"Supersmartphone" Náhrada za iP4.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 6. 6. 2013 17:56

U mého věrného iPhonu 4 odchází homebutton. Bohužel telefon je po záruce, takže smolík pacholík a zdá se mi že i baterka už není to co bývala. Nový iPhone je zatím v nedohlednu, pětka mne nějake neoslovila... V podstatě potřebuju telefon na mobilní internet a @, občas si do toho nahraju nějaký film (ale fakt jen občas). Z iPhonu jsem zvyklý na perfektní zpracování, takže plastový Samsung Galaxy III/IV padá... Navíc III má matka a ruplo ji u ní sklo... Vzhledem k tomu že mě telefony neberou už tak jako dřív jsem to přestal sledovat... Nehodlám se v tom vrtat, nehodlám to rootovat, nehodlám do toho psát vlastní aplikace... Potřebuju jen něco se slušným displejem a rychlým netem a super konstrukcí. Docela se mi líbí HTC One, problém je že jsem před iPhony měl Xperii X1i která sice byla uvedena jako Sony-Ericcson ale bylo to vlastně HTC a je to jediný telefon který mi kdy umřel. Jak jsou na tom HTC dneska ? Případně co stojí ještě za hřích ?

Požadavky:
Supersmartphone (nejvyšší třída, protože to bude zase sloužit než se to porouchá...)
Opravitelnost by byla fajn...
Slot na karty taky, ale nemusí být.
Velký a jemný displej. okolo "5"
Konstrukce - ideálně jako u Iphonů - Kov, sklo, nesmí to být plast.
Navigace (ale to snad mají všechny.)
OS: to je jedno, asi Android ale pokud by bylo i něco zajímavého s Windows mobile...
Podpora (v tomhle prostě Apple exceluje, žádný za rok si kup nový telefon padre, prachy jsme dostali, nazdar.)
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony321 6. 6. 2013 17:58

Konštrukčne a výbavou HTC One a Xperia Z
Podpora: Nexus 4
Tony321
Junior

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 6. 6. 2013 18:03

Já bych byl pro Nokii Lumii 920

- Svižnost WP8
- Odolné tělo
- Dobrý displej
- Navigace zdarma

Díky tomu, že můžeš vzít šedivku, jelikož mají evropskou záruku, tak i dobrá cena.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 6. 2013 18:07

HTC One rozhodně stojí za hřích.
Opravitelnost. Tím je myšleno co? Že si sám budeš měnit displej? Měl jsi iPhone, tak o toto bych se nestaral.
HTC má hodně dobrý servis. VSP Data.
Na Windows Mobile zapomeň, to je minulost. Telefony s tímto OS seženeš tak leda v bazaru.

One mi na ty požadavky sedí nejlíp.

Leeroy Jenkins: díky velké slevě učeské distribuce v případě 920 ani tu šedivku kupovat nemusí ;-)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vicini72 6. 6. 2013 18:29

Home button se dá zkalibrovat. Po delší době dochází k znecitlivění. Kalibrace se přivádí myslím tak: že otevřeš jakoukoli předinstalovanou app od Applu. Počasí, poznámky ..... Pak zmáčkneš obě tlačítka. A čekáš dokud se ti app nezavře. Pak uvolníš. Nevím jestli je to přesně takhle ale na netu to určitě najdeš. Je Škoda se 4ky zbavovat kvůli home buttonu. U mě to zabralo.
vicini72
Junior

Odeslat příspěvekod exBURN 6. 6. 2013 18:53

Home button - 120,- Baterka 200,- a hodina práce komplet. Nic na tom není...

U androidu to bude asi solidní šok po iP4....
exBURN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 6. 6. 2013 19:32

Re-kalibraci jsem prováděl. Bohužel tlačítko je opravdu K.O.. A obávám se že iPhone opravit nejde, vždyť je to lepená čtyřka. Starší 3Gs šly... Mě v servisu řekli že mi to vymění kus za kus ale když to nemám od společnosti Apple tak že mi nepomůžou a mám se obrátit na konkurenci. Ovšem vzhledem k tomu že by se mi líbil větší displej tak se prostě koukám jinde... Možná že si něco koupím na čas a když vyjde nový iPhone tak to prodám. Taky možnost. Anebo ne, už mi není patnáct a jde o to aby to fungovalo. Matka, technický antitalent má výše zmíněnou Galaxii a nestěžuje si... Až na ten ruplej displej :P Proto Samsung nebrat.

Nexus 4 je už starý ne ? Nový ještě nevyšel.

Nokii asi nee a šedivku určitě ne. Chci si to vzít nejspíš na dotaci...

Nebo si říkám že si koupím tablet a budu používat stařičkou 3Gs... I když ten displej je děs běs, vyblitý barvy a rastr, fuj... Kdyby neblblo to (Cenzurováno) tlačítko tak asi nebudu měnit nic, mě čtyřka relativně vyhovovala...Ale když to jde do háje...

Windows mobile - nemyslel jsem staré Windows mobile ,ale ty dlaždicovité, nové pro telefony co vypadají jako "8". W8 mobile nebo jak se to jmenuje...
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda512 6. 6. 2013 19:38

Opravit by měl jít normálně....

Tlačítko Home je jedním z nejvíce namáhaných dílů. Stejně tak flex kabel s integrovanou elektronikou Home tlačítka, která vyhodnocuje jeho stisk. Proto je oprava či výměna Home tlačítka nebo jeho obvodu jednou z nejčastějších oprav Applei Phone 4.


http://www.appleparts.cz/servis-iphone- ... one-4.html
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod exBURN 6. 6. 2013 20:39

Vyměnit to jde, ale musí se rozebrat celý telefon. Dá se to ale udělat a nebo to za litr dát někam do opravy a za ušetřené peníze můžeš mít tablet
exBURN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 2. 5. 2017 13:47

Potřeboval bych radu.
Honor 8 64GB
Honor 8 Plus
nebo
Samsung Galaxy S7 ?

U Honoru se mi líbí že mají duální foťák (prakticky už klasickým foťákem nefotím a 4k video nepotřebuju, u stávajícího telefonu ho mám a stejnak ho není na čem přehrát.) ale "Galaxie" má zase bezdrátové dobíjení které mám i u stávajícího telefonu, stejné rozlišení jako Honor 8 Plus a přece jen je to loňská vlajková loď ve slevě.

Hry na mobilech nehraju, potřebuju to čistě na čtení netu a volání, nic víc :) Kdyby byla ještě jistá aktualizace na další nový android tak bych se nezlobil.

Cokoliv nad těch 16k je už zbytečně drahé, mě by teoreticky stačil i ten Honor 8 který se mi líbil od začátku, ale S7 není o moc dražší a je lepší a u 8 pro uvidím, jestli to není až moc obrovské.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukodlak 2. 5. 2017 14:09

Si vem Iphone zase.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 2. 5. 2017 14:17

iPhone je mimo rozpočet, krom malé SE... a tu nechci. Krom toho nenahrazuji iPhone, ale Galaxy Alpha. (Ale nechtělo se mi zakládat nové téma, kvůli tomu.)
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puppak 2. 5. 2017 17:40

Honor 8 neber, mám ho, foťák není žádný zázrak, automatický jas funguje špatně (u mého kusu - a dle recenzí nejen u mého). Zlatá Lumia 1020, tam to fungovalo bezchybně. Zvuk - přijde mi takový plechový - někdy je špatně rozumět, když mi někdo volá. Jinak telefon běží dobře, je rychlý, žádné záseky atd. Naštěstí už na něj mám kupce a zkusím S7 Edge. Pokud máš limit 16t, zauvažuj o LG G6. Ten stojí u Vodafone 16177. Osobně bych ho bral radši než Honor 8 Plus.
puppak
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 3. 5. 2017 11:33

OT/

LIDI, DEJTE SI POZOR, TENHLE STEJNĚ NIC NEVYBERE, KOUKNĚTE K SOUDEDŮM NA FÓRUM ŽIVĚ.

/OT


@PC:
Vem S7mičku.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků