telefon pod 5" s dobrým fotákem do 8OOOK

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod veronikak 4. 11. 2014 15:56

Ahoj, prosím o radu. Potřebuji si koupit nový telefon do cca 8000K. Jsem normální uživatel - hlavně telefonuju, občas sms, email. Chtěla bych aby telefon dělal dobré fotky, displej pod 5". Prošla jsem toho spoustu dívala jsem se např. na huawei ascend G6, G7, LG G2 mini, samsung s4 mini. Popř. pokud poradíte jinou značku či typ.
Děkuju
veronikak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RDMBR 4. 11. 2014 16:06

LG G3s, NOKIA 925
RDMBR
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 4. 11. 2014 16:26

Huawei Ascend G7 má displej 5,5'' :) Asi nejlepší volba je ten LG G3s
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod veronikak 4. 11. 2014 18:03

Děkuju za radu. Na ten LG G3s se podívám.
Dík za upozornění u té G7 - prošla jsem tolik telefonů, že mi tohle ušlo :)

Mohla bych poprosit ještě o další možnosti např. i v cenové relaci o 1000 dražší a popř. i něco levnějšího.
veronikak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 4. 11. 2014 18:09

Nejlepší volbou v ceně 9tis. je LG G2 - jsou dvě varianty - 16GB a 32GB bez možnosti pam. karty. Displej má sice 5,2'' ale rozměrově je menší než většina telefonů s 5" :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 4. 11. 2014 20:59

Sony Xperia Z1 Compact - malý a výkonný telefon, ale musela by to být šedivka, ale splní očekávání.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 4. 11. 2014 21:05

Dobré fotky dělá i LG G2 mini :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod t.dudis 4. 11. 2014 21:07

Tu Z1 Compact bych vzal z Maxshopu. Je to ověřený obchod, kde nebývají problémy s případnou reklamací. Za tu cenu super telefon, přesně dle požadavků, super foťák a výbava.
t.dudis
Junior

Odeslat příspěvekod veronikak 4. 11. 2014 22:35

Chtěla bych se zeptat na LG - jak se zvyká na tlačítka na zadní straně telefonu?

Moc děkuji za navrhované možnosti - výběr jsem zúžila na Lumii 925 a LG G3s. Sony Xperia Z1 compact je super, ale nevím jestli chci za telefon dát přes 9 000K.

A ještě dotaz k těm levnějším jaký je Huawei Ascend G6?
Naposledy upravil veronikak dne 4. 11. 2014 23:16, celkově upraveno 2
veronikak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 4. 11. 2014 22:40

Někde si ta tlačítka na zadní straně vyzkoušejte, ale co jsem tak čet na fóru, všichni si zvykli rychle… :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod ramses33 4. 11. 2014 22:41

Huawei P7
http://consumer.huawei.com/cz/mobile-ph ... -p7-cz.htm
Honor 6
http://mobil.idnes.cz/honor-6-premiera-berlin-znacka-d2y-/telefony.aspx?c=A141028_200721_telefony_vok

Huawei G6
http://consumer.huawei.com/cz/mobile-ph ... -4g-cz.htm

Huawei ascend P6 nebrat, nahradil ho modernější a levnější G6 , ale přímý nástupce je P7.
Ten je perfektní .
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod entro17 4. 11. 2014 23:17

k zadním tlačítkům LG: z mé zkušenosti se na to zvyká opravdu rychle..2 roky jsem měl telefon s zhasínáním na horní hraně, ale během pár minut jsem si zvykl..ale ne každému to musí vyhovovat, chce to vyzkoušet..
entro17
Junior

Odeslat příspěvekod veronikak 4. 11. 2014 23:24

Huawei jsem myslela G6 už jsem to opravila.

Ten LG si půjdu prohlédnout do obchodu a zkusím do ruky.

Jaká je uživatelsky Nokia Lumia 925? Mám tři roky starý samsung, tak bych chtěla vědět jak velká změna to je. Se Samsungem jsem úplně 100% spokojená nebyla a chtěla bych vyzkoušet jinou značku.
veronikak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 4. 11. 2014 23:29

Musíte si přečíst něco o WP, než se pro tento systém rozhodnete…
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod t.dudis 4. 11. 2014 23:30

Sony Xperia Z1 Compact stojí v max shopu 8 340 Kč.
http://www.max-shop.cz/sony-xperia-z1-compact-white

Myslím si, že se vyplatí ty 400 Kč i s dopravou připlatit.
t.dudis
Junior

Odeslat příspěvekod bolojang 4. 11. 2014 23:32

Tak L925 není jen o změně značky, ale hlavně o jiném systému. Vis něco o Wp, zkoušela jsi ho...
Jinak za mě L925 je fajn, pěkné fotky, pro mě trošku slabší výdrž. Ale den jsem s ní dal.
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod veronikak 5. 11. 2014 18:38

Tak jsem se podívala na všechny telefony. L925 jsem vyloučila - systém windows určitě nechci. LG je OK.
Byl mi opět doporučen Sony Xperia Z1 Compact - můžete mi někdo napsat, jak jste s tímto telefonem spokojeni?
Děkuju za odpovědi
veronikak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bolojang 5. 11. 2014 19:15

Za mě Z1C určitě ano, výborná výdrž, vodeodolna konstrukce videa pod vodou super.
Skvěle odladene prostředí, lépe než např na G3. Foťák za dobrého světla slušnej, za horšího světla je třeba G3 lepší.
Záda telefonu jsou plastova, snadno se poskrabou, fólie nutna.
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 5. 11. 2014 19:25

LG G3s se u nás začíná prodávat také v barvě vínově červená :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod t.dudis 5. 11. 2014 19:33

Ale LG G3s ma dle katalogu horší procesor, menší interní paměť, menší RAM o 1 GB, celkově je Z1 Compact určitě lepší než G3s. Ja myslím, že tady není o čem...
t.dudis
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 5. 11. 2014 19:36

Také myslím, že Xperia Z1 Compact je lepší volbou…
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod veronikak 5. 11. 2014 20:06

Děkuju za rady :)
Jde mi o to, aby telefon vydržel a vzhledem k tomu, že u sebe nenosím fotoaparát, tak chci, aby fotky stály za něco - protože hlavně fotím děti :)

Ještě si to rozmyslím, ale asi to vypadá na Xperii.

-- 5. 11. 2014 20:12 --

Jinak růžová nebo červená barva by byla fajn :) , ale až tak úplně mi na tom nezáleží.
veronikak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramses33 5. 11. 2014 20:34

Sony Xperia´= příšerný fotoaparát...
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod t.dudis 5. 11. 2014 20:35

Xperia z1 Compact má skvělou výdrž a je i v růžové :-)
http://www.max-shop.cz/sony-xperia-z1-compact-pink
t.dudis
Junior

Odeslat příspěvekod Beaumont 5. 11. 2014 20:40

Z1 Compact je jako celek vynikající mobil, dobře vyrobený, s dlouhou výdrží, dobrým displejem, výkonný.
Ale foťák opravdu není nic moc, moje bývalá Nokia N8 fotila o dost líp. Podle mého je to spíš SW než HW problém, tak doufám, že to spraví Android Lollipop s možností obejít postprocessing firmwaru Sony nějakou (budoucí) aplikací třetí strany.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Junior

Odeslat příspěvekod bolojang 5. 11. 2014 20:55

Foťák je ok, nenech se zvyklat lidma co ten telefon nemají, neměli a mít nebudou a nemají s čím srovnávat. Ano, je horší než třeba G3 za horšího světla. Ale traga to opravdu není a jak píše Beaumont Hw na to má...
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 5. 11. 2014 20:58

Beaumont
Nespraví. Fotoaparát bude stále příšerný .
Soubory nejdou přesouvat na SD kartu .
A displej? Velká neznámá. U Sony to je Ruská ruleta. Dávají tam displeje jak si vzpomenou, různé, hrůzné....
Je to Sony drek... :-]
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod D.Francis 5. 11. 2014 21:21

Jo, s tím displejem je to pravda… :-| Více na Cnews.cz v článku 18. dubna 2014
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod bolojang 5. 11. 2014 21:23

Jak uz jsem psal foťák je v pohodě, ano dispeje dává sony dva.
Jeden jakože lepší od JDI a druhej jakože horší nevím od koho.
Dispej na mé Z1C, nevim který mám, ale dle rad z jiného fóra pri nastavování vyvážení bílé mám asi ten jakože horší, je v poho, lepší než na G3, barvy, jas, čitelnost na slunci.
K přesouvání souborů, ano aplikace nejdou standartnim spusobem přesouvat na SD, díky kapacitě interni paměti to dle mého není potřeba. Ostatní samozřejmě ano, ale pouze vestavěným file managerem.
A drek...k tomu není potřeba momentář.
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod aldajan 5. 11. 2014 22:53

zdravím a jaký mobil nebo spíš mobily by jste mě doporučili, aby to nebylo pádlo, velikost něco jako Z1 compact, cena do 8 tis., android, a hlavní požadavek, aby měl tedy lepší foťák než zmiňovaná Z1 com., díky za odpověď
aldajan
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 5. 11. 2014 23:02

S4 mini :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod veronikak 5. 11. 2014 23:24

Tak jsem precetla nekolik recenzi a na fotky ze z 1 comp. byly spise negativni. Tak jeste budu hledat dal. O s4 mini jsem take premyslela. Co LG G2 mini je horsi nebo lepsi nez s4 mini?
veronikak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 5. 11. 2014 23:30

V čem konkrétně lepší n. horší ?
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod veronikak 5. 11. 2014 23:53

Z hlediska kvality fotek a samozrejme take uzivani. Pokud muze nekdo srovnat, tak s cim byla vetsi spokojenost.
Telefony jsem si dala do srovnani a cetla jsem i recenze, ale chtela bych dalsi nazor.
Dekuji za odpovedi.
veronikak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 5. 11. 2014 23:57

Co se týká kvality fotoaparátu vybírejte mezi LG G2 a LG G3s :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod veronikak 6. 11. 2014 00:08

Prave jsem docetla nekolik stranek ohledne Huawei P7 a zatim se zda sama chvala. Jak si stoji oproti LG?
veronikak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 6. 11. 2014 00:35

Na P7 jsem zapomněl :) Také výborný…
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod beat 6. 11. 2014 02:30

veronikak píše:Tak jsem precetla nekolik recenzi a na fotky ze z 1 comp. byly spise negativni. Tak jeste budu hledat dal. O s4 mini jsem take premyslela. Co LG G2 mini je horsi nebo lepsi nez s4 mini?
Promiň, ale dát v dnešní době na recenze je prostě blbost. V dnešní době je "moderní" nadávat na kvalitu fotografií Sony telefonů..ale skutečnost je taková, že ty telefony nefotí vůbec špatně. Rozhodně ne tak špatně, jak se z nich dělá. Další věc je ta, že telefon je telefon a nikoli fotoaparát. Z1C má několik předností.. velmi dobře odladěný systém, prostředí je velmi jednoduché a blíží se čistému Androidu, výdrž na baterii je na výkon telefonu bezkonkurenční, hardwarová dvoupolohová spoušť fotoaparátu, odolnost vůči vodě - a hlavně prachu..a takhle bych mohl pokračovat dále.

A fotky z Xperia Z1 Compact?
xperia6.jpg

xperia5.jpg

xperia3.jpg

xperia7.jpg
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod aldajan 6. 11. 2014 07:37

podle článku z1 com fotí určitě lépe než v porovnání s LG 2 mini a H G6, ale je to velikej rozdíl, a stojí za to si připlatit o několik tisíc víc,zajímá mě jenom ten foťák,protože telefon využívám převážně na občasné focení,internet,facebook,žádné hry nehraju

-- 6. 11. 2014 06:40 --

ptám se proto,protože jsem se dočetl, že nenáročný uživatel ani nevyužije výbavu,kterou Z1 com má
aldajan
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 6. 11. 2014 12:42

Jestli chceš kvalitní foťák, tak si musíš připlatit… Jak to myslíš, že výbavu nevyužiješ? :-D S WP fotí výborně Lumia 925, pokud ti nevadí OS Windows Phone, vem ji…
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod beat 6. 11. 2014 12:51

Vše je o prioritách. Já si Z1C vybral pro jeho "kompaktní" rozměry, vysoký výkon(opravdu se někdy hodí), výbornou výdrž na baterii, vodě(ale hlavně prachu) odolnost a skvěle odladěný systém, kdy telefon za několik měsíců ani jednou "nespadl" nebo se sám nerestartoval.
Ten pocit že mi telefon vydrží a nemusím si hlídat baterii, nebo ten pocit že se nemusím dívat na výkon při multitaskingu, nebo při výběru náročné aplikace...ten mi za ten příplatek vždy stojí.
Dříve jsem se u telefonů obával delšího surfování, poslechu hudby a focení... Ale teď už nemusím.

Každý má jiné priority a proto je každý telefon jiný. A to je dobře a tak to má být.
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod aldajan 6. 11. 2014 12:55

jj to vim,že Z1 com fotí lépe,ale chtěl jsem vědět jestli je to oproti třebas G6,lg g2 mini velkej rozdíl,to využití myslím tím,že používám pár aplikací,hry nehraju žádný tak dle článku ten kdo je jako já ani Z1 plně nevyužije.Ohledně telefonu tak chci android,tak jestli hodíte do palců pár fotomobilu do cca. 6 tis,díky
aldajan
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 6. 11. 2014 13:12

Záleží, jak kvalitní fotky potřebuješ… :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod aldajan 6. 11. 2014 13:21

teď mám starši SE Xperia neo 8 mpx tak aby byly minimálně stejne nebo lepší
aldajan
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 6. 11. 2014 13:30

Xperia M2, Xperia M2 Aqua
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod aldajan 6. 11. 2014 13:47

Na tu M2 jsem už koukal, ale pro mě je velká, budu přecházet z displeje tuším 3,7 tak mě stačí menší, nějaké jiné nápady a co to LG mini a ta G6 jak jsou na tom mezi sebou a v porovnání s ostatními za podobnou cenu
aldajan
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 6. 11. 2014 13:55

Ty dva jsou na focení asi nejlepší... Jak LG G2 mini, tak Huawei G6
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Beaumont 8. 11. 2014 20:22

K těm fotkám Z1C: samozřejmě na běžné použití to stačí, pokud jde o uvěřejnění na soc. sítě nebo prohlížení na monitoru, tak pohoda a třeba makro fotky to dělá fakt solidní.

Problém nastává, když chceš fotku prohlížet na větší zvětšení než běžný monitor (nebo řekněme papír A4) a/nebo při horším světle...
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Junior

Odeslat příspěvekod beat 9. 11. 2014 01:11

Přeceňuje se to... Kdo chce najít chyby, najde je všude. Kdo se chce dívat na fotky, ten je spokojen.

Mám 9Mpix fotku na samolepce 130x60cm a není v tom problém.
Tihle pseudoprofíci co zkoumají fotky pod mikroskopem a hrajou si na odborníky..těm se jen směju.

Mám nafoceno hodně s telefony od Sony(Xperia V a Xperia Z1 Compact) na různé světelné podmínky a nikdy jsem neobjevil žádný problém.
Mohu srovnávat? Kdoví..mimo mobilu fotím na Canon EOS 40D.

Lidé by si měli uvědomit co dělá telefon telefonem. Na focení je fotoaprát. K čemu je mi mobil, který nevydrží cestu s internetem a prohlížením webu, protože se mi vybije?

Xperia Z1 Compact dělá velmi dobré fotky. Skvělá expozice a věrné barvy. To je pro mě priorita. Ne zkoumání pixelů při 400násobném zvětšení. Nedívám se na fotky abych na nich hledal chyby v kompresi... Dívám se na obsah fotky.
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 9. 11. 2014 02:57

beat píše:Lidé by si měli uvědomit co dělá telefon telefonem. Na focení je fotoaprát. K čemu je mi mobil, který nevydrží cestu s internetem a prohlížením webu, protože se mi vybije?

Naprostý souhlas… :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 11. 2014 11:48

Pokud si nechá výrobce platiti i za foťák, tak ten má fotit pořádně a ne jen šumět. Zatím všechny fotky, které jsem třeba právě ze Z1c viděl, byly plné šumu, neostré, pro mě zkrátka nepřijatelné.
Když se podívám na fotky např. z Galaxy Note 4 (ano, má optickou stabilizaci), tak ty jsou prostě skvělé, srovnatelné s obyčejnými lacinými kompakty.
Ne, že by výrobci neuměli dát do mobilu pořádnej foťák, oni na to zkrátka šidí (snad aby ušetřili) a zákazníci jim to bohužel baští a kupujou. Mobil je dneska multifunkční zařízení, nestačí, že umí i internet kromě volání.
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod beat 9. 11. 2014 13:31

krtenek: Mám se Z1C nafoceno několik set fotek - za slunného dne i v šeru. Mám nafoceno tisíce fotek Canonem EOS 40D. Kolik toho máš nafoceno ty Xperií Z1C, že si dovoluješ kritizovat fotky?
Dal jsem do tohoto threadu několik fotek focených ve večerních hodinách. Řekni mi, co je na těch fotkách špatného. Konkrétně...
Pokud budu chtít, najdu ti spoustu nepodařených fotek z různých telefonů...i zrcadlovek..
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 9. 11. 2014 14:15

Já myslím, že se hádáte zbytečně. Jinak ano, jsou i telefony, co fotí lépe jak z1c, nevidím důvod proč by nemohl stačit.
Cením si snahy ukázat fotky ze z1c, na druhou stranu, v téhle velikosti by vypadaly dobře i mého roky starého telefonu.
Motorola Atrix 4G + Lumia 1020 (AT&T) + Lumia 930 + Galaxy S7
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 11. 2014 14:23

Já to za sebe strany uzavřu tak, že fotky z telefonu za dnešních 9 000 Kč prostě nemůžou vypadat tak, jako fotky ze strany č. 3.
A souhlasím s Pan Kája.
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bolojang 9. 11. 2014 14:32

krtenek: A jak mají vypadat, co je na fotkach ze strany 3 špatně?
S čím srovnáváš, čím fotíš, kolik telefonů máš na srovnání k Z1C?
Jaký je dle tebe foťák v G3, průměrný, výborný, nejlepší?
Naposledy upravil bolojang dne 9. 11. 2014 14:43, celkově upraveno 8
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 11. 2014 14:39

Já už to komentovat nechci. Sám vybírám snad už půl roku něco do 6 000 s co nejlepším foťákem, nakonec mám jen dva kandidáty. A žádný SE mezi nimi není.
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bolojang 9. 11. 2014 14:50

Takže zkušenosti žádné, vybíráš v kategorii do 6000, s Z1c jsi neudělal ani jednu fotku...:-)
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 11. 2014 15:08

Opakuji, nemám potřebu se v tom dál patlat. Mysli si co chceš.
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bolojang 9. 11. 2014 15:38

V poho...hodně štěstí s výběrem.
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 9. 11. 2014 16:31

od beat 9. 11. 2014 12:31
krtenek: Mám se Z1C nafoceno několik set fotek - za slunného dne i v šeru. Mám nafoceno tisíce fotek Canonem EOS 40D. Kolik toho máš nafoceno ty Xperií Z1C, že si dovoluješ kritizovat fotky?
Dal jsem do tohoto threadu několik fotek focených ve večerních hodinách. Řekni mi, co je na těch fotkách špatného. Konkrétně...
Pokud budu chtít, najdu ti spoustu nepodařených fotek z různých telefonů...i zrcadlovek..

bolojang píše:krtenek: A jak mají vypadat, co je na fotkach ze strany 3 špatně?
S čím srovnáváš, čím fotíš, kolik telefonů máš na srovnání k Z1C?
Jaký je dle tebe foťák v G3, průměrný, výborný, nejlepší?

Na těch tvých fotografiích je dobrý jen ten motiv.
Jinak je to hrůza a děs. Bez tonality a detailů. A to jsi je silně vylepšoval a masíroval v PC v Adobe Photoshopu aby byly dle tebe co nejlepší. Ale z prdu bič neupleteš. To fotografie z telefonu za 2500 z Tesca co jsem viděl jsou lepší.
Jakou má souvislost mobil a zrcadlovka Canon 40 se kterou se tady oháníš , to nechápu už vůbec.
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod crashpc 9. 11. 2014 16:54

Je vtipné pozorovat, jak zároveň na malé fotce není poznat, jak špatně ten fotoaparát fotí a jak moc šumí, a hned potom se tu někdo ohání masáží v editorech,a špatnou tonalitou. To je k popukání. Dokud neuvidíme v plném rozlišení resolution chart a měření alespoň (z tolik i mnou nenáviděného) DxO, tak toho nevíme zas tak moc. Neznamená, že když má někdo v ruce ten přístroj, že ví co to je kvalita, jaké jsou její aspekty, a jak je prezentovat. Všechno tu jsou jen subjektivní dojmy a hrstka fotek bez potřebných náležitostí (jako je nativní plné rozlišení).
Co jsem koukal na recenze, tak fotky jsou krásné a detailní. Pokud jsou někde fotky jiné, je to rukama. Viz příloha. Na FullHD monitoru nebo na A4 to musí být plně použitelné. Tuplem pak po dobrém nastavení a processingu v PC. Tohle vypadá jako "point and shoot" střelba bez rozmyslu, a i tak je to dobré.

Obrázek

A tady je rychlý odšum a trošku zmenšení. Za mě tedy dost dobré...
Obrázek
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Junior

Odeslat příspěvekod bolojang 9. 11. 2014 17:09

Fotky z mobilů srovnávám pouze mezi mobili, zrcadlovku do toho nepletu, nemá to význam.
Neupravuji v Pc, není důvod u foto zapisnicku.
V současné chvíli srovnávám s G3, což je pro mnohé jeden z nejlépe foticich mobilů...
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod aldajan 9. 11. 2014 19:48

otázka pro krtenek

a jaké dva adepty na fotomobili dod 6 t máš vybrané
aldajan
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 11. 2014 20:01

Samsung Galaxy S 3 Neo a Lumia 730/735.
Telefony jsem vybíral podle komplexního hodnocení, foťák nebyl výhradním kritériem.
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aldajan 9. 11. 2014 20:36

Já chci android tak by pro mě byl pouze ten Samsung, ještě se zeptám o LG g2 mini jsi neuvažoval a jak by obstál foťák s porovnáním se Samsungem
aldajan
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 11. 2014 20:42

O LG G2 mini jsem uvažoval, ale protože má nižší rozlišení displeje, tak sem ho odsunul pryč. Což je škoda, protože jinak je bez problému. Ale zkrátka chci dalších pět let koukat alespoň na HD displej.
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 9. 11. 2014 20:45

krtenek - proč ne třeba lumia 920?

Jinak chlapi, já vím, že tu není gramatický kroužek, ale dejte si pozor alespoň na ty mobilY. Člověka to vyloženě praští do očí.
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod ramses33 9. 11. 2014 20:47

9. 11. 2014 19:01 Lumia 730/735. Ale zkrátka chci dalších pět let koukat alespoň na HD displej.

Amoled displeje se vypalují a mají omalovánkové a nerealistické barvy.
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 11. 2014 20:53

ramses33: Faraóne, jak už sem jednou psal, argumenty prodejce Huáveje jsou pro mě prostě nevěryhodné. Mimochodem, teď mám nějaký TN displej s úžasným rozlišením 240x320. Tzn. cokoliv novějšího a lepšího bude pro mě špička.

Pan Kája: 920 je už nad cenový limit, skoro není k sehnání a je to starší kousek. Mám z ní hodně smíšené pocity.
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ramses33 9. 11. 2014 21:03

Kretenek je samolibý, ale fyziku neošálí.
Amoled displeje zkrátka takové jsou, mají i další veliké nectnosti, varování,..........berte to jako fakt.... :-]
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod miromen4 9. 11. 2014 21:21

To že nějake činske hujdy např. Huawei nenabizi nic dokonalejšiho než obyčejny a obstarožni LCD s tim nic neudělaš. Amoled si všichni nezaslouži.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 9. 11. 2014 22:18

Krtenek - stojí stejně (tedy ty zbylé kusy, co jsou skladem) jako 730. Výkon je stále OK, ale chtěl bych znát budoucnost, zdali se dočkají všechny telefony W10. Nemá fitness vychytávky, to je fakt, na druhou stranu - stabilizace dělá u fotoaparátu hodně (nemluvě o přitomnosti mechanické spoušti) a IPS displej je přeci jen větší držák :) Tedy, nevnucuji ten telefon, jen mě zajímaly myšlenkové pochody při výběru
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 11. 2014 22:28

Já uvažuju jen autorizované prodejce nebo CZ distribuci.
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Kája 10. 11. 2014 01:19

U Nokií není problém s reklamací ani u šedivek...ale chápu to.
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Carismatico 10. 11. 2014 10:15

U prověřeného obchodu bych se neofiko distribuce nebál, ono je v podstatě jedno, kde člověk reklamuje, když úroveň servisů v ČR je tristní. Arvato i Britex jsou k pláči, čili leckdy se možná vyplatí koupit šedivku, když jej prodejce reklamuje v zahraničí, kde je nebo by měla být větší úroveň servisů.

Jinak za sebe bych volil Huawei Honor 6.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie