Sony xperia z5? Nebo jiný telefon 10-12 tisíc

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mat6 12. 4. 2016 19:33

Zdravím, vybírám nový telefon, nechci uplně moc velký (nejlépe tak 5" nebo klidně i 5,2). Jde mi o to, aby měl telefon dobrou výdrž (bez problémů jeden den), slušnej výkon a fotoaparát, LTE, aby se nesekal jako s3 (po 2 letech). Prostě pěknej telefon na každodenní používání s dlouhou životností. (Nechci žádnou velkou a těžkou mrchu :-D ) Výhodou jsou hardware tlačítka a podpora dual sim. A cena tak kolem 10 000 - 12000 (možnost odečtu dph)

Co jsem se tak díval, tak mě zaujala Sony xperia z5, jenže na různých fórech se o ní moc nepíše, v obchodech nevypadá, že by se prodávala, přitom v maxshopu je za 13 tisíc s dph.
Určitě mě potěší voděodolnost, měla by být slušná výdrž baterie a prostředí taky dobré, v čem je háček v její "neoblíbenosti"? (Nebo se mi to jen zdá? :-)) )

Nebo myslíte, že má cenu si připlatit a koupit iphone 6s, pokud jde mně o telefon denně využívaný a bez žádných problémů?

Ještě nějaký jiný typ?

Díky za názory a tipy
mat6
Junior

Odeslat příspěvekod banner 12. 4. 2016 22:23

6S je záruka spolehlivosti. Ta bude fungovat dobře i po 4 letech. Jako záleží, jaké máš priority(krom stabilního OS). Třeba fotoaparát v Z5 mi příjde jako špatný vtip... Ideálně běž do nějakého elektra/operátora a vyzkoušej si oba - který ti víc vyhovuje.
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 4. 2016 22:54

Honor7 nebo Huawei P8, případně počkat na Huawei P9 se skvělým fotoaparátem
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 13. 4. 2016 07:07

Banner tyhle pohadky o fotoaparatu Sony ti uz nikdo nezbasti. Z5 patri k naproste spicce v kvalite fotografii.
http://www.dxomark.com/Mobiles
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mat6 13. 4. 2016 08:52

Na oba dva telefony jsem se byl podivat, na zaklade toho jsem vyradil treba huawei p8 nebo honor 7 , ze me nezaujaly.
Nejlepe bych vzal ten iphone 6s, ale 16gb varianta je podle me dost malo a 64gb stoji uz 20000. Jeste k tomu asi nema uplne idealni vydrz baterie.
Telefon si myslim, ze nemuze nahradit normalni fotak, ani to po nem nepozaduji. Staci pri obcasnem foceni, takze podle me bude v poho stacit. U Sony xperie z5 me zaujala naopak vydrz, ktera by mela byt urcite lepsi nez u iphonu. Jeb nevim, jak by na tom telefon byl po 2 letech, iphone si myslin, ze v pohode... Takze pokud by xperia vydrzela, sel bych do ni, hlavne kvuli tomu, ze splnuje vse a je levnejsi.
mat6
Junior

Odeslat příspěvekod MirekNovotny 13. 4. 2016 12:05

Nebál bych se jít do Xperia Z5. Jsem vlastníkem tohoto telefonu už něco málo přes půl roku a funguje skvěle. Chvíli jsem souběžně s tímto telefonem používal Samsung Galaxy S6 a i když měl lepší foťák a displej, nakonec jsem si nechal "zet-pětku" a to zejména kvůli paměť.kartám, výdrži na jedno nabití a odolnosti. Předtím jsem měl Sony Xperia Z3 compact a když tyto dva telefony porovnám v oblasti fotoaparátu, tak je u Z5 skok kupředu znát. Ale nesrovnávám to s ostatními telefony, to už je na každém z nás.
MirekNovotny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mat6 14. 4. 2016 20:09

Ještě mě napadlo, kdybych chtěl ušetřit, jaký je rozdíl mezi porovnání z5 oproti z3 a z3+? Nejde mně ani tak o fotoaparát (to asi bude velkej skok), ale hlavně výkon v praxi (běžné úlohy). A jestli by vydržely oba 2-3 roky...?

Potřebuji hlavně bezproblémovej výkon, ale nemusím mít to nejlepší. A pak dobrou výdrž baterie. Ta by měla být asi ještě lepší než z5 a voděodolnost je pořád :)

Díky

Edit: Je to rozdíl 5 a 4 tisíc, což mně přijde dost zajímavý
mat6
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 4. 2016 20:42

Xperia Z5 bude mít delší podporu, určitě dostane novější verzi androidu. Recenze jsi asi čet, takže rozdíly Z5 - Z3 znáš :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mat6 14. 4. 2016 20:59

Jde o to, co znamená podpora. Jestli tam vše pojede bez problémů, nepotřebuji mít co nejnovější android.
Recenze jsem právě že četl, ale ptám se zkušenější a na reálnou zkušenost. Výbavou mně přijde z3 pořád parádní, ale samozřejmě je to telefon 2 roky starý a technologie jsou dál :-)
mat6
Junior

Odeslat příspěvekod lojzak02 14. 4. 2016 21:58

Z5 je skvělá volba, zejména Graphite gray, oproti Z3 má o trochu lepší displej, další výhodou může být potenciálně delší podpora aktualizací, ale jak Z3, tak Z5 dostaly Marshmallow a nepochybně to je ROM, na které můžeš bez problémů několik let fungovat, většině aplikací v Google Play stejně stačí ICS nebo JB, takže není důvod se strachovat.

Pokud máš dostatečný budget upřednostnil bych Z5 před Z3. Jestli chceš šetřit podívej se na model Z3+ fakticky je to hw totožný s Z5, je tam jen několik málo odlišností, výkon bude stejný, Z3+ má také Snapdragon 810v1 nicméně netopí a je v pohodě stejně jako 810v2 v Z5.

Cenově je Z3+ skvělá volba, i když Z5 je o malinko lepší, zejména displej se povedlo dovést téměř k dokonalosti, odezva úžasná...foťák bleskurychlý.

http://mobilni-telefony.heureka.cz/sony-xperia-z3-plus/
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mat6 15. 4. 2016 07:12

Z3+ mne prijde praveze totozna skoro se z5. Horsi fotak me nevadi, ctecku otisku nepotrebuji. Ale je tam zasadni vec, ze na netu vsude ctu, ze se priserne prehriva. To je jedina vec, kterou bych nesnesl a priplatil bych si. Jinak bych klidne sel do ni.
mat6
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků