5" do 4000,- android

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod J.Hejda 12. 12. 2015 03:36

Caute hledam telefon jakékoliv značky hlavní věci jsou.

-Android ( co nejnovejší )
- 5" display
- 2gb ram
- 8 a více mpix foták
- Hodně interní paměti pro applikace...

díval sem se třeba na MEIZU M2 nebo ASUS ZenFone Go ZC500TG popř. HUAWEI Y6 White ale kdybyste věděli i jiných adeptech byl bych moc rád. u MEIZU se mi líbí že má 13Mpix foták ale ze je to "nejaký" MEIZU.
mam staré zte 967s a strašně mi vadí že mam malou část paměti vyhrazenou pro aplikace... nainstaluju 3-4 hry a konec... Kde mam má člověk vzít prostor na další aplikace pro běh, kalendáře ap. Pak je SD karta uplně k ničemu možná tak na hudbu... Řeši tenhle problém nový android ? nebo jak poznám u nového telefonu kolik ma pamět vyhrazenou pro app. ? děkuji :)
J.Hejda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 12. 2015 07:30

zte ale v976 jsem měl jako jeden z prvnich v čr..provozovano kolem 200 aplikaci,cela řada her ktery žraly přes giga mista,cela řad app co žraly kolem giga.
universalni navod pro všechny androidy - bud si kupujte s obři vnitřni pamětí kde mount point /system bude mit přiděleno nikoliv žebracke hodnoty jako třeba u sony aqua ale hodnoty nasobně vyšší
nebo - root,vytvořeni ext2,instalace link2 sd,koupě link2sdpro - a vytvořit propojovaci script,odkazat soubor aplikace,odkazat dalvik cache soubor,odkazat lib,odkazat interni data.
Nebo ale tomu nevěřim že by ten co to potencionalně zvladne chodil sem na rady - repartition vlastnimi silamai.Dalši cesta neexistuje.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojzak02 12. 12. 2015 07:47

S meizu m2 se neboj, mám MX4.

Má automaticky root takže pokud vybíráš Meizu se slotem na sd, tak si vždycky můžeš appky přesunout na sd kartu.
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 12. 2015 07:52

link2sd neni rovno přesun app na kartu,je to uplně něco jineho.při přesunu v nejlepšim připadě přesuneš apk,přesuneš obb..je legrace když naraziš na par obřich app ktere jsou udělane tak že ti přesun selže,potom potiom každej pozna jakej je rozdil proti link a přesun
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojzak02 12. 12. 2015 08:31

Mam na telefonu Huawei Link2SD.

A před rootem to některý appky přesunulo, ale ne celou jejich velikost.
Po rootu jsem vymazal většinu předinstalovanýho balastu, nechal jen nezbytný sytémový app jako foťák launcher...

A zbytek přesunul via Link2SD a všechny appky mam na kartě, dokonce i některý ty původně systémový.

Nerozumím řeči tvého kmene, protože nevím jak to souvisí s dalvik cache... všechno jsem tak nějak intuitivně naklikal. Ale s rootem lze přesouvat celé aplikace, dokonce i ty systémové, které původně nešli vymazat.
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 12. 2015 08:53

Já vím že nerozumiš - jinak bys chapal rozdil mezi link a přesun.Plus to že přesun apk neni rovno že vše s čim app pracuje a co si nainstaluje bude přesunuto.Pokud bys mi ovšem chtěl vysvětlovat něco o systemovych app a jejich mazaní - prozradim ti tajemstvi,jdou odinstalovavat i bez rootu a to odjakživa - pomoci adb z nich udělaš user app a nasledně odinstaluješ cele kouzlo je ve flagu system ktery automaticky dostava každa app v určitem umistnění - zcela analogicky můžeš z kdejake blbosti udělat system app,prostě ji daš misto user ,flagf system.Pravděpodobně tomu nerozumiš opět ale já třeba vůbec nerozumim silnoproudařům.
Prostě abych to shrnul,chce mit defakto neomezeny prostor pro instalace?Link2sd ovšem verze pro,nema omezení free verze ktera pravě nalinkovat par věci neumí.Manualů a co je co se vali po netu zhruba tuna.Nebo koupit něco co ma obří velikost /system a /data
ten na ktery se drtiva většina lidí diva při koupi a sice /storage/emulated/legacy ukaszuje jedinou věc,kolik si tam může nacpat mp3 a blbin
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojzak02 12. 12. 2015 09:02

oooooooooo píše:Já vím že nerozumiš - jinak bys chapal rozdil mezi link a přesun.Plus to že přesun apk neni rovno že vše s čim app pracuje a co si nainstaluje bude přesunuto.Pokud bys mi ovšem chtěl vysvětlovat něco o systemovych app a jejich mazaní - prozradim ti tajemstvi,jdou odinstalovavat i bez rootu a to odjakživa - pomoci adb z nich udělaš user app a nasledně odinstaluješ cele kouzlo je ve flagu system ktery automaticky dostava každa app v určitem umistnění - zcela analogicky můžeš z kdejake blbosti udělat system app,prostě ji daš misto user ,flagf system.Pravděpodobně tomu nerozumiš opět ale já třeba vůbec nerozumim silnoproudařům.


Mno system flag jsem si zkusil udělat z něčeho systémovou app, ale před rootem to nefungovalo. Stejnětak před rootem ty systémový appky nešli odinstalovat.

Jen nevím jak to souvisí s dalvik, ale to mi asi nevysvětlíš.

Nicméně chápu to, že kromě apk jsou další data aplikací a ty Link2SD přesnune taky na sd.

Mám tu ještě jednu Xperii bez rootu a taky je tam hromada neužitečných apek, který nejdou odinstalovat, jen disable.

Když ji rootnu odinstalovat stopro půjdou, protože na Meizu mi po rootu Root Uninstaller taky dovoluje odinstalovat systémovou hudbu a další i když je u toho varování. U staršího huaweie jsem to zkusil a promazal bordel jentak s vědomím, že se to neobejde bez recovery.

U MX4 to nepotřebuji, protože mám pořád ještě 20GB volnýho místa.
Tak jsem si jen povolil root na pár appek jako Macrodroid. MarketHelper a Fake GPS.
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 12. 12. 2015 09:11

dj.míra zrejme jeste spi, tak bych si dovolil za nej doporucit nejakou Lumii :-D
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojzak02 12. 12. 2015 09:14

Koukám Apk, Dex a Data, Dex odkazuje do dalvic cache.
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 12. 2015 09:14

Naposled -to dělani systemove app souvisi s tim kde je app frknuta.vzhledem k tomuá že adb tě pusti i bez rootu na misto kde se normalně nedostaneš tak každy kdo kdy uměl s adb k tomuto root k tomuto nepotřeboval,ty ho potřebuješ.
souvislost s dalvik cache - přesun versus odkaz..
přesun - přesun apk a dejme tomu obb na sd card
link - zblbnuti systemu,přesněji normalnií linuxova akce,i když jak softlink tak hardlink se děla i na winech, kdy i věci ktery přesunem nedostaneš z mista kde maš kriticky nedostatek prostoru odtamtud vykopeš,podminkou je ext2 oddil nebo ext3,protože na fat32 jeden typ nikdy nedostaneš,plus pro verze jedina umí jiste operace.
Takže aplikace Kokodak - odkaz...Odkázat soubor aplikace,odkázat dalvik cache soubor,odkázat soubory lib,odkázat interní data.
Aplikace Kokodak- přesunout na SD,ne opravdu vše co jsem vyjmenoval v připadě odkazat,ti v připadě přesun na sd se nepřesune.Pokud vezmeme v uvahu že smysl link2sd je abych si vytvořil obrovsky prostor pro instalace aplikací,je jasné že nebudu přesunovat ale linkovat...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojzak02 12. 12. 2015 09:20

Dík za info.

Koukám ten můj Mejzu má storage/emulated/0

25GB volno, ale instaluje tam i appky, čekej prostor je volej i pro aplikace a víc tam neni.

SD slot nemá.
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 12. 2015 10:42

Něco málo si připlať za Lenovo A6010
http://mobilni-telefony.heureka.cz/lenovo-a6010/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 12. 2015 10:56

lojzak02 píše:Dík za info.

Koukám ten můj Mejzu má storage/emulated/0

25GB volno, ale instaluje tam i appky, čekej prostor je volej i pro aplikace a víc tam neni.

SD slot nemá.

Jasně taky jsem měl nedavno cosi s 32 giga internal a bez sd slot.Tim padem nikdy link2sd na takovam stroji nevyužiješ,protože nemaš sd card external,maš pouze emulated,tudiž ext2 oddil nikdy neudělaš a nikdy ti link2sd linkovani nenabidne.Pokud ma dost velkej /system da se i tak fungovat.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Hejda 12. 12. 2015 13:33

Nick Cave: Neni 1gb ram málo ? mam to i na tom ZTE a furt to mám plný. btw. cleaner používám.
J.Hejda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 12. 2015 13:43

GSMArena tam u něj má tyto specifikace
http://www.gsmarena.com/lenovo_a6010-7552.php
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků