Mobil do 4000Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod azzurit 7. 10. 2010 13:49

Zdravím.

Zvažuji koupi nového telefonu.
Požadavky:

Chci, aby
-přehrával hudbu
-měl paměťové karty
-java
- kalendář s možností přidání informací (upomínek) k jednotlivým dnům

Dále mi přijde dost důležité, aby měl:
-standardní sluchátkový konektor (3.5 jack, příp. 2.5 jack)
-propojení s PC přes USB mini
-možnost číst ebooky (ale to by snad šlo realizovat pomocí javovské aplikace, jak už jsem si zde na fóru vyhledával)
-možnost prohlížet prosté HTML stránky (i již uložené v mobilu-důležité!)-tzn. žádnej flash, ajax atp. jen html a dejme tomu jednoduchej js
-výdrž minimálně(!) 4 dny, ale pokud možno, tak 6-7 dní (při obyč používání, žádné stálé připojení a přehrávání videa)


Dost by mě potěšilo, kdybych si na něm pustil i nějaké video (film/seriál). Nevím, jak je reálné koukat na filmy v MP4, popř. MPEG-4 - je to koukatelné? A bude mobil zvládat videa v těchto formátech s délkou větší než třeba 30 minut? (i s tím, aby odezva byla rozumná, telefon se při přehrávání nezadrhával, zobrazoval titulky atp - ikdyž konkrétně titulky bych si mohl vložit přímo do obrazu, ale možnost použít přímo titulky (sub, srt, txt, ...) by bylo príma.


Dále seznam věcí, které by mě potěšily, ale pokud nebudou, tak se nic nestane (ale bylo by to něco, čemu bych přikládal nějakou malou váhu v případě rozhodování mezi několika telefony):
-Informační dioda
-svítilna/přisvětlovací dioda
-možnost uložení hodně sms (třeba i 1000, nebo neomezeně (na kartu)
-čtení (příp. i editace, ale to už by byl hodně luxus) office a PDF dokumentů
-GPS (aktuálně nepotřebuji, ale může se hodit, ale spadá to do jiné cenové kategorie)
-wifi (využil bych, ale je to trochu jiná cenová kategorie)
-FM rádio s anténou uvnitř

pokud bude Nokia, tak to taky beru kladně, mám s ní dobré zkušenosti, líbí se mi ta Ovi Suite aplikace (zálohování všeho, správa telefonu atp.)

Dále je důležité, aby telefon pracoval spolehlivě - tzn. aby se "nesekal", aby nešlo o nějakou chybovou sérii, aby měl svižnou odezvu, atp.

Cena: 4000,-

Co se týče foťáku, tak to je věc, na které mi vůbec nesejde (pokud bude mít méně než 5MPx, ale s kvalitnějším foťákem se zase nevejdu do cenové kategorie).


Je mi jedno, zda půjde o dotykový nebo klasický telefon. Dále jsem došel k tomu, že nevyžaduji OS jako takový (měl jsem symbian, ale došel jsem k tomu, že používám pouze výše zmíněné fce (hudba, video, ebooky, offline prohlížení HTML, sem tam offfice/PDA). Ale samozřejmě beru OS jako výhodu (ale pokud nebude a bude to zvládat to, oč mi jde, tak od něj ustoupím)


Takže, co myslíte?
Je mi jasné, že se nenajde telefon, který by splnil všechny mé požadavky, ale snažil jsem se je roztřídit tak, aby byly v různých kategorií (nutné, důležité, potěší, je mi jedno...)

Samozřejmě platí, čím levněji, tím lépe. (je to hezký pocit, mít telefon, o kterém vím, že když o něj přijdu, tak to není věc za 10k).

Tady jsou kousky, které mě po procházení fóra zaujaly:

http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu/nokia-c5/sc-63-c-1-ci-20235/default.aspx
Nokia C5 - Vypadala skoro ideálně, ale po pročtení fóra jsem dospěl k tomu, že se jedná o poruchovou a nespolehlivou řadu
http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu/nokia-5230/sc-63-c-1-ci-13115/default.aspx
Nokia 5230 - Vypadá taky dobře, veliké rozlišení, ale bojím se pomalé odezvy a nízké výdrže a navíc teď koukám, že je k tomu potřeba za 400 dokoupit kabel!! :/ .
http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu/sony-ericsson-j10i-elm/sc-63-c-1-ci-17745/default.aspx
SE Elm - za ty peníze nemá symbian, ale moje požadavky by možná splnil, co myslíte?
u obou modelů mám pocit, že by šel najít telefon, který by splnil moje požadavky i za menší peníz... (platím i za něco, co pro mě není tak důležité)

http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu/samsung-s5230-star/sc-63-c-1-ci-11467/default.aspx
Samsung S5230 Star - Také skoro ideální, z videa umí WMW, možnost prohlížet dokumenty, ale nemá USB připojení k PC ani 3.5 jack a není to nokia (nevím, jak vypadá aplikace na spojení telefonu s PC od jiných firem, zda dosahuje kvalit nokiáckého Ovi Suite) - navíc není o tolik levnější, než chytré telefony

http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu/samsung-s5560/sc-63-c-1-ci-17733/default.aspx
Samsung S5560 - má skoro všechno, ale za tu cenu nemá OS a je to samsung (tzn. nevím, jak vypadá komunikační aplikace, viz výše).

http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu/samsung-c3300-champ/sc-63-c-1-ci-20456/default.aspx
Samsung C3300 Champ - pokud by MPEG-4 videa byla koukatelná, tak to vidím dobře - je levný a pokud by zvládnul výkonnostně vše, co jsem psal (přehrát video, java aplikace, prohlížeč html atp.), tak proč ne? má i dobrou výdrž... Otázka je, jak to je s kvalitou (předpokládám, že nic moc) a jako obvykle, je to samsung

http://mobilmania.cz/katalog-mobilu/samsung-b3410w/sc-63-c-1-ci-20241/default.aspx
Samsung B3410W - nemá OS a má malou výdrž, ale velkou paměť a zvládne toho taky dost...



Děkuji za všechny návrhy a připomínky
azzurit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 7. 10. 2010 20:36

to je zajímavé, detailní poždavky a nikdo nemá tip.

napadá mě nokia 5230. rychlík to není, ale to není žádný telefon dnes!!!

nemá wifi (5500 myslím už ano), na prohlížení html nevím ale jistě nejaký symbian program najdeš), ale má gps a zdarma navigaci a hlavně otevřený OS. a nemá miniUSB. ale to jsou vše detaily.

Samsung s5230 vyhod, nemá OS (!!!!, + za ty prachy oproti nokyjy:-) výše), děsný telefon. každý si stěžuje, že to či ono neumí.

reknu to asi takto: za tyto peníze, cokoliv s OS je lepší, než cokoliv bez něj. protože když mobil s OS něco sw nemá, tak na to najdeš program a funguješ:-) u bez OS máš v polovině případů smulu, nebo v druhé se musíš spokojit s poloideálním JAVA programem
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pwnz 7. 10. 2010 21:06

Takyy bych to videl na tu nokii 5230. V tehle cenove kategorii vasim pozadavkum nebude vyhovovat nic jineho, prehravani filmu a serialu vyzaduje velky display a to se vylucuje s zivotnosti baterky 4 dny. Souhlasim s audisem ohledne OS, nebral bych nic bez nej. Jako dalsiho kandidata bych navrhl vodafone 845
pwnz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod azzurit 7. 10. 2010 21:10

Taky se divím, že nikdo neodpovídá a to jsem si dal záležet a zpracoval to podle všech instrukcí). Možná jsem to jen přehnal s délkou příspěvku a uživatelům se to nechce číst...:-D

A pokud bych tedy bral smartphona, co je lepší - nokia C5 nebo nokia 5230??

Ale jak jsem psal - pokud si ebooky přečtu v javě, stejně tak HTML soubory otevřu v Opeře mini a video bude koukatelný, tak si radši koupím mobil za 2000 než za 4000... Bojím se, že kromě výše uvedeného bych OS nijak zvlášť víc nevyužil...
azzurit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 7. 10. 2010 21:11

I bez OS se dá žít. A úplně v pohodě
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod azzurit 7. 10. 2010 21:12

pwnz: dříve jsem koukal na filmy na stařičké SX1, která měla taky malej displej, takže by mi to asi ani nepřišlo špatné
a s vodafone telefony nemám dobré zkušenosti - ono se taky není co divit - taková výbava za tak málo peněz - někde se šetřit muselo...
azzurit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 7. 10. 2010 21:14

vodafone je china udělame co chcete a za kolik chcete :lol: :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 7. 10. 2010 21:19

telefon za 2000 video koukatelně ani jinak nepřehraje.

koukal jsem na nekomprimovaný divx na 2,8 " display. jo, šlo to.

bojím se, že operamini *.html neotevře. a mám dojem, že když si v Operamini dám načtenou stránku soubor>uložit stránku, ukládá to v nějaké zběsilosti a ne v htm nebo html. to je jeden z příkladů, kdy u telefonu s OS se ti toto nestane nebo to má jednoduché rešení > jiný kvalitní program.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 7. 10. 2010 21:21

I telefon za 2000 video koukatelně přehraje o<:)
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod azzurit 7. 10. 2010 21:21

Abych se tedy ujistil - otevřu HTML soubory vůbec nějak v mobilu???
Edit:
Odpovím si sám - ano, jsou i java aplikace (MReader, Cellhtml, ...)
azzurit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 7. 10. 2010 21:25

třeba na windows mobile jsou programy (jinak považované za kvalitní www prohlížeče), které html otevřou. všechny ne, ale jsou. duležité je, že když to nejde v jednom, pujde to v jiném kvalitním.

u hloupého mobilu rozšiřitelného pouze Javou, to je takto: něco nejde v operemini, tak sem v <i>, protože jiný kvalitní srovnatelný neexistuje.

a surfovat online Operou mini na nedotykáči a Operoumobile (pro Wm, Symb) dotykovém, je rozdíl nebe a dudy. a ted si představ, jak se surfuje na něčem ještě horším, než operamini. :-)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod azzurit 7. 10. 2010 21:30

Dobře, tak tedy OS ano.
Jsou nějaké jiné alternativy (v ceně), které přicházejí v úvahu? (krom těch dvou nokií)?

A jak je to s kvalitou a rychlostí 5230 (bojím se toho 434 MHz procesoru)? A jak je to s kvalitou C5?
azzurit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 7. 10. 2010 21:37

udaj o rychlosti hw procesoru ti je nanic, když nevíš, jak moc náročný je sw a porovnáváš různé sw. tu nokyja 5230 má moje polovica, je to stejně pruměrně pomalý jako jiné telefony. většina reakcí na klik je dokončena do 0,3 s, občas 0,5 s. jooo, staré telefony byly větší rychlíci. ... C5 je taky dotykovka? ted nevím.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 7. 10. 2010 21:39

To je pravda. Procesor a i paměť jsou relativní,pokud se porovnávají telefony s různým OS.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 7. 10. 2010 21:43

a i když porovnávám stejné windows mobile na ruzných přístrojích, taky se odezva systému liší. prostě loterie jak to kdy který výrobce doprzní.

třeba měl jsem e-ten m700 (400 mhz, 64 MB ram, WM6,1) a ted mám HTC (500 mhz a 4x větší ram a WM6,5) a je to stejně přibržděný jako ten e-ten. nechápu, kam se ten výkon ztratil. OK, balastem od výrobce v nepotřebných programech instalovaných, ale stejně.. 4x větší a zklepšení žádné. PS: neofic lite romky se mi zkoušet nechce..
Naposledy upravil audis dne 7. 10. 2010 21:45, celkově upraveno 1
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků