[Tablet] Který zvolit - především kterou platformu

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod mar20a 30. 11. 2013 19:43

Zdravím, chtěl bych se poradit jaký tablet si mám pořídit, chci 8" a vybral jsem:

iOS - iPad mini 64GB WiFi Cellular
Android - Samsung Galaxy Note 8 3G

...nejvíce vlastně váhám jakou platformu zvolit. Telefon mám s androidem, ale docela mě poslední dobou štve, takže přemýšlím o přechodu na jinou. Ve hře by teoreticky mohl být i Win8, ale nějak mě žádný z tabletů neoslovil a jeden z důvodů je i absence 3G, které bych zřejmě chtěl mít. A ještě teda mám PC a notebooku Win7, Win8 a Ubuntu.

Chci to mít převážně na "kancelářskou práci" a na cestách může posloužit i na média (proto 64gb u ipadu). Takže pokud máte zkušenosti nejlépe s oběma platformamai na tabletu, tak mi prosím dejte mini recenzi :-)

Zejména budu rád za informace okolo práce s dokumenty a používání elektronického pera (Stylus/S Pen). A jestli není příliš problematické vlastnit různé platformy - z pohledu vzájemné komunikace (což se týká nejvíce iPadu).

Děkuji :-)
Naposledy upravil mar20a dne 30. 11. 2013 22:03, celkově upraveno 2
mar20a
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 11. 2013 20:56

Definuj kancelářskou práci.

Za mě tablet je hlavně o konzumaci obsahu a kancelářská práce = MS Office, takže bych to viděl spíš na něco jako Lenovo IdeaPad Yoga 13 nebo Dell XPS 12 Duo, ale to už je cenově trochu jinde.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod mar20a 30. 11. 2013 22:01

Tak tvoje návrhy jsou zcela jiná kategorie než jsem psal já (stroze: tablet - displey 8").

Když chci pracovat, tak doma mám na to PC a na koleji notebook. Chci něco na vyplnění toho mezitím, čili když pojedu vlakem ať nemusím tahat notebook. Chci si tam projít a vyřídit e-maily. Procházet dokumenty, dělat poznámky. Jelikož je to komfortnější než na mobilu a mobil se mi nechce kupovat nějaký neskladný viz s4, note 3, optimus g2 apod.

Určitě musí být možnost rozšířit o externí klávesnici.
mar20a
Junior

Odeslat příspěvekod ladin2 30. 11. 2013 22:17

tablet na práci je cenově uplně někde jinde.Teď jsem se koukal po nových win tabletech a cena je okolo 30000kč. Lumia 2520 by mohla splňovat požadavky.Mrkni se na ni.Androidí tablety se na práci nehodí
ladin2
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 11. 2013 22:30

Ano moje návrhy jsou jiná kategorie, protože na rozumnou práci s office aplikacemi jsou klasické tablety naprd, i 10". tím spíš 8". Skouknout dokumenty a maily zvládne Android i iOS, volba mezi nimi je otázka osobní preference.

Vyřizování mailů a psaní poznámek znamená psaní textu a to chce hw klávesnici se standardní roztečí kláves a ta se nevejde do ničeho pod 12".

Pokud jde o 8" tablety, tak poslední verze iPad mini a Note 8 jsou nej zařízení obou platforem a výběr mezi iOS a Android je věc osobní preference.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Lumcak02 30. 11. 2013 22:35

u iOS je celkem problém s "propojeností" aplikací. Není přístup k adresářový struktuře, takže zrovna práce s dokumenty je celkem neohrabaná. iPad je opravdu jen na konzumaci obsahu, ale samozřejmě pokud kancelář myslíš to, že vytvoříš dokument ve wordu, prezentaci nebo nějakou tabulku v excelu, tak tyhle úkony pro iOS nejsou problém.
Android má větší možnost práce s dokumenty a jejich provázaností mezi aplikacemi. Takže mi pro práce přijde podstatně zajímavější.
Pokud je ještě možnost, tak bych se kouknul na Lumii 2520, ta je na kancelář velice dobře vybavená, zase ve storu nebude tolik aplikací na zábavu.
Nokia 5110> Nokia 3310> Motorola V50> Nokia 6510> SE T630i> Nokia 3510i> Moto V3 Razr> SE W800i> Nokia N95> Iphone 3g> iPhone 3Gs 16 GB JB RedSn0w> Nokia Lumia 800> Samsung Galaxy S III> Nokia Lumia 925
Lumcak02
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 11. 2013 22:58

Pokud trváš na úhlopříčce 8", v poslední době dost výrobců představilo v této velikosti zařízení na platformě x86 s normálními Windows 8, tam pojdou klasické desktopové aplikace, otázka je jen ergonomie práce s nimi na této úhlopříčce.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod mar20a 30. 11. 2013 23:37

Ono "kancelářskou práci" je v uvozovkách právě proto, že mi je jasné že to nemůze být plnohodnotné jak notebook. Převážně na procházení dokumentů. A poznámky z největší části perem takové krátkodobé.

Mě se asi líbí Note 8 více než ipad mini, teda aspon skrz to co jsem viděl, ALE poslední dobou mě ten android neuvěřitelně štve na telefonu, ale stáří telefonu jsou dva roky to bude asi spíše z tohoto důvodu.
mar20a
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 11. 2013 23:56

Pak je otázka co tě štve na Androidu, ať se dá posoudit zda je to skutečně obecný problém Androidu nebo problém konkrétního zařízení.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod mar20a 1. 12. 2013 00:11

Seká se, často aplikace padají, často se nechce vytočit číslo, že zahlásí hned linka obsazená aniž by vubec navazal spojení a možná bych si vzpomněl i na další věci.

Mám Nexus S, kde je teda docela mála RAM, ale začalo se to sekat a zhoršovat cca po roce užívání a po reinstalaci telefonu se to nezlepšilo jen to začalo stagnovat, že se to už nějak výrazně nehorší.

A hodně se mi líbí ten note 8 dle videa promočního, ale jestli po roce se u něj budu vztekat,. že to nefunguje, tak raději zvolím jiný.

A právě třeba kamarádi co mají iPhone tak třeba 3GS nebo který, tak už má pěkných pár let a pořád šlape dobře, takže to je to co mě láká na tom iOS.

No a windows... než přišla 8-čka, tak nepoužitelný na přenosné zařízení, teď co ho mám na notebooku tak se mi líbí teda oproti 7-čce a je ted aurčen hlavne na dotykové, takže by to na tabletu mohlo fungovat dobře. Ale nevím. :hm
mar20a
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 1. 12. 2013 00:58

Vyzkoušet.
Rozhodoval bych se mezi iOS (jednoduchý tablet) a Windows (složitější operace).

Koukám že máš docela vysoký rozpočet (iPad Mini 64GB stojí zhruba 17k), za to by byl parádní tablet s plnohodnotnýma Win, ale ne na osmi palcích :hm
Loader
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mar20a 1. 12. 2013 01:16

No iPad Mini 64GB stojí okolo 12.000, stejně jako note8. Přijde mi to zbytečně moc na tablet, ale zas pokud si ho pořídím, tak chci mít lepší a výkonnější - a budu tajně doufat že vyšší cena je i kvůli kvalitě provedení a větší životnosti :oops: .

Popřípadě jestli máte nějaké alternativy, které jsou i levnější, tak se jim nebráním. Přeci jen já na tom nechci hrát nějaké extra hry apod. Chci jen aby se nesekal a byl kvalitně udělaný.
mar20a
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 1. 12. 2013 11:16

Sorry, já koukal jenom na ofiko stránky Apple a tam už se iPad Mini bez Retiny neprodává v 64GB.
Pokud myslíš 1. generaci, tak tu bych nebral, bral bych jedině tu druhou.
Loader
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 1. 12. 2013 12:46

Nexus S má docela slabý hardware, 512 MB RAM a single core 1GHz Cortex A8, když před třemi lety vyšel s Androidem 2.3 tak to mohlo šlapat slušně, ale s Aktuálním Androidem 4.1 a dnešními aplikacemi už je to někde jinde, to se občasnému zadrhnutí nelze divit. Taky může zlobit konkrétní kus nebo být problém s nějakou aplikací.

Z těch dvou co sis vybral bych bral Note, má lepší rozlišení displeje a pero. Jiné alternativy, v osmi placích toho není tolik, pokud bys uvažoval i jiné velikosti, tak dobrý poměr ceny a vybavení mají zařízení Nexus.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod mar20a 1. 12. 2013 14:13

Loader: Já se díval jen na alza.cz a tam s retina ještě nebyl, ale teda v tomto případě bych také volil raději s retina - a nejspíš 32GB a to už se dostávám na 16.000 + stylus. Což mi přijde zbytečně moc za tablet. Takže nejspíš na tomto základě vypustím možnost iOS. Na to že jeho využití nebude tak velké (přece jen je to tablet, nemůžu čekat zázraky), takže těžko říct jestli note 8 nebo se podívat i po nějakém 10" win8.1/android.

xtonda: taky jsem ho kupoval před více než dvěmi lety. Ale to je právě ta nevýhoda androida, dostanu aktualizaci OS ikdyž mě to zpomalí zařízení, to se mi líbí zas na iStuff, že tam prostě je to optimalizované jen na uzký okruh zařízení a nechá tě stáhnout jen co tvé zařízení neznehodnotí.
mar20a
Junior

Další stránka