Nový smatfone Lumia 640 xl vs Lenovo A7000

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod azbuka90 21. 6. 2015 20:00

Dobrý den,
jelikož jsem nikdy smartfon neměl chtěl bych vědět Váš názor jestli zvolit Lumi 640 xl nebo Lenovo A7000. Doposud jsem používal tučnou placku od Nokie a Ipod 4g.

Moje kriteria: kvalitní reproduktor - poslech hudby, svižnost OS - stabilní system, surfování na internetu (youtube videa), nějaké te hry

Mobil by měl být použitelný i po 2 letech, tak abych nemusel ho vyhodit.

Děkují
azbuka90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 21. 6. 2015 20:19

Za mě Lumii, podporu bude mít určitě delší než to Lenovo.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JuraMou 21. 6. 2015 20:24

Za me taky Lumia. Sviznost a podpora OS bude na lepsi urovni nez u Lenova. Stejne tak rychlost nacitani stranek je u WP rychlejsi kdyz byvala porovnavana 1520 s Note 3,kterej je navic hw silnejsi. A WP pobezi i po tech 2 letech...
JuraMou
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 6. 2015 20:25

Použitelnější webové prohlížeče má Android a her je také mnohem více, takže z toho důvodu doporučím Lenovo A7000
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 21. 6. 2015 21:11

Tak třeba rychlost načítání stránek mám na WP Lumia 435 horší, než na staříkovi Lenovo A820....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod metyn 22. 6. 2015 04:51

viděl bych to asi takto: prva sa rozhodni, kerý systém si vezneš, esli dlažbu alebo ikony, to je zíklad, no až potom řeš fón, budeš to mět lachčí, z tych dvoch je úplně putna kerý, každý je v nečem dobrý a to co chceš ti splnijů oba dva, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 22. 6. 2015 19:31

Přesně tak. První systém, pak řeš telefon. Ale osobně se přiklání k té A7000. Počkej si, až na něj bude více recenzí.
Zkorumpovanaliska
Junior

Odeslat příspěvekod lubosxl 22. 6. 2015 20:14

lumia 640 XL byla hodnocena velice kladne na gsmarene, vse podlozeny odbornymi testamy, podle me je ta recenze velice objektivni, lenovo je z rady A, ktera je vyrobcem nastavena jako ta nejnizsi, takze tyhle dva telefony nejsou uplne vhodny na srovnani. jediny vcem je muzeme srovnavat je cena, jinak u windows dostanes za stejny penize daleko kvalitnejsi komponenty, ta recenze na gsm to jenom potvrzuje, kvalitni display, dostatecny vykon, dobre fotoaparaty, skvela vydrz na beterku, kvalitni audiovystup, zajistena podpora do budoucnosti, u levnyho androidu nemuzes cekat, ze to bude srovnatelna kvalita, vubec nemuzes pocitat, ze takovy telefon bude mit podporu na dva roky. pokud chces telefon na takhle dlouhy obdobi, tak musis premyslet trosku do budoucna, u levnych androidu konci podpora nekdy i za pul roku.
Naposledy upravil lubosxl dne 22. 6. 2015 20:15, celkově upraveno 1
lubosxl
Junior

Odeslat příspěvekod azbuka90 22. 6. 2015 20:14

Těžko říct, který system zvolit jestli za nedlouho vychází os WP 10.
azbuka90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubosxl 22. 6. 2015 20:24

lehko rict, lumie 640 XL je oproti levnym androidum uplne jina trida, bez si ten telefon nekde vyzkouset, ona i lumie 640 je dobra, takovy ty androidy v cene kolem peti tisic jsou vsechny na jedno brdo "stejny zasekany plecky", prvni slusnejsi telefon s androidem je az xperia z1C, ta je cenove trosku vys, musel by si priplatit na cenu kolem 6-7 tisic, tam uz koupis kvalitni androidy, jinak u win. dostanes kvalitni telefony i v cene radove o 2tisice nizsi, je to dany poptavkou po zbozi. pokud chces telefon na dva roky, tak se ti vyplati pouze investice do systemu, kde budes mit garantovanou podporu, tu mas jisou jen u windows a IOS, levne androidy se nevyplati vubec kupovat. zkousel jsem lumii 640 a byl jsem mile prekvapeny pomerem cena/vykon. ty lenova jsem si zkousel vicemene taky a rozdily jsou opravdu velky, uz kdyz ten telefon vezmes do ruky.
lubosxl
Junior

Odeslat příspěvekod domcek 22. 6. 2015 20:37

Já bych šel do Nokie Lumia 640 XL.

Důvodem je především plynulejší OS, tím pádem i prohlížeč a delší podpora výrobcem.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 22. 6. 2015 21:02

to že to je áčková řada neznamená šunt .. lenovo nemá nádstavbu jako samsung a jeho ceny oproti němu nejsou přestřelené ;-)
lumie má asi víc jak dvouletou podporu ale to jen díky "čekance" na jakekoli aktualizace.
navic se očekavají desítky tak bych ted nedoporučoval cokoli kupovat a počkal bych až na telefon s desítkama pokud se rozhodneš pro dlaždice :-)
pokud ted kupuješ a rozhoduješ jen mezi nima tak A7000 ...
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 22. 6. 2015 21:38

Áčková řada Lenova kdysi byla hlavně bez blesku a s horším foťákem.
Teď už má většinou i blesk a jen foťák asi bude otázka.
Jeden tu opět lže o VŠECH Androidech kolem 5000 korun.
Takovému lháři nevěř ani slovo. Fanatismus (který zobecňuje na VŠE ) je pro rady škodlivý.
Vybral bych taky prvně systém. Pokud ti WP bude stačit, pak klidně tu Lumii 640 nebo jinou. Ale prvně si zjisti, jestli zvládne vše, co od něj chceš. Mám oba systémy a WP neumí například přehrát některá videa (nemyslím jen flash). A má i další nedostatky, co neumí. Tak si musíš sepsat, co vše od systému čekáš a pak se rozhodnout.
Jinak mám kromě Lumie i Lenovo Áčkové řady, A820, krásně zpracované, po roce a půl nic nevrže. Jen nemá blesk. Neseká se. Tak vím, jaká je skutečnost a jak někteří WP fanatici lžou a zobecňují.
Naposledy upravil Reku dne 22. 6. 2015 21:47, celkově upraveno 1
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod opasino 22. 6. 2015 21:45

domcek píše:Já bych šel do Nokie Lumia 640 XL.

Ja bych v tomto pripade doporucil to same.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod azbuka90 22. 6. 2015 21:57

Jak už jsem psal hlavně budu na tom poslouchat hudbu a prohlížet internet respektivě youtube. Hlavní otázka jsou ty Win dlaždice 10.
azbuka90
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků