Žádám Vás o radu.. jaký mobil pro motorkáře.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 1kolda1 17. 4. 2014 21:14

Ahoj, dopředu říkám že s mobilama nemám absolutně žádné zkušenosti :-)
vlastním nokii 3510i - možná ještě vzpomínáte na jeden z prvních barevných mobilů :-).

Potřebuju poradit jaký mobil vybrat... jsem motorkář a chci dost cestovat (zatím evropa). Chtěl sem si pořídit spešl moto navigaci.. jenže ta stojí cca 13 tisíc (podle toho jaká), což je pro mě celkem dost, tak sem se rozhodl že zkusím zabít 3 mouchy jednou ranou. Vzhledem ke stáří mého telefonu jsem se rozhodl to zkombinovat a pořídit chytrý telefon do kterého bych nacpal navigaci Sygic (na kterou většina lidí pěje chválu). Mé priority pro mobil tedy jsou: (řazeno od největší priority po nejmenší ;-] )

- aby do něj šla nacpat navigace Sygic
- nevadila mu jízda na řídítkách motorky :-) (mám namysli vibrace)
- dobrá čitelnost na slunci
- ideální voděodolnost (což by možná vyřešil i obal, tím se naskýtá další otázka - když dám mobil do vodotěsného obalu - neupeče se?)
- bylo by fajn kdyby měl foťák.. (alespoň částečně se přiblížil kompaktu) - foťák je ta třetí moucha :-)
- samozřejmě aby měl wifi, šli si na něm pustit filmy apod.. což ale asi umí každý :-)
- cena co nejnižší samozřejmě :-) ideálně kolem 5ti tisíc

Budu rád za Vaše tipy a postřehy... Líbil se mi například Samsung Xcover 2 .. jenže tam si dost lidí stěžuje na špatnou viditelnost na slunci a hlavně malou pamět (nevejde se tam prý Sygic což je ten největší problém...) ale samozřejmě nevím co je na tom pravdy.. jak sem psal nahoře, vůbec se v dnešních mobilech nevyznám
1kolda1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 17. 4. 2014 21:35

Aligator RX430 eXtremo dual za cca 7k- vysoka odolnost a vydrz baterie... Je sice pres limit,ale vzhledem k vyuziti je lepe priplatit ;)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod 1kolda1 17. 4. 2014 21:41

ten vypadá docela rozumně.. ale zase.. interní paměť 4gb (stejné jako xcover2) :-|

edit: teď koukám na videorecenzi a je to teda docela macek :-), skoro až moc :-)

jo a ještě mě napadá.. ohledně výdrže baterie to není tak horké, protože mám na motorce klasickou zásuvku jako v autě, takže nemám problém mít telefon trvale (samozřejmě když nebude pršet) připojený k nabíječce :-)
Naposledy upravil 1kolda1 dne 17. 4. 2014 21:54, celkově upraveno 1
1kolda1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 17. 4. 2014 21:48

To vsechny ty extraodolne maji ponekud vyssi hmotnost ;) ale zase ma nejvetsi kapacitu baterie z tech odolnych smartu... eXtremo ma slot na pam.kartu :) Xcover2 ma nejaky problem s ukladanim app
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 17. 4. 2014 21:53

1kolda1 píše:edit: teď koukám na videorecenzi a je to teda docela macek :-), skoro až moc :-)

Motorka hůř nepojede kvůli tomu. Pokud se nechystáš z Prahy na fechtlovi na Balaton teda 8-)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SenatorCZE 17. 4. 2014 22:33

Lg Optimus L9 II Výborný displej, baterie a i fotoaparat
SenatorCZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 17. 4. 2014 22:42

LG l9 II je vyborny fon,ale na moto by musel mit velice dobre pouzdro...
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod ladin1001 18. 4. 2014 07:03

pro motorkáře bych doporučil lumii 920
,velmi dobrá odolnost ,výborná navigace , velmi dobrý foták ,výborně čitelný displey na slunku,dostatečná uživatelská pamět a výborná navigace od Nokie.Lepši mobil pro motorkáře není,sám jsem dlouhá léta jezdil na motorce, tak vím jaký mobil je pro motorkáře nejlepší a tato lumie hlavně splnuje odolnost a kvalitní dilenské zpracování což by mělo být prioritou pro motorkáře.Jiný mobil bych na motorku nebral
ladin1001
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 18. 4. 2014 08:40

A navíc se do ní vejde min. 200 aplikací.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ladin1001 18. 4. 2014 09:21

opasino píše:A navíc se do ní vejde min. 200 aplikací.

lumii mi už prošlo 658 aplikaci pokud tě to zajímá,aktuálně na lumii 1320 co ted mám místo iphonu 5 je asi 150 appek :-) 900 mám pořád a ted si ji nechávám odblokovat a doinstalovat některé neoficialní appky co běžně na store nejsou.No lumii 1320 by se k motorce taky dala použít ,jen by musela mít velice kvalitní odolný obal .Na navigaci ideální mobil
ladin1001
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 18. 4. 2014 09:44

Ládine1001 - tak o jakou Lumii jde? 900 nebo 920? V jednom příspěvku píšeš o 920 a v druhém o 900.... Nejsi ty nakonec i ladin2 ????
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod opasino 18. 4. 2014 10:00

No Reku, myslím, že zasloužíš pochvalu, řekl bych, že jsi na to "kápnul." :-)
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod D.Francis 18. 4. 2014 10:07

Doporucuji,at si ty 2nicky slouci v jeden- Bin Ládin :D
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Reku 18. 4. 2014 10:18

Spíše Bin Ládík :-)
Mě už to napadlo, když napsal svůj první příspěvek ... Ale psal o Lumii 920, tak jsem si nebyl jistý.
Ale jak napsal o Lumii 900, tak jsem si řekl, že to je s největší pravděpodobností náš milý Ládík se svojí nej nej nej nej Lumií 900 :D
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jimmbo205 18. 4. 2014 10:21

Největší problémy v tomhle budou dva:

1) čitelnost na přímým slunci - tenhle požadavek diskvalifikuje drtivou většinu telefonů
2) to jak to přiděláš na tu motorku - bude to chtít pořádnej držák a ten může bejt problém sehnat na danej telefon...

já bych spíš doporučoval koupit libovolnej telefon (ta Lumča 920 je za ty dnešní peníze super telefon) a vozit ho prostě někde schovanej.. A jednou za čas prostě zastavit a podívat se případně kde jsem a kam jedu...
jimmbo205
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků