Použitelný telefon do 6000

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka6774 16. 2. 2016 22:07

Dobrý den, zdravím všechny mobilní maniaky :D

Hledám mobil co si koupím. Obrátil jsem se na fórum. Jelikož se tady na těch stránkách špatně hledá, protože je tu už sto tisíc telefonů a všeobecně na internetu taky.

Pár smárt telefonů jsem zažil, např: Samsung Galaxy Young, Nokia Lumia 1320(white), Lumia 925(black32), iPhone 5S(gold16), Lennovo S660.

Jsem hrozně náročnej a rozmazlenej uživatel. Hledám pěknej telefon s dobrým signálem a kvalitním zpracováním. Chtěl bych zázraky za střední peníz. Zde mám nějaké kriteria.

- display - do 5 palců (nejlépe 4,5 - 4,7 nebo krají meze 5) s ochraným sklem nebo s možností dolepit

- baterka - co vydrží víc jak den, nebo aspoň den, nevím jestli je lepčí vyndávací nebo ne

- GPS - přesný a rychlý signál, používal jsem mobil i jako navigaci (refresh 30 sekund pozadu nechci)

- signál - mám Vodafone - záleží na anténě a co mobil zvládne (např S660 se nechytá nikde, možná centimetr od vysílače)

- signál na internet - pokrytí je, ale telefony to nedokážou využít (iPhone 5S se myslím trochu chytal i v dírách)

- vzhled - jako nejhezčí mobil považuju iPhone 5S nebo to nový Lenovo :love: jenomže lenovo není dobrá značka pro mobily

- software - na dosah palce, aby šla horní lišta stáhnout dolů třeba z půlky displaye, hlavně ne ten android co ma v rohu čtvereček a musíte začínat uplně nahoře nahoře nahoře :grr:

Takže abych to shrnul, tak takovej telefon neexistuje :D Cenu si představuju nějakou rozumnou, hlavně kdybych ten mobil třeba omylem přejel vlakem nebo tak něco, třeba okolo 4-5-6 tisíc už by mě tak nemrzelo jak 10-12-13. Nemáte někdo zkušenosti s nějakým takovým miláškem? Je sice hezký že některý mají kosmické frekvence procesorů a triliony technických parametrů, ale když pak stejně nefungujou tak k čemu mi ty hodnoty jsou. Už je to hrozně dlouhý, už toho rejpání radši nechám :D
Naposledy upravil seterwohipikule dne 17. 2. 2016 01:44, celkově upraveno 2
Důvod: odpusť si stupidní název pro příště
Jirka6774
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 16. 2. 2016 22:25

To tady fakt ještě nebylo. Dobrý materiál a na víc, překladatelský oříšek. Myslím, ze Lumíe 550 nebo 640 bude stačit.
_Rocco_
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 16. 2. 2016 22:49

Xperia Z3 Compact je tomu nejbliz. Ale jelikoz jak pises, jsi "strasne narocny", myslim, ze u tebe udela sluzbu i nejaka nejlevnejsi Cina ci srovnatelna Lumia 550.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 17. 2. 2016 00:59

A co třeba Lenovo P1m ?
https://www.alza.cz/lenovo-vibe-p1m-ony ... 12.htm?o=1
O2 ho má za 4500kč, baterie vydrží určitě 2 dny, 3 dny při běžném použití.

Signál - signál to má
Signál na internet - dokonce i ten to má!
Jenomže vlastně Lenovo není dobrá značka pro mobily

...máš to těžký kluku :hm
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod banner 17. 2. 2016 08:06

Proč jsi vůbec zahodil 5S?
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 17. 2. 2016 09:49

To je zas material - milion telefonů ,x požadavků ale že by si zjistil jak vlastně telefon funguje to ne.Prozradim ti tajemství - horni lišta jde stahnout a ted ti vyjmenuju způsoby,poklepanim dvakrat kdekoliv na displayi,položenim prstu kdekoliv na displayi přičemž si nadefinuji dobu jak dlouho budu palec držet aby se to nebilo se standart nastavenim delay u androida.Položenim na definovanem mistě na displayi.Kolač - přiřazení tlačitka.Potaženi prstem po displayi dolů,nahoru,do strany - vlevo nebo vpravo,vyber si.Ted něco pro extremisty - otočemím telefonu kolem osy nebo definovaným způsobem - to uvádím jako přiklad abys věděl co je možný..Jinymi slovy jde to prakticky jakkoliv a nahoru vůbec nemusim šahat.No a ted dumej co dělaš špatně na zbyle požadavky je škoda reagovat z hlavy bych ti vystřelil 50 modelů ale škoda namahy - btw jeden a pul dne den v zatěži?Cokoliv co ma baterii 3000 a to s jenom minimalnim poladěnim,3500,4000 ,dva dny COKOLIV.
Jo a nejseš ani naročnej ani rozmazlenej - seš neznalej a to si lidi často pletou s naročnej.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka6774 17. 2. 2016 10:22

Pravda napsal sem to fakt blbě.

Mluvím o zkušenostech se špatným signálem.
A můj android rozhodně nešel nijak nastavit, bylo to Lennovo S660, večně bez signálu, padal signál, lidi se mi často nedovolali i když telefon ukazoval že jede, po restartu většinou chvili fungoval.

Myslel jsem že mi někdo napíše, jo tenhle telefon sem měl, mám s ním zkušenosti, má lepší anténu a lepší signál to můžu potvrdit mám to zažitý a gps mi funguje spolehlivě.

Jo je na výběr z 30 telefonů, ale já se ptám na telefon kterej už někdo skutečně vyzkoušel, a těch asi nebude 30.

S5 mi ukradli a rozebrali.

-- 17. 2. 2016 11:25 --

Jo a lennovo mi vydržel dva dny chatováni na messengeru a whatsappu, baterka 3600mAh. Ale rychle to šlo do kytek, asi se snažil tak moc šetřit baterku že přestával fungovat.

-- 17. 2. 2016 11:26 --

Kolega co má LG mi řítak že Lennovo sou šunky a LG je lepší, tak mu věřím.
Jirka6774
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Samsung_podpora 17. 2. 2016 12:41

Dobrý den Jirko,

rádi bychom přijali tuto výzvu a z naší nabídky dáváme do hry model Galaxy A3(2016)
http://www.samsung.com/cz/consumer/mobi ... 310FZKAO2C

Tento model volíme proto, že splňuje následující Vámi zmíněné požadavky: úhlopříčka 4,7" / z důvodu větší kapacity baterie byl telefon mírně zesílen na 7,3 mm pro 2300 mAh baterie / GPS, Glonas / LTE / a v otázce vzhledu také věříme, že naplní Vaše požadavky.

Hezký den,
Samsung_podpora
Zástupce výrobce

Odeslat příspěvekod oooooooooo 17. 2. 2016 14:36

tvoje lenovo nastavit slo, mel jsem vic lenov nez videls v obchode, stejne tak samsung kdyz ho zbavis šitove nadstavby jde s nim delat totez co s cistym androidem.to lenovo cos mel jde rootnout bez ztraty zaruky kdybys mel nahodou poznamku k tomu proc ne co nejde.lista a podobny pitomosti de resit bez rootu a to je groo veci.cim vic sr.gor vyrobce posles mimo hru, tim vic moznosti se otevre, to by slo odrikavat jako mantra.:-)
kolik sem.jich vyzkousel za pitomej tyden bys nasel nekde v postech, kdosi mne tak vytocil ze jsem pastl foto a nakupni faktury.Neni telefon z tech x i co se u mne ohraly tyden abych je netestl..jinymi slovy, cokoliv s 2 giga ram a vys, hd, fhd, chipset fotaku klidne sony, vec k niz je origo tempered glass, lte vis ano ne, na xda k nemu musi byt povidani a nekdo z senioru na nej delat, offiko cm je jistota a jeste chvili povidej ze neexistuje modul co ti nesedne.To zes koupil lenovo co chytraci v czc atd tam rvou misto row pocestene ch rom je problem tvuj, ne lenova
jeste malickost k te pitome not. liste, kazdy jeden android.
Zmena launcheru, k tomu root netreba, akce launcheru - gesta - prirazeni.No dejme tomu poklepani..A to je vse, jedi.ej duvod pro Android - co se mi v zakladu nelibi, muzu zmenit, vymenit, odstranit upravit..Nemusim jak jojo jit kupovat dalsi foun.
Tim ze na jeden klik se dostanes u tvyho lenova na radio test, antena test a ze mimochodem jako zlaty hreb jeden shop dodaval lenovo rady s a a s romkou kterou kluk upnul na net, byla delana z backup z recovery te zatezovat nebudu.Jo, vloudila se chyba, 200 lidi se stejnym imei v siti, kdo driv prisel ten driv volal, zbytek - smula :-)
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freschacekk 17. 2. 2016 16:14

Samsung_podpora píše:Dobrý den Jirko,

Za ty prachy? to nesmyslite vazne :-D
freschacekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 17. 2. 2016 17:25

tolik? .. twl zlaty lenovo :-D :-D
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 18. 2. 2016 09:13

Doporučuji Asus ze500cl. Mám spokojenost, spolehlivý doporučuji. Koupitelny všude 5000 Kč.

Lenovo jakýkoliv ne, má sw chyby a nedodelky.
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka6774 19. 2. 2016 12:36

Děkuju moc za tipy a názory,

Samsung_podpora, samsung a3 2016
http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... -53324-c-1 vypadá jako favorit :)
síť uvádějí kategorie 4.
samsung A5 ma síť kategorii 6. Předpokládám že to znamená, že má silnější přijímač ?


ooooooo,

nechci zkoušet tvojí trpělivost, at mě nezadupeš do země, už nikdy nebudu psát že se android nedá nastavit, jenom protože to já neumím a neznám. Natloukl si mi do hlavy, že to jde kompletně přenastavit. Já měl za to, že to lze jen na některých androidech.

audis, taky díky za tip. Ten asus
http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... fault.aspx
vypadá taky dobře.
Po pětipalci sáhnu když nevyberu 4,7 :P Souhlasím s tebou, že Lenovo má nedodělky, myslím si že se má co učit třeba od LG nebo od Samsungu. Neříkám že je to vina androidu, ale spíš spárování hardwaru a softwaru. I když to občas nemaj spárovaný na 100% tak to doženou většíma ramkama, procesorem, a baterkou :P Nemůžu říct jak to vypadá s nejnovějšíma modelama, třeba už šlapou dobře. Však ono se to nějak podá a jak říká oooooo tak si to pokročilí uživatelé stejně přenastaví a očešou :)

divím se že mi nikdo neporadil Nexus 4, taky vypadá použitelně
http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... fault.aspx
Jirka6774
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 19. 2. 2016 12:40

Nexus 4 je už dost starý telefon. Slabší baterka, paměť jen 16GB, bez karet..
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 2. 2016 14:20

Každej jeden vyrobce ma chyby ve firmware,mimochodem neexistuje složitějši kod ve kterym by programatoři nenapraskali chyby,takovej prostě neexistuje.Lenovo ale obrovsky poškodily dovozy pravě modelů typu S660,vubec cela ta řada S,stary Ačka atd..Malokdo to ví ale přichazely sem s Lewa ROM,popřipadě s počeštěnou ROm určenou pro asijsky trhy a našli jste tyto kousky uplně běžně v kamenych obchodech serioznich šopů a tyto ROM byly ULTRA lahůdky co tam bylo spachaný.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků