Jaká je alternativa oproti Xiaomi MI2S 32GB?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod DIN232 7. 12. 2013 18:58

Přeji hezký den.
Prosím odborníky o radu, jsem jen běžný uživatel. Jaká je srovnatelná alternativa k Xiaomi MI2S 32GB? Kromě Samsungu S4 mini, ten je uvažovanou možností. Požadavky: Android s uživatelsky přívětivým vyladěním, kompaktní rozměr s délkou do cca 130mm. Kvalitní displej 4,3“ až 4,7“ (5“ je již moc), výkonný procesor, RAM min. 1GB, slot na SD karty, nebo alespoň 32GB vnitřní paměti, kvalitní foťák, citlivá a přesná GPS i Glonass (do auta i na geocaching), spolehlivé připojení přes Wi-Fi, větší výdrž baterie, LTE a NFC může být, ale nemusí, stačí jedna SIM. Jaký další parametr je podle vás ještě podstatný...? Ještě dodám, že nejsem hráč. Cena asi tak kolem 10000 Kč, případně utáhnu i o trochu vyšší. Děkuji za smysluplné odpovědi a rady...
Zdeněk
DIN232
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 7. 12. 2013 21:52

Například LG Optimus L9 II nebo Xperia SP.

Jak moc je prioritní těch 130mm na výšku? Galaxy S3 by byl snad nejlepší, ale má 136mm
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod DIN232 7. 12. 2013 22:33

Díky za tip, ale já fakt nechci pádlo, i kdyby bylo kvalitní. Chci něco slušně vybaveného, co se vejde v pohodě do kapsy a i těch 130mm mi připadá víc než dost. Šel bych třeba i do rizika nákupu nějaké méně známé čínské značky, nebo podobné exotiky, ale chybí mi souhrn takové nabídky a důvěryhodnější hodnocení kvality takových produktů a služeb s nimi spojených... Maximálně tím vyhodím deset litrů. To by mě zamrzelo, ale neskácelo. Zatím jsem se zasek na tom Xiaomi a zkouším před finálním rozhodnutím najít přes lidi mobilů znalé možnou alternativu...
DIN232
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hongmi 8. 12. 2013 06:33

10000 Kc? Vyhozene penize za mobil s tebou pozadovanymi parametry.

http://www.jiayu-store.com/jiayu-g2f-mt ... phone.html
hongmi
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 12. 2013 06:45

To bych připlatil za G3T jiayu,3000 baterka, lepši zpracovani 6589 misto 6582.vyjde bez fixlovaní při dovozu za 4500.ale pozor - Glonasss se nekoná,to by se musel mrknout jinam.Top modely lenova a je od 13000 po 8000,nebo top modely ZTE a je na 8000 a vyš pokud Glonass.Pozor na to.Navic u některejch se nevejde s velikostí - tento požadavek plno telefonů diskvalifikuje z vyběru - Glonass.
S exotikou se rozluč raděj...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spaidy96 8. 12. 2013 08:13

Není náhodou 6582 lepší???Má lepší grafickou kartu.Pokud by mu nevadilo 5palcu našlo by se hafo telefonů.Ale tak nevím jestli vůbec něco existuje.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod DIN232 9. 12. 2013 18:00

Ještě jednou díky za snahu poradit. Zkusím s rozhodnutím ještě cca dva měsíce počkat a uvidím, jak se do té doby situace s nabídkou a cenami vystříbří...
DIN232
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rychtar84 23. 1. 2014 13:37

a co porovnat Xiaomi s Motorolo Moto G ?
Rychtar84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod a123b 23. 1. 2014 14:15

Motorola Moto G nemá češtinu. Možná to někomu nevadí, ale já bych si takový telefon nekoupil.

Přikláním se k Xiaomi Mi2S. Sám ho mám a jsem nadmíru spokojenej. Lepší telefon jsem nikdy neměl. Vše funguje perfektně a je velmi rychlý.
a123b
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 23. 1. 2014 14:40

na ty tvoje požadafky úplně přesně pasuje SAMSUNG GALAXY EXPRESS,
http://mobilenet.cz/clanky/recenze-samsung-galaxy-express-rychlik-jehoz-rychlost-nevyuzijete-12005 , céři sem ho kůpil g vánocam, ja fakt moc pěkný, takový vyvážený, a kupodivu je celkem opomýjaný což je škoda, stójí od 6 litrů, fčíl je aj SG galaxy express II u vodafónu za 7 litrů,
http://samsungmania.mobilmania.cz/clank ... fault.aspx, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Rychtar84 23. 1. 2014 19:45

a123b píše:Motorola Moto G nemá češtinu. Možná to někomu nevadí, ale já bych si takový telefon nekoupil.

Přikláním se k Xiaomi Mi2S. Sám ho mám a jsem nadmíru spokojenej. Lepší telefon jsem nikdy neměl. Vše funguje perfektně a je velmi rychlý.


mně je to jedno, navíc se mně zdá, že se tam ČJ dá dohrát. Přesto, nemá Motorola přecej enom lepší renomé, nebo je to fuk?
Rychtar84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Spaidy96 23. 1. 2014 20:49

Rychtar84 píše:a co porovnat Xiaomi s Motorolo Moto G ?

Xiaomi jasný vítěz!!!
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod Rychtar84 24. 1. 2014 08:56

s koupí mimo EU, je třeba počítat s clem a DPH, že jo?... přes http://www.aliexpress.com/ vyjde 286USD vč DHL dopravy, ale prodraží to DPH
Rychtar84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Spaidy96 24. 1. 2014 09:56

Clo se na mobily nevstahuje. DPH ano ale jde to obejít.Pokud si jej necháš poslat přes DHL tak se celníci většinou řídí cenou která je tam napsaná. Číňani vždy uvádí nižší cenu.Někde se doplácí cca 300kč někde nic.Já kupoval na www.pandawill.com a neplatil žádné dph.Udaná cena byla 20$.Když ti ale telefon chytnou budou chtít doklad od PayPalu a zaplatit plné DPH nebo jej můžeš zfalšovat ale to bych raději nedělal.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 24. 1. 2014 10:24

:hm :hm :hm
Naposledy upravil metyn dne 24. 1. 2014 17:02, celkově upraveno 1
metyn
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků