koupě nového telefonu Lenovo VIBE X2 VS Nokia lumia 830

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod rucnicek22 1. 1. 2016 20:48

Dobrý večer
Před pár lety jsem si koupil mobilní telefon ale ten už bohužel dosloužil a tak jsem se rozhodl pro koupi nového telefonu našel jsem si dva kandidáty a to konkrétně Lenovo VIBE X2 a Nokia Lumia 830 vím že tyto telefony mají odlišný operační systém ale i přesto se mezi nimi nemohu rozhodnout a tak jsem se obrátil jsem jestli by mi někdo z vás to rozhodování neulehčil ale dobře jdu k věci :) od nového telefonu bych očekával kvalitní fotoaparát v tom se mi zdá lepší Nokia optika Zeiss plus stabilizace stabilní aplikace jako je one drive Facebook Budík a další... v tom mi zase přijde lepší Lenovo se systémem Android také bych si rád zahrál nějaké hry (občas) v tom mi také přijde lepší lenovo s 8 jádrovým procesorem Media Tek MT 6595M pak tu máme paměť RAM v podání Lenova je paměť o 1GB větší než u nokie Nokia má pouze 1GB operační pamětí ale s vlastni zkusenosti vím že android si umí zabrat hodně paměti ale osobně si myslím že tady záleží pouze na odladění systému a to už se pomalu dostávám k samotnému konci a to je stabilita systému ačkoliv jsem měl zkušenost jen s androidem osobně si myslím že operační systém Windows Phone tady vítězí na plné čáře co se tyče odladěním a celkovou svižností a ještě bych málem Zapoměl vnitřní paměť telefonu myslím si že to není to nejdůležitější proto že oba telefony se dají rozšířit pomocí sd karty myslím si že jsem napsal vše podstatne co bych od mobilu očekával doufám že mi zde někdo rozumný poradi popřípadě vysvětlí co je na Danem modelu horší nebo naopak lepší samozřejmě se nebudu zlobit kdyby jste sem přidaly úplně jiný telefon který by mohl byt lepší jen upozorňují že cena nesmí přesáhnout hranici 6 800 Kč,-

Předem děkuji za každou rozumnou odpověď a přeji hezký zbytek dne.

Na co telefon budu nejčastěji používat:
Internet
Sledování filmů
Fotografování
Rádio / youtube
Občasné hraní


Ještě dodám do nedávna jsem měl mobilní telefon Samsung galaxy s3 mini
Naposledy upravil rucnicek22 dne 1. 1. 2016 20:55, celkově upraveno 1
rucnicek22
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 1. 2016 20:52

Honor6
http://mobilenet.cz/clanky/recenze-honor-6-hardware-az-na-prvnim-miste-17989

-- 1. 1. 2016 20:54 --

Lumia 830 stojí 7tis. u Max-shopu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rucnicek22 1. 1. 2016 20:59

Dobrý večer
Děkuji za rychlou reakci mohl bych se zeptat proč zrovna ztento telefon ? A co se tyče te Lumie tak na heurece jsem viděl cenu kolem 6 700 Kč ale nebudu se hádat :)
rucnicek22
Junior

Odeslat příspěvekod michal Žilka 1. 1. 2016 21:02

Máš zkušenosti s androidem. Takze-vyhovoval ti?
Ano--- kup ho zas.
Ne---- kup lumii.

Jinak se to tu zas zvrhne v další flame.
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod LV426 1. 1. 2016 21:07

Mně hlava nebere, jak si někdo může tak neskutečně a ještě dobrovolně kazit zážitek tím, že sleduje filmy na telefonu, stejně tak hry, focení... masakr :mrgreen: , sry za OT
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
Junior

Odeslat příspěvekod rucnicek22 1. 1. 2016 21:11

Dobrý večer
Třeba proto že momentálě pc nemám (nejsem Babiš abych vydělávál miliardy) jinak zrcadlovku mám :) ale samozřejme to bylo myšlene s nadsázkou je mi jasne že fotky z mobilu nebudou tak ostre a tak kvalitní jako ze zrcadlovky taky je mi jasne že výkon mobilního chipsetu se nevyrovná výkonu stolního PC nebo notebooku.....
Ale zřejmně ste můj příspěvek nepochopil.

Přeji hezký zbytek dne.
rucnicek22
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 1. 2016 21:11

rucnicek22 píše:Dobrý večer
Děkuji za rychlou reakci mohl bych se zeptat proč zrovna ztento telefon ?

Protože Honor6 je v té ceně asi nejlepší volba..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rucnicek22 1. 1. 2016 21:14

michal Žilka píše:Máš zkušenosti s androidem. Takze-vyhovoval ti?
Ano--- kup ho zas.
Ne---- kup lumii.

Jinak se to tu zas zvrhne v další flame.


Dobrý večer,
No jak se to vezme předchozí mobilní telefon jsem měl 3 roky a musím uznat že stabilita systému a celkový výkon mě u androidu neoslovil ale musím uznat že v Samsung galaxy s3 mini je úplně jiný hardwar oproti lenovo vibe x2
rucnicek22
Junior

Odeslat příspěvekod VaclavKlaus 1. 1. 2016 21:14

MTK 6595 je fakt super, hraji na něm snad všechny hry i když mám v nastavení výkonu CPU střední výkon. Nikdy jsem ještě nemusel přepínat na maximální výkon a tenhle SoC je velmi rychlý i se slabšími grafickými gpu. Vše na FullHD displeji.

Vibe X2 je docela dobrý telefon hezky fotí a GPS MTK je taky výborná prcní fix 15sec, další 5sec.
Naposledy upravil VaclavKlaus dne 1. 1. 2016 21:16, celkově upraveno 1
VaclavKlaus
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod rucnicek22 1. 1. 2016 21:16

LV426 píše:Mně hlava nebere, jak si někdo může tak neskutečně a ještě dobrovolně kazit zážitek tím, že sleduje filmy na telefonu, stejně tak hry, focení... masakr :mrgreen: , sry za OT


Dobrý večer
Třeba proto že momentálě pc nemám (nejsem Babiš abych vydělávál miliardy) jinak zrcadlovku mám  ale samozřejme to bylo myšlene s nadsázkou je mi jasne že fotky z mobilu nebudou tak ostre a tak kvalitní jako ze zrcadlovky taky je mi jasne že výkon mobilního chipsetu se nevyrovná výkonu stolního PC nebo notebooku.....Ale zřejmně ste můj příspěvek nepochopil. Přeji hezký zbytek dne.
rucnicek22
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 1. 2016 21:19

rucnicek22 píše:A co se tyče te Lumie tak na heurece jsem viděl cenu kolem 6 700 Kč ale nebudu se hádat :)

Ty levnější eshopy bych vynechal, tam se můžeš napálit..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 1. 1. 2016 21:20

LV426 : twl už zase tvé názory? co je ti do toho?

přesně jak píše žilka..napřed si vyber system nebo se to tu zvrhne a zamkne ;-)
co se tyce telefonu tak 16Gb pamet (32GB lenovo) je dostatecna.karta je super ale ne vse tam jde dat a 16Gb bych bral (obzvlast do budoucna) jako zaklad.
ram je teoreticka.je fakt že na odladěnem stroji 1Gb stači ale zase co později?
u Lumie 8.1 bude urcite vse chodit jak z praku ale není to už (do budoucna) stare? co pak? desitky ted chodí ruzně a někdy ne moc stabilně.
věř že poslední Lenova jsou stabilní dost a možnosti má android větší i co do vyběru App ..
vyber je jen na tobe...
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VaclavKlaus 1. 1. 2016 21:22

Dát za Lumii 6700? není lepší se ožrat zajít někam na hotel se šlápotou a za zbytek si koupit Honor 4C?

I ten Honor4c má víc muziky než Lumie 830.
VaclavKlaus
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 1. 2016 21:23

Nepřehánět.. Honor 4C nemá LTE
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dan001 1. 1. 2016 21:27

Pokud se rozhodneš pro Android mrkni na Huawei G7. Má 5,5" displej na internet a filmy fajn.2GB RAM vnitřní paměť 16GB(to lenovo má vlastně 32GB)
.Na občasné hraní taky stačí.
Naposledy upravil dan001 dne 1. 1. 2016 21:30, celkově upraveno 1
dan001
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků