Nokia N900 nebo Nokia C6?

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod ZdenekP 4. 12. 2010 19:30

Zdravím,

rozhoduji se mezi telefony Nokia C6 a Nokia N900. :hm Podle srovnání nemají až tak rozdílné parametry, cenový rozdíl je asi 5 000. Poraďte prosím někdo který. Máte je? Jaké jsou zkušenosti? :?: Snad ještě o Nokii N97 mini bych uvažoval.
Původně jsem se díval i na Nokii N8 a Sony Ericsson Xperia, ale podmínkou je harwarová klávesnice na psaní.

Díky, Zdeněk
ZdenekP
Junior

Odeslat příspěvekod paulis2 4. 12. 2010 19:50

Počkal bych až se vyjádří někdo s N900, nicméně předem mohu říci, že jsou si oba telefony na míle vzdáleny... Je to jako srovnávat v "Trabanta s Mercedesem" :-)
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ZdenekP 4. 12. 2010 20:00

A v čem, kromě OS? :shock: Postavil jsem (v katalogu mobilů na MobilManii) je vedle sebe a až takový rozdíl tam nebyl. :hm
Naposledy upravil Kniter dne 5. 12. 2010 20:37, celkově upraveno 1
Důvod: necituj predchadzajuci prispevok
ZdenekP
Junior

Odeslat příspěvekod Mrazakkuba 4. 12. 2010 21:22

no hlavně v OS...kvalit a displaye, procesoru, podle mě lepší klávesnice...N900 jsem měl asi měsíc a byl to supr stroj, jenom málo vydržel na jedno nabití(údajně už je to lepší) a byla to na mě moc cihla, jinak bez výhrad ...
Apple iPhone 6
Mrazakkuba
Junior

Odeslat příspěvekod paulis2 4. 12. 2010 22:18

V čem? Symbian může být i pro začátečníka. Symbian je jendoduchý na pochopení. Symbian jde ovládat jako kalsický telefon...menu, vertikální poloha... Maemo je systém pro technoidy, pro lidi, co si s telefon "hrají", aktualizují, vylepšují apod.

Ano srovnat je v katalogu je pěkná věc, přehrávat MP3, fotit a připojit se skrz Wi-Fi umí oba... to umí kdejaký telefon...
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 12. 2010 22:31

A všechno ostatní je úplně jiné. Způsob instalace aplikací, ovládání.. Nečekej, že u N900 dostaneš všechno na stříbrném podnose, budeš si muset zjišťovat dost informací, o nastavení mms a tak dále. Má ale strašně možností, které bys nemusel využít.
Pokud ale dokážeš takto položit dotaz, ber raději C6 :wink:
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ZdenekP 4. 12. 2010 22:43

Dík. Asi půjdu do C6. Není někde nějaký emulátor N900? Alespoň menu a tak. Popisujete ji tak, že mě zajímá čím dál víc.
ZdenekP
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 12. 2010 23:12

To asi ne. Přečti si nějakou obsáhlou recenzi, ta ti dá dost informací, nebo prostě někde vyzkoušej, to by neměl být problém
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod obluda zelená 5. 12. 2010 00:51

Vyzkoušet lze např. ve značkové prodejně Nokia. Jedna je zrovna v Brně v Olympii a myslím, že je také někde v Praze.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrazakkuba 5. 12. 2010 00:56

třeba na Floře, ale myslim, že momentálně tam N900 neni vystavená ...
Apple iPhone 6
Mrazakkuba
Junior

Odeslat příspěvekod ZdenekP 5. 12. 2010 13:47

Díval jsem se na recenzi na MM a nepřipadá mi to tak složité. Možná bych do ní i šel, nevím. Ale chci se hlavně zeptat na MMS: v Katalogu mobilů na MM je v parametrech uvedeno, že MMS umí; dole mají, že neumí. V recenzi že neumí, na webu Nokie se o MMS nezmiňují. Jak to tedy je? MMS by mě dost chyběly. Je na to aspoň nějaká externí aplikace nebo si je z Nokie N900 zkrátka nepošleme?
ZdenekP
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 12. 2010 13:57

Posílám je pomocí aplikace fMMS, bez problémů. Jen si ten program musíš najít a nastavit. O tom ale v obecné diskuzi
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ZdenekP 5. 12. 2010 14:03

To by problém nebyl. 8-) Píšeš ale, že má strašně moc funkcí, které bych asi nevyužil. Jaké? :?: Co třeba konkrétně? Většinou využívám mobil naplno, ale zajímá mě, jaké neobvyklé funkce má. Třeba bych je fakt nevyužil. Podle recence se mi nezdá až tak složitá; ale jasně - viděl jsem jen fotky. :-[
Naposledy upravil Kniter dne 5. 12. 2010 20:42, celkově upraveno 1
Důvod: necituj predchadzajuci prispevok
ZdenekP
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 12. 2010 14:12

Nepíšu o funkcích, ale o možnostech. Mrkni po fórech, co za kousky se dají s N900 dělat. Taktování procesoru, nahrávání jiných OS atd
Na odpověď nicméně slouží tlačítko odpovědět, ne CITOVAT
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod obluda zelená 5. 12. 2010 14:26

Mrazakkuba píše:třeba na Floře, ale myslim, že momentálně tam N900 neni vystavená ...

V Brně v Olympii jsem byl před dvěma týdny a měli ji tam :-) .
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý

Další stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor