Telefon do 10000 s luxusním foťákem?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod BigT 29. 4. 2016 07:11

Sony nebrat, na to, že vyrábí fotočipy, tak teda postprocessing je hrozný a výsledná kvalita fotek taktéž. DxOmark webem se neřiďte, vždyť ani člověk neví, podle čeho hodnotí
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 29. 4. 2016 09:21

Prodal jsem Z3c po měsíci používání, kvůli kvalitě fotoaparátu na automat. Na manual nefotím, tak nevím, takže Z3c na fotky nedoporučuji.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Keikooo 29. 4. 2016 09:42

lojzak02 píše:Keikoo
heureka.cz a hledej Sony Xperia Z3+ důležité je to PLUS ne Z3 bez pluska nebo Sony Xperia Z5 Graphite grey.
S poslední aktualizaci firmware fotí Xperie fakt luxusně. Se zvýšenou odolnosti v této ceně nic jiného ani na trhu není dostupné.
Sony řada Z je voděodolná a prachuvzdorná.


lojzo, odkud čerpáš informaci, že po poslední aktualizaci fotí výrazně lépe? Je s tím někde udělaný fototest? Vlastně vyjma tvého příspěvku stále narážím na hodnocení Fatalerrorova typu, že je to papírově dobré, ale reálně špatné. A fototesty, co jsem viděla, nedopadly dobře...
Keikooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iOvce_ 29. 4. 2016 10:19

Honor 7. Do 10k, 3GB RAM, luxusní foťák i na automat, dobrá konstrukce, LTE. Podle mě bez konkurence.

U iOS by to byl iPhone SE 16 GB. Ale to by sis musel připlatit.

EDIT: Na Z3+ se vykašli. Ta se hřeje tak, že ti klidně v půlce nahrávání videa napíše, že je přehřátá a záznam ukončuje. Tam je právě problémovej Snapdragon 810. Nevím, jestli bych věřil telefonu, kterej dokážeš roztopit za dvě minuty jen hrátkama s foťákem.
iOvce_
Junior

Odeslat příspěvekod banner 29. 4. 2016 12:01

Luxus foťák má pouze iPhone a Nexus 5X, aspoň v temto cenové kategorii. Z3C nebo Honor 7 vubec, navíc ten Honor má strašnou prodlevu při focení.
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaso00 29. 4. 2016 12:27

Do 10 000 má nejlepší fotoaparát LG G4.
Dle testů fotí dobře i Nexus 5X. Jinak zde už bude cesta směrem dolů...
A Sony fotí dobře až řada Z5.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 29. 4. 2016 12:56

když něco do 10 tis., tak určitě ten Nexus 5x.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vernon33 29. 4. 2016 20:15

takze prave jsem se docetl na netu s problemy u lg g4 s bootlopem.. a nabizi se otazka tak se tomu vyhnout? je to starsi tel.. a nevim jestli uz jsou ty problemy pryc a nebo to muze postihnout ten tel. kdyz ho koupim ted novy
vernon33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vaso00 29. 4. 2016 23:12

Řešil jsem naprosto to samé. Psal jsem prodejcům CZ verzi a všude výrobní série 508 (výrobní vada s bootloop se prý týká sérii 505-509). Naštěstí se mi povedlo narazit na LGshop, kde mi předevčírem napsali, že naskladnili výrobní sérii 511, ale pouze Black leather. Tak už ji mám doma...
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Keikooo 30. 4. 2016 09:09

http://www.androidcentral.com/photos-sh ... 6-vs-lg-g4

Tak kterej? LG4 přeexponovává noční scény a na mě je dost veliká.
Galaxy S6 -fotí pěkně, ale začíná z české distribuce až na 13 tis.a baterka 2550 mi připadá dost málo.
Nexus 5x - noční fotky pěkné, ale denní hodně tmavé. Slabá baterka.

Kdyby ti šikulové alespoň dali možnost dokoupit si větší baterku, ale nee, oni ji udělaji nevyndavatelnou.
Keikooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banner 30. 4. 2016 11:01

5X nefotí tmavé fotky, on narozdíl od ostatních používá správnou expozici tak, aby na fotce byly i nebesa apod. V horším světle je jeden z nejlepších, protože NEPOUŽÍVÁ stupidní odšumování a nedělá z fotek mazanice. Já bych rozhodně bral Nexus... Navíc, pokud ti fotky příjdou jako tmavé, vždy můžeš doladit expozici.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojzak02 30. 4. 2016 12:45

Keikoo tvůj původní požadavek na zvýšenou odolnost nabízí z rozumných fotomobilů jen Sony řada Z a pak až Samsung S7/Edge.

Zvýšenou výdrž na baterii, pak snad jedině to Sony, i když S7 Edge nemá zlý výsledky.

Z toho co vybíráš Nexus 5X určitě ne, nejhorší Nexus histore, šílená ostuda byl jsem z něj zděšenej, když jsem ho testoval.

Samsunsg S6 je na fotky dokonce lepší volba než S7, ale nemá odolnost ani moc dobrou životnost na baterii.

LG G4 je super, ale trpí výrobní vadou, po čase může chcípnout a má slabou výdrž na baterii.

Včera jsem byl v Mobil Pohotovosti na Smíchově a mají v nabídce Xperie Z2 za 9000,- , voděodolné s dlouhou vydrží. aD Z3+ tak topily jen první revize chipu, které už dávno nejsou v nabídce prodejců.

Pokud bys uvažovala nad LG, tak bych než G4 doporučil spíš loňskou G3 ve verzi 3GB/32GB ne nižší. Fotí srovnatelně s G4 a stojí velmi málo.

-- 30. 4. 2016 13:50 --

aD Z5 papírově fotí výborně, fakticky fotí velmi dobré snímky, přišly postupně dvě aktualizace fw ( na netu jsou jen recenze se starým fw, novější snímky hledej v zahranič ních diskusích od uživatelů), podle mých zkušeností jak s Z3 (bez plus), která na svoji dobu fotila velmi dobře a ve srovnání s konkurencí byla top fotomobil, tak co se týká Z5 z mé zkušenosti ostří rychleji a lépe než Samsung S7. Můžeš si ji někde sama vyzkoušet (Elvia Pro) jen si zjistí jestli má vystavený kus aktuální verzi Marshmallow.

Edit Z5 je nejlepší fotomobil loňského roku podle DXOmark, takže fotí výborně. Fotky a metodika je zveřejněná na jejich webu a lze porovnat.

Tady je vidět jak agresivním postprocessingem upravuje fotky Samsung S7, takže fotka je možná líbivá, ale vůbec neodráží zachycenou scénu reálně. http://goo.gl/ej5gs8
Naposledy upravil lojzak02 dne 30. 4. 2016 21:51, celkově upraveno 2
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 4. 2016 14:37

Nejlepší fotoaparát v ceně do 10k má LG G4
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 30. 4. 2016 15:41

A ted si predstavte, ze existuji lide, kteri se radami podobnych individui jako je lojzak opravdu ridi :-(

Keikoo: S6 mi vydrzela podobne jako LG, stejne jsou to vsechno jednodenni telefony... Oba dva jsou spickove fotomobily, chybu neudelas ani s jednim. Ale odolne tedy opravdu nejsou.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod vernon33 30. 4. 2016 20:42

No brouzdam po netu ctu vaše názory a možná slevim z LTE které není ve městě o tolik rychlejší jako 3g. A zaujal me hodně moc meizu mx4 pro
vernon33
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků