Samsung Galaxy S Advance nebo Lumie 800

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 8. 2012 23:22

Ahoj potřebuji nový telefon, který bude použitelný více než 1 rok.. Doteď jsem měl zkušenosti se 2 androidy a oba mě zklamaly.. aktualizace malá a naposledy u Sony totálně neodladěná a seká se.. Od telefonu chci rychlost, žádné restarty a rychlá funkčnost na netu.. Lumie se mě líbí, protože jsem četl, že WP je nenáročný.. přesto uvažuji, že bych ještě androidu šanci dal a zalíbil se mě tento Samsung.. poradí někdo? Cenově jsou šedivky na tom stejně
dr._lukas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 5. 8. 2012 23:37

Tak jestli ti nevadí WP 7.X, tak rychlost a stabilita perfektní - na HTC radar ;-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 8. 2012 23:59

já nejsem onanista nad OS.. pro mě je důležité, že funguje, neseká se, jako v případě Sony a ICS a nebudu muset telefon na dovolené 15x denně rozebírat a zapínat.. Jsem spíše nalomený na Lumii.. + alespoň pro mě je lepší foťák, prostředí je pěkné, šedivku mě opraví zadarmo i ofic. distributor.. - jsou možná aplikace, které se ve velkém prosazují jen na android a iOS. mínus pro Samsung je jasně horší foťák (i když na svetandroida.cz jsou fotky relativně hezké) a hlavně v roce 2012 a novinkou se nespokojím s androidem o 2 třídy horším.. 8-)
dr._lukas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 6. 8. 2012 05:16

HTC Radar byl jen příklad funkčnosti WP, že s ním mám zkušenost. Vůbec to nebylo myšleno, že máš opouštět svoje představy :-D
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dr._lukas 6. 8. 2012 11:23

to bylo řečeno všeobecně ještě předtím než sem vleze nějaké ucho a začne mě poučovat, že WP je na prd apod..
dr._lukas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WoCZek 6. 8. 2012 12:17

WP7 je odladěný systém :)
A
já nejsem onanista nad OS.. pro mě je důležité, že funguje, neseká se

jsem na tom stejně. V tomlhe vyhrává opět WP.
V použitých materiálech - vede Lumia.
hlavně v roce 2012 a novinkou se nespokojím s androidem o 2 třídy horším..

Zase + pro Lumii.
Avatar společnosti RIM neznamená, že jsem s ní nějakým způsobem spjat.
WoCZek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 6. 8. 2012 12:51

tak ještě se zbavit toho žebráka xperie a můžu si koupit tu Lumii :-) Z toho samsungu jsem vystřízlivěl, když jsem četl diskuze, že za plasťák s nejistou aktualizací by lidi nedali tolik peněz :-) Min. Lumia ještě jednu aktualizaci dostane a to na 7.8, která má být příbuzná osmičkám.. Jen ty aplikace by mohli začít vyvíjet ve vetším, ať jsou srovnatelné s iOS
dr._lukas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WoCZek 6. 8. 2012 12:58

za plasťák s nejistou aktualizací by lidi nedali tolik peněz

Přesně! (problém 70% Andoidích tel.)

aplikace by mohli začít vyvíjet ve vetším, ať jsou srovnatelné s iOS

:arrow: Mladý systém, hlavní věci tam ale jsou :)
Avatar společnosti RIM neznamená, že jsem s ní nějakým způsobem spjat.
WoCZek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 6. 8. 2012 13:37

Růžové brýle optimistů :-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dr._lukas 6. 8. 2012 13:42

v čem máme růžové brýle? :-)) O androidu je známo, že na něj výrobci telefonů kašlou a zaktualizujou max. o level výše a tím končí.. Jedinný, který je aktualizován je telefon Nexus.. ať už kterákoliv verze, šla vždycky na nejnovější androidy.. Ono možná, kdyby google udělal to stejné co Microsoft, tak by řada výrobců scvrkla kulky a na starší telefony by nesra*i .. Co osobně preferuješ ty? WP nebo Android?
dr._lukas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WoCZek 6. 8. 2012 13:48

Reku píše:Růžové brýle optimistů :-)


Měl jsem Droidíka i WP O:-)
Avatar společnosti RIM neznamená, že jsem s ní nějakým způsobem spjat.
WoCZek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 6. 8. 2012 14:27

V čem růžové brýle ? Aktualizace na WP 7.8 bude jen optický klam. Nic podstatného v ní nebude.

-- 6. 8. 2012 15:29 --

U WP 7.x mi proti Androidu chybí SD karty, připojení jako disk, a flash ....
Jedinou výhodou WP je rychlost a jednoduchost....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dr._lukas 6. 8. 2012 14:40

Tak připojení jako disk nefunguje ani u androidu od Samsungu :-) Teda pokud to už neopravili.. vše probíhalo přes Samsung Kies :-( SD kartu k telefonu s vnitřní pamětí 16 GB nepotřebuju a jediného flashe je škoda
dr._lukas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nery 6. 8. 2012 14:59

Dovolím si malé srovnání jako prostý uživatel obou systémů. Mám služební HTC Radar a soukromý Galaxy Ace 2. Původně jsem si myslel, že si vystačím s Radarem, ale díky různým omezením systému WP jsem si nakonec pořídil toho ACe. Radar jako pracovní telefon super. Hlavně co se týče práce s emaily nebo office. S ostatním je to už horší. Postrádám alternativní internetový prohlížeč typu Opera mini. A to důvodu ůspory přenosu dat, neboť FUP u T-mobilu je trapný. Práce s fotkama - rozdělení do alb atd. je snad možný jen při připojení k pc přes Zune. Stále dost málo aplikací v Marketplacu. Fcb aplikace je mizerná, atd. atd.
Tím se nechci nijak zastávat androida, jen jsem napsal pár praktických věcí, které mi u WP chybí.
Nery
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 6. 8. 2012 15:04

díky za srovnání.. každý takový příspěvek je fajn, když se píše se stejným nadhledem, jako jsi ho napsal ty.. Máš třeba osobní tip na jiný telefon v ceně do 6500,-, ale v případě androidu s novým ICS, dvoujádro a min 3,7 ´ display? V této relaci se bavíme o šedivkách.. Mám zkušenosti např. s opravou svého Sonyho zakoupeného ofic.. a reklamace proběhla naprosto tragicky a stejně jako bych to koupil z EU distribuce
dr._lukas
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků