Xiaomi Red Rice vs. Huawei Ascend G700

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod saarry123 16. 1. 2014 18:37

Zdravím,

potřeboval bych poradit pro který z těchto telefonů (viz výše) se rozhodnout. Zatím u mě vede Huawei, má sice slabší procesor i grafický čip, ale za to má více uživatelské i RAM paměti.

Potřeboval bych pár informací, abych se mohl rozhodnout,

1) Lze u Xiaomi nastavit ukládání aplikací na microSD, aby se všechny necpali do uživatelské paměti telefonu?
2) Ovlivní velikost displeje u Huawei nějak zásadně spotřebu baterie oproti Xiaomi, který má displej o něco menší? A ještě otázka týkající se displeje, oba telefony mají stejné rozlišení, je tedy lepší Xiaomi (vzhledem k jemnosti displeje), nebo je to nerozpoznatelné?
3) Xiaomi má prý velice zdařilou nadstavbu nad Androidem MiUi v5, nicméně nelze využít hlasové vyhledávání, naproti tomu Huawei ma nadstavbu Emotion UI (o které nevím skoro nic) - co je podle vás lepší?

Děkuji za vaše informace a názory, a pokud mi doporučíte nějaký úplně jiný mobil s podobnými parametry, nebudu se zlobit :-)
saarry123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marianv3s 16. 1. 2014 19:39

1. treba Root
2. neporadím
3.MiUi je lepšia....Emotion UI je v osekanej verzií takzv. LITE(Ascend P6 má plnú verziu)ale možno bude aj niekedy aktualizácia
marianv3s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pedes 16. 1. 2014 21:03

1 -
2 rozdíl v jemnosti není nijak zásadní. Neviděl jsem sice rice ale měl jsem vedle sebe P6 a G700 a ten rozdíl 16,nebo 18ti DPI jsem nepoznal.
Spotřeba nebude ovlivněna nijak zásadně. Spíše by jí mohl ovlivnit procesor G700 má 4jádrový procesor s 28mikronovou technologií, RedRice má 1,5,ale info o procíku jsem bližší nenašel.
3.rozhraní do Xiaomi jsem přiznávám neměl v ruce. P6 stejně jako G700 má Emotion Ui a perfektně jsem se s touto nadstavbou sžil, je silně intuitivní, přehledná, rychlá.
Pokud čerpám s ofic. informací, tak RedRice má 4 GB, 1 GB RAM paměti naproti tomu G700 nabízí 8GB/2GB - což považuji za zásadní výhodu. U androidu není nikdy naškodu více vnitřní paměti.
P.S. pokud jde o navigaci , tak na Huawei je obecně velmi rychlá fixace.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod Spaidy96 16. 1. 2014 21:45

Procesor mají oba stejný jen xiaomi má verzi s 1,5Ghz a Huawei 1,2Ghz (MTK 6589T vs MTK 6589)
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod domcek 18. 1. 2014 10:10

Vzal bych Huawei Ascend G700
Red Rice je pro Xiaomi lowend, na Xiaomi fórech mají takřka po každé aktualzaci uživatelé problémy.
MIUI V5 je sice moc pěkná, ale dost žravá na RAM (osobní zkušenost s Xiaomi Mi2A), Emotion UI na tom podle mě bude lépe, navíc má Huawei vlastně o 1GB RAM více, takže pokud vám nevadí 5 palcový displej, viděl bych to jasně...
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 19. 1. 2014 09:24

Ještě bych jako plus u G700 zmínil větší výdrž baterie.Xiaomi má zase možnost dvou sim.
petison
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků