distribuci EU sehnat za cca 6.400, coz je krapet nad tvym limitem, ale fotak je tam lepsi, displej take, baterie stejna jako v Honor 7 lite = 3000.

K te odolnosti, doporucuji poradny ochranny obal na telefon ze silnejsi kuze + tvrzene sklo na displej, mne telefon taky obcas z ruky spadne, ale vzdy to bylo v obalu a telefonu se nic nestalo.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J3n015 13. 7. 2016 06:47

Sentry: Se vším s tebou souhlasím, ale s tím fotoaparátem nemáš pravdu, četl jsem mnoho porovnávajících stránek a fotoaparát při vyšší tmě má stejný šum jako Honor. V těch fotoaparátech nevidím ve střední třídě až takový rozdíl. Jde jen o to si určit priority a tento člověk by chtěl ideální telefon, který bohužel neexistuje..
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod Dr.Manhattan 13. 7. 2016 10:03

Děkuji za reakce.

S tím pitím to byla hyperbola. Chtěl jsem jen zmíniut, proč nechci za ten mobil moc utrácet - občas mi spadne a mám většinou tu smůlu, že dost něšikovně.

Nerozhodnej možná trochu jsem, ale spíš bych to napsal jako míň informovanej. Chci si koupi pořádně promyslet a slyšet názory ostatních.

Fotoaparát jsem nepsal, že je moje priorita, na tom mi skoro nezáleží. Na focení mám zrcadlovku.

Asi tedy půjdu do toho Honoru. Děkuji všem za rady.

Ještě bych se chtěl zeptat, jaký názor máte na ASUS ZenFone Max? Kdybych se rozhodl, že zvládnu 5,5 palců (takový rozdíl oproti 5,2 to už nebude) a lákala by mě ta baterka.

Díky moc a přeju hezký den.
Dr.Manhattan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 7. 2016 10:06

Asus Zenfone Max kvůli excelentní výdrži jasná volba, velikost zvládneš v pohodě, běž jej někam vyzkoušet :-)
Další možností je Acer Liquid Z630/Z630S
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J3n015 13. 7. 2016 10:36

Asus je starší model než honor, také nemá FHD což Honor má ( Kvůli videím co si na tom pouštíš bych doporučil FHD, když jedeš na Wifi). Ano výdrž je větší, ale tělo připomíná už tak trochu cihličku. Záleží na tobě, hlavně to někdo zkus ošahat nejlépe oba dva phony. Ale já se přikláním k Honoru.
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 7. 2016 11:49

Asus Zenfone Max přišel na trh letos, takže se nedá říct, že by byl starší telefon, a navíc dostal Marshmallow :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků