High end phablet

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ggrantus 4. 10. 2013 10:09

Zdravim,
Mam v planu poridit si poradny phablet/tabletofon (ano, jsem uchylny na velke placky a 5" mi nestaci) a rad bych slysel nazory ostatnich.

Co pro me je dulezite: vykon (hraju rad a hodne), plynulost systemu, kvalitni obraz, dobre uzivatelske prostredi, vydrz na baterku

Co pro me az tak dulezite neni: reproduktory, fotak/kamera (na foceni mam fotak, ne telefon), cena (za kvalitu, co vydrzi, si rad zaplatim, ale nizsi potesi)


Moznosti, ktere zvazuji:

Samsung Galaxy Note 3
+ vybava, s-pen, vydrz na baterku, kvalita obrazu na slunci
- cena, lagujici touchwiz, amoled, samsung design

Sony Xperia Z Ultra
+ velikost, vybava, odolnost, prislusenstvi
- velikost, upatlavajici se sklo
? system, uzivatelske prostredi

HTC One Max (alespon podle zatim dostupnych informaci)
+ vzhled, uzivatelske prostredi, kvalita obrazu
- nejspis horsi spefikace systemu, mozna horsi aktualizace v pripade upadku HTC

Oppo N1
+ cena, zadni touchpad, cyanogenmod, klicenka
- bez SD slotu, riziko ciny (reklamace, zaruka, kvalita), nizsi kvalita HW

Zakladni otazky:
- stoji Note 3 za ty penize pri klaaickych samsung problemech (touchwiz, vzhled)
- jak moc se da verit Oppu (i kdyz ta absence SD slotu je stejne problem)
- jak moc je pri beznem pouziti (hry apod) realne znat rozdil mezi snap800 a 600 pripadne s4 pro

Predem diky za rady a prosim o nezaujatou a vecnou diskuzi
Ggrantus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mildapm11 4. 10. 2013 12:29

Za sebe bych volil SXZU. TouchWiz je stejne jako Sense u HTC nenazranej moloch co zbytecne zatezuje HW a tim sosa baterku az to neni pekny. S Oppo nemam zkusenosti ale ohlasy jsou vetsinou pozitivni. Za me jednoznacne SXZU.
Mildapm11
Junior

Odeslat příspěvekod Ggrantus 4. 10. 2013 15:09

Xperia Z ultra se mi libi moc, jen se trochu bojim te az moc obri velikosti...mam pocit ze treba note 3 se jeste vejde do kapsy a da ovladat jednou rukou, u xperia nevim... Na druhou stranj z hlediska vykonu je to asi spicka
Ggrantus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mildapm11 5. 10. 2013 11:48

Znam par pripadu co nosi v kapse kalhot i 7'' tablet... (je fakt ze to je zvlastni ale jde to) u SXZU bych se nebal, snad jen v lete u kratasu muze vzniknout problem, ale neni to tak desive jak se zda.
Mildapm11
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 5. 10. 2013 11:57

Pokud nevážíš 150 kg a nenosíš pořád kalhoty/kraťasy s velkými kapsami, tak je to děsivé.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maser1 5. 10. 2013 12:34

SAMSUNG i9205 Galaxy Mega 6.3
Nokia 3210 ----------> Acer Liquid Z630
maser1
Junior

Odeslat příspěvekod Ggrantus 5. 10. 2013 15:18

Musím říct, že po rozmyšlení (a ozkoušení Xperia Z Ultra naživo) se mi výběr smrskl na Sony vs. Samsung.

Dotaz na lidi co používají SIII / IV : jak moc šikovné je samsung multi window? A obecně další Samsung appky? Mám pocit, že je to to hlavní, v čem pro mě Galaxy Note 3 vyniká nad Z Ultra, která se mi zase mnohem víc líbí designově
Ggrantus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 5. 10. 2013 16:30

Bral bych Galaxy Note 3

Multi-Window je bezvadná věc, která šetří hlavně čas - kombinace jako browser a nahoře Skype atd.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků