Nexus 5x z USA bez záruky vs. Honor 7

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tit1 7. 10. 2015 19:53

Dobrý den,

prosím o rady ohledně výběru nového telefonu. Můj limit se pohybuje někde okolo 10-11 tisic. Chci svizny mobil, co vydrzi alespon 3 roky, dobry fotak +standard na poslech hudby, GPS, maily, volani, sms, socialni site atd. Prechazim z Nexusu 4, kteremu uz moc nevydrzi baterka, 8 Gb storage je malo a casto se restartuje.

Jsem momentalne na par mesicu v Americe takze mam moznost Nexusu 5x s 32 Gb z google storu. Jen mi bylo receno, ze kdyz se stehuju zpatky do Cech, google mi neprevede zaruku (kdybych se stehovala do Nemecka nebo UK, tak ano). Cehoz se dost bojim, nebot odsud odjizdim par dni po tom, co bych ho dostala. Zaroven asi nebudou na 5x v Cechach ani dostupne soucastky v beznych servisech, ze? Proto se bojim, ze kdybych ho upustila nebo neco, byl by velky problem. Ale zase plusy jsou cisty android, dobry fotak, usb C nabijeni, stereo reproduktory, podpora aktualizaci po dlouhou dobu. Minusy absence zaruky a servisu, velikost, nemoznost si telefon vyzkouset, osahat.

Co jsem tak koukala, konkurentem v tehle cenove kategorii je ted Honor 7, ktery bych si koupila normalne v Cechach se zarukou, mozna i s pojistenim pres alzu nebo neco podobneho. Plusy - servis, mensi rozmery, kovove telo, hezci design. Minusy - nemam zkusenost s vyrobcem ani s nadstavbou androidu, jeho updaty, jsem zvykla na cisty, + je tezsi.

Proto prosim o vase nazory a rady. Je Honor o tolik horsi, ze se vyplati vzit Nexus? Resp. jak velky bude problem pripadne opravit Nexus v Cechach?
tit1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dychov 7. 10. 2015 21:03

Vzhledem k požadavku "chci, ať mi vydrží alespoň tři roky" bych jednoznačně vzal ten nexus. Dlouhodobá podpora přímo od gůglu + USB type C jakožto investice do (velmi blízké) budoucnosti hovoří jasně.
Jinak jsem moc nepochopil to převedení záruky - to je problém říci "stěhuji se do Němec, převeďte mi záruku tam" a v případě potřeby prostě těch pár kiláků přes hranice dojet? Nebo si to představuji až moc jednoduše? Nevím, docela mě to zajímá, nikdy jsem nic z USA "šmelit" nezkoušel.
Každopádně by se ten nexus měl prodávat i v česku (akorát později), takže servisy budou.. ale bez záruky si to člověk holt bude muset proplatit sám. A pokud by na prodej nexů v cz nedošlo (což bych se hodně divil, minimálně u 5x varianty), tak je pořád možné zajet do toho německa a hodit to do servisu tam. Ovšem v mnoha případech se placená oprava vůbec nevyplatí, takže bych ten telefon spíš vnímal jako bez záruky. Čili trochu hazard. Ale navzdory tomu bych stále preferoval onen nexus před honorem.
Jako fakt. Honor neber. Ano, velmi brzy se zde ukáží místní hujahej markeťáci a budou tě všemožnými způsoby přesvědčovat o tom, že s hujahej a horor na věčné časy a nikdy jinak! Ale nežer jim to. Strašlivá nástavba, pofidérní aktualizace, zastaralá grafika. I když dílenské zpracování je super. Ale mobil dělá hlavně soft. A ten má nexus nejlepší.

-> Vezmi nexus.
Dychov
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 10. 2015 21:25

Já bych zase nakoupil smartphone pouze u nás se zárukou, u kterého klesla cena na přijatelnou úroveň..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod itsme 7. 10. 2015 23:56

Nexus
itsme
Junior

Odeslat příspěvekod bonyslav 8. 10. 2015 03:38

Jestli chcete zaruku, tak klidne vemte toho nexusa a ja vam za nej dam OnePlus One se zarukou rok a pul a jeste doplatek :D
bonyslav
Junior

Odeslat příspěvekod dukem 10. 10. 2015 11:16

bez LTE... najednou spousta čínských telefonů úplně ztrácí smysl... i takový Xiami :(
dukem
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 10. 10. 2015 14:45

Fascinují mě ti "dobráci", co tu slepě doporučují Nexuse. Je třeba si uvědomit jednu věc. Krom záruky s velkou pravděpodobností nepůjde ani LTE, protože co jsem se díval, tak například verze u Sprintu nemá ve specifikacích ani jednu "českou frekvenci". Na tohle bych si dal velké bacha a ještě si to před potencionální koupí ověřil.
Dále je tu záruka. A myslím, že to je dost velká výhoda, pokud ten telefon chci mít skutečně ty dva roky. Jasně, když mi upadne na zem, ani ta mě nezachrání, ale jestli odejde něco u displeje, deska apod... tak to nebude levná oprava.

Ten telefon by musel mít sakra velkou konkurenční výhodu nebo extrémně výhodnou cenu, abych do něj z USA šel.
Takže asi tak. Jestli za těch 11 tis. koupit zrovna honor 7 je už k diskuzi, osobně mi přijde jako OK telefon.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod itsme 10. 10. 2015 16:56

Nexus 5X má LTE (FDD): B1/2/3/4/5/7/12/13/17/20/25/26/29. Nekupovat u operátora, ale od Google.

Takže evropská pásma má. Vzal bych určitě čistý Android (kvůli updatům, absenci crapweare a alespoň základní bezpečnosti).

Pokud by tazatelka netrvala na těchto dvou, tak bych bez mrknutí oka vzal iPhone 5S s celosvětovou zárukou (za $450 v ofic store a míň jinde) a ani na vteřinu bych nelitoval. Ale nerdi v diskusích by mě asi roznesli v zubech, takže to doporučovat nebudu :)
itsme
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 10. 10. 2015 17:22

Ber Nexus, ale ne u operatora.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladte 10. 10. 2015 17:56

tit1 píše:Zaroven asi nebudou na 5x v Cechach ani dostupne soucastky v beznych servisech, ze? Resp. jak velky bude problem pripadne opravit Nexus v Cechach?

Vzhledem k tomu, že již nyní je možné si Nexus 5x předobjednat hned u několika velkých prodejců (například Kasa.cz, TS Bohemia) a minimálně TS Bohemia ho uvádí jako oficiální českou distribuci tak podle mě součástky stejně jako oprava nebudou problém... ;-)
viz: https://www.tsbohemia.cz/nexus-5x-h791- ... 29356.html
nebo: http://www.kasa.cz/mobilni-telefon-lg-n ... zbk-cerny/
Vladte
Junior

Odeslat příspěvekod Lexx 10. 10. 2015 20:28

Z USA o 3 tácky levněji.
Po své zkušenosti s nákupem v zahraničí (Nexus 4) rozhodně doporučuji vzít 5X z USA ;-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 10. 10. 2015 20:28

Jsou dvě verze - mezinárodní (LG-H791) a USA (LG-H790), ta první pásma má, druhá ne. Druhá se jistě prodává u všech operátorů, ale zaručenou informaci o tom co tam člověk dostane z google krámu, jsem s jistotou nenašel. Proto je ideální si to před koupí ověřit.
Myslím, že tuhle maličkost by bylo vhodné zmínit jako první. Ale i tak pochybuji o přínosu bez možnosti reklamace, protože 11tis. není málo.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod capo56 27. 10. 2015 09:31

Můžete prosím někdo bezpečně potvrdit, kterou verzi a s jakými pásmy dostanu při nákupu na US play store?
capo56
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků