Mobilní telefon do +-6.000Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Shomid 11. 7. 2013 02:59

Dobrý den,
v mobilních telefonech se bohužel moc neorientuji, jelikož už čtvrtým rokem používám mobilní telefon nokia 5230 s OS Symbian.
Telefon mi vskutku vyhovoval, ale absence wifi a celkově morální opotřebení telefonu mě žene ke koupi nového.
Finanční strop mám kolem 6000 Kč. Toto fórum už nějakou dobu sleduji, takže už vím, že nejvhodnějšími kandidáty jsou:
1: HTC Desire X
2: Galaxy S3 mini
3: Nokia Lumia 820

O každém modelu jsem četl recenze, ale stále se nemohu rozhodnout který model zvolím.

Na mobilu budu(seřazeno podle priority (1-nejvyšší)):
1:surfovat na webu
2:hrát hry(pouze strategie, žádné šílenosti) - často mám v práci/ve škole volnou chvíli na zabití :)
3:Posílat SMS/volat/posílat emaily
4:fotit/natáčet video
5:Používat GPS navigaci

Rád bych si koupil telefon s dobrým dílenským zpracováním (čili žádné nechtěnné vrzání zadního krytu atp.).
Přikláním se spíš pro Android, jelikož si rád systém a uživatelské prostředí na svých hračkách upravuji podle svých potřeb. Zároveň se obávám nedostatku aplikací na Windows mobile a v neposlední řadě nerad platím za software.
Rád bych si koupil telefon na který je alespoň trochu spolehnutí, který zbytečně často nezamrzává atp.
Designově se mi nejvíc líbí Nokia Lumia, ale ten OS od Microsoftu se mi (ačkoliv jen z videí) nelíbí vůbec.
Nakonec musím konstatovat, že kupovat mobil je horší, než kupovat boty :-D
Předem díky za jakoukoliv radu.
Shomid
Junior

Odeslat příspěvekod Lembi 11. 7. 2013 05:07

sam mam pozadavky temer stejne, jen se rozhoduji mezi lg l9 za 6k, lg l7 II a alcatel ot Idol (tmobile v prubehu mesice za necelich 5k)
Lembi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fred 11. 7. 2013 07:11

Pokud chces krast aplikace, tak na Lumii hned zapomen...
Xiaomi Mi9
fred
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 11. 7. 2013 07:32

Pokud si chces hrat se systemem a uzpusobovat si ho dle svych potreb, ber HTC Desire X.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danda18 11. 7. 2013 08:51

Myslím, že tvé požadavky splňuje Lumia 820 na 100%. A pokud chceš využívat navigaci, tak je to jasná volba, protože k ní dostaneš asi jako k jediné plnohodnotnou offline navigaci.
A systém Windows Phone není vůbec špatný, je to jen o zvyku a zvyknout se na něj dá velice rychle. Aplikací je na něj dost, sice se nedají krást, ale to bych já nedělal ani na androidu a většina jich je stejně zdarma.
A taky ta Lumie bude nejplynulejší ze všech. Už jen když koukneš na HW parametry, tak je nejlepší a k tomu rychlý systém.
Ale pokud by jsi přeci jen chtěl android, tak za mě Galaxy S3 mini. ;-)
Audio-Technica ATH-AD700 + FiiO E07K ANDES, AntLion ModMic 3.0
Audio-Technica ATH-CKX9SV
Nexus 6
Danda18
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matty.p 11. 7. 2013 09:02

HTC desire X jsem měl a po měsíci mi odešel=reklamace.. Plasty neuvěřitelně skřípaly atp .. Doporučím ti L7 II a ještě 1ku ušetříš.. dvoujádro, IPS displej atd atd. Neprohloupíš..
Matty.p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jagger.Luk 11. 7. 2013 09:38

Ja jsem po dlouhem vahani koupil Archos 50 Platinum, videl jsem jej na vystave a po jeho uvedeni jsem cekal, zda se nekde objevi. Po precteni recenze v casaku Computer jsem do nej sel. Navic jej zlevnili na 5999,- s DPH coz je proti puvodni 6999,- s DPH. Mam jej par dnu, ale zatim super. Design je dost podobny Samsungu, displej neurazi, v teto ceove kategorii asi normalni. Baterii zatim tezko hodnotit, dost jej trapim:)
Jagger.Luk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmenx201 11. 7. 2013 09:45

Než nějaký šílený značky jako je archos bych šel do L7II jak píše týpek výše.....
xmenx201
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 11. 7. 2013 09:47

Archos? To jsem videl jenom nejaky tablety, napodobeniny iPadu.

Jak pise typek vyse :-D, bral bych L7 II.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jagger.Luk 11. 7. 2013 10:04

Ja jsem do toho sel spise ze zvedavosti. Mam rad znacky jako Zopo atp.
Jagger.Luk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Shomid 11. 7. 2013 11:26

Děkuji za tolik odpovědí, takovou smršť jsem nečekal. Koukal jsem na video s tím telefonem LG Optimus L7 2 a i když není vzhledově tak uspokojující jako ostatní moji kandidáti, začal jsem se o něj zajímat. Dost mě ale zklamalo, když jsem se u recenzí heureky dočetl, že má zadní kryt problém se vrzáním. Na vrzání u krytu telefonu jsem docela háklivý, ale u mého současného telefonu k tomu také docházelo, nicméně vyřešil jsem to podložením obyčejným papírem.
Chtěl jsem se ještě optat, zda-li by nebyl problém s tím, že telefon má jen 4GB vnitřní paměti. Tím myslím, jestli je možné instalovat aplikace na kartu microSD.
Nakonec bych se chtěl zeptat někoho, kdo viděl telefony LG L7 2 a SGS3 mini na vlastní oči, jestli by byl schopen porovnat kvalitu zpracování/ kvalitu displaye.

Lumii jsem vyřadil kvůli windows store, ale jinak se mi vzhledově líbila opravdu nejvíc.
Do Desire X se mi moc nechce kvůli staršímu Hardwaru.
Ale s tím LG jste mi nasadili brouka do hlavy.
Naposledy upravil Shomid dne 11. 7. 2013 11:42, celkově upraveno 1
Shomid
Junior

Odeslat příspěvekod SenatorCZE 11. 7. 2013 11:35

Také bych šel do L7 II
SenatorCZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lembi 11. 7. 2013 12:48

muzu taky poprosit o radu, nechci zakladat nove tema, je lepsi volba LG L7 II za 4999, nebo LG L9 za 5499, oboji cz distribuce
Lembi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shomid 11. 7. 2013 13:08

Co jsem teď koukal, tak na L7 II není ještě Cyanogen Mod. Doufám, že ale bude.
Shomid
Junior

Odeslat příspěvekod xmenx201 11. 7. 2013 13:27

Lembi píše:muzu taky poprosit o radu, nechci zakladat nove tema, je lepsi volba LG L7 II za 4999, nebo LG L9 za 5499, oboji cz distribuce


To zalezi na tvych preferencich,ja bych si oba vyzkousel osobne.Mne se treba vic libi LG L7II ale L9 ma zase lepsi parametry.....asi bych sel do L9 na tvem miste,jemnejsi a vetsi displej.....
xmenx201
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků