Náhrada za N8 ?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pernik92 25. 8. 2014 12:01

Zdravím, jsem 2 roky spokojeným majitelem Nokie N8. Kupoval jsem ji v době kdy už symbian byl zastaralý a hledám mobil nejlépe s Androidem.
Na N8 mi vadí malý displej s malým rozlišením, systém symbian, malá rychlost a občasné zaseknutí.
Moje požadavky:
- hodně kvalitní foták a video ( +- na úrovni N8)
- větší displej ( max. 4.8 palcu)
- nižší cena ( ne víc než 7-8 tisíc)
- kvalitní konstrukce (hliníková konstrukce N8 byla neskutečně odolná a tím jsem byl nadšený)

Sestra má SGS 3 a ten by se mi líbil, ale říkala že se hodně seká. Brácha má Xperii SP a taky má problém se sekáním (cituji "ten mobil stojí za ho*no")
Přemýšlel jsem o Xiaomi Hongmi 1S kvůli ceně, o Lumii 1020 kvůli fotáku ale má zas Windows.

Prosím o další možnosti a schopnou náhradu
pernik92
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 8. 2014 12:35

Ahoj,
taky jsem myslel že dlaždice nikdy nedám...
Po 808PV jsem pořídil L1020 a nelituji...
Stojí to opravdu za to ....jestli si potrpíš na super foto včetně makra a tmy,tak vlastně ani jinou volbu nemáš :-)...
Ušetři a jdi do ní...tahle holka (L1020) nepotřebuje reklamu...
A bílý mat v černém pouzdře je luxusní...a display na sluníčku nemá konkurenci...nechci už víc chválit...někde si ji zkus a uvidíš...wp není opravdu žádný problém.
Hodně zdaru při rozhodování ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Physeter 25. 8. 2014 12:40

Muzu ti jen rict jak je to u nas doma. Oba jsme se zenou prechazeli ze Symbianu, ja z E7, zena z N8. Ja na Lumii 1520, zena na SGS4. Oba predtim netknuti jak WP, tak Androidem, takze jsme se vzajemne pozorovali, jak se nam dari a obcas si pujcili telefon toho druheho, aby jsme vedeli, kdo z nas mel lepsi (horsi) volbu. Muzu rici, ze WP vyrazne intuitivnejsi, s Androidem seznamovani trva dele. Kupodivu pohyb v Androidu slozitejsi, vice kliknuti na dostani se k stejnemu cili jako u WP. Rychlost obou telefonu stejna. Fotak lepsi Lumia. Ano, Android vice aplikaci, ale chybi mi opravdu jedina, ktera na WP neni a kterou bych rad - Hola Better Internet. Planuji i na pristim telefonu zustat u WP, zena planuje prechod na WP :-D. Ale uprimne, je to vlastne stejne. Na oba systemy si zvyknes a oba ti prinesou velmi podobnou kvalitu, v necem je lepsi ten, v necem ten.
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod k.ats 25. 8. 2014 12:47

1020 jasná volba :-) Taky jsem měl 3 roky N8...
k.ats
Junior

Odeslat příspěvekod elho_cid 25. 8. 2014 12:55

Taky jsem N8 nahradil Lumií 1020 a lituju jen toho, že jsem to neudělal dřív. Doporučuju koupit bílou nebo žlutou variantu telefonu a k tomu černý Camera grip. Světlý telefon je praktičtější, nepohlcuje tolik tepla od sluníčka a na focení přes sklo je lepší mít černý camera grip.

Ještě k tomu sekání: Každý Android se seká. Pokud chceš spolehlivý telefon, potřebuješ tam WP. Lumii 1020 jsem od pořízení restartoval jen při updatu na novou verzi OS (což je dvakrát do roka).
Naposledy upravil elho_cid dne 25. 8. 2014 13:08, celkově upraveno 1
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod d.d.t33 25. 8. 2014 13:03

akorat si budes muset zvyknout ze budes nabijet kazdy den oproti n8 :D
d.d.t33
Junior

Odeslat příspěvekod elho_cid 25. 8. 2014 13:10

N8 jsem taky nabíjel každý den...
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 25. 8. 2014 16:29

d.d.t33 píše:akorat si budes muset zvyknout ze budes nabijet kazdy den oproti n8 :D

V dnešní době žádný problém, teda pro ty, co nežijí někde v lese.

1020, za mě jasná volba.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pernik92 25. 8. 2014 16:39

Po 2 letech používání N8 jsem ji už taky nabíjel každý den.
Dík všem za rady.
Ta 1020 je vážně moc pěkná, odolná a pevná kontrukce, displej s ideální velikostí, nej foták na trhu a tím že je to vrchol Nokie tak spoustu aplikací a vychytávek zdarma stejně jako u mé N8
Akorát ta cena je trošku vyšší. Ne že bych ty peníze neměl ale dát 9-10 litrů za mobil je pro mě pocitově trošku moc. Ale říkám si že za kvalitu se platí.
A kupovat nejlépe úplně novou a nebo i bazar na Aukru kde je od 6 do 8 tisíc ?
pernik92
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bolojang 25. 8. 2014 16:53

Z toho co je teď na aukru se nehodí nic. Utratit 6500 za omlacenej telefon bez záruky, s nabíječkou a kabelem, může bejt dražší než 8,5 za novou.
A vzhledem k tomu ze telefon asi plánuješ na delší dobu tak jsem pro novou.
Např. maxshop ji má za 8700.
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 25. 8. 2014 18:01

pernik: když seženeš nějakou pár měsíců jetou, se zárukou, klidně ji vem. S osobním předáním. Ne všechno na aukru je omlácené a bez záruky, jak píše někdo nade mnou.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bolojang 25. 8. 2014 18:05

Ten někdo reagoval na současnou nabídku na aukru, pokud tam bude neomlaceny kousek s doklady, komplet balení, za 6500 tak jo.
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 25. 8. 2014 20:11

Můžeš koupit Lumii 1020 z EU distribuce, Nokia - Microsoft uznává celoevropskou záruku :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Physeter 26. 8. 2014 01:38

HW uz u L1020 top neni, ale pokud je foto tvoje priorita a chces se dostat pod 10tis., tak asi opravdu moc jinych moznosti neni. Naprosto bych vyzdvihl moznost high-end Lumii fotit do formatu DNG. Je to uplne jiny level nez vystup do JPG v detailech i barevnem podani. Vysledne fotky jsou jiz opravdu na urovni pokrocilych kompaktu.
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod ijon 26. 8. 2014 07:00

Jsem na to víceméně stejně. Když jsem se před lety rozhodoval pro N8, byl to přesně ten mobil, jaký jsem chtěl. Teď nevím, 1020 je asi nejblíže tomu, co bych si představoval jako náhradu. Škoda chybějící podpory paměťovek, 32GB je sice solidních, ale hmm..., mohlo to být lepší. Navíc přeci jen rychlost foťáku není ideální, což přiznávají i zarputilí luministé.
U 930 nezkousnu navíc ještě chybějící glance screen. Za ty peníze opravdu ne.
Jinak nemyslím, že by se Android sám o sobě nějak kousal, manželka má SG4mini a opravdu nemá problémy. Kolega zvolil OnePlus One, ale tam chybí vodafoní LTE a fotky jsou "pouze" dobré.
Jinak doporučuji web http://pureviewclub.com, kde testují foťáky mobilů (hlavně Nokií, logicky) v reálném světě, teď je tam i hodně porovnání 1020, 808 a 930, k tomu často LG G3. Opravdu dobré, nic takového jsem jinde neviděl.
ijon
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků