SE XPERIA X1 vs. HTC TOUCH PRO ???

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

SE XPERIA X1 nebo HTC TOUCH PRO ???
SonyEricsson XPERIA X1 13 %  65%  [ 13 ]
HTC TOUCH PRO 7 %  35%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 20

Odeslat příspěvekod Dadly 12. 4. 2009 11:53

Byl jsem dlouhe roky uzivatelem symbianu a chci provest zmenu na WM. Urcite chci mit v telefonu funkce ktere v podstate nabizi oba telefony, spis mi jde o zkusenosti uzivatelu a poznatky u techto dvou zarizeni. Jde mi predevsim o MP3, video, GPS, vydrz telefonu, kvalitni zpracovani vysouvaciho mechanismu, vychytanost much apod. veci.

Moje poznatky co jsem prozatim zjistil :

HTC TOUCH PRO :
Vyhody
-displej (vhodnejsi pro aplikace)
-lepsi klavesnice na dotyk a pet rad
-gravitacni cidlo
-TV out
-v baleni pouzdro a folie
-o neco nizsi cena

SonyEricsson XPERIA X1
Vyhody
-displej WVGA (ale na aplikace nestandartni - je fix na VGA)
-3,5mm jack
-kolebkova konstrukce (vypada pevneji ale jestli je nevim)
-prisvetlovaci dioda
-video v lepsi kvalite X1 640x480 oproti HTC 352x288

je to ohromne tezke, fakt si nemuzu vybrat....vim ze to tady jiz parkrat bylo, ale ja vybiram pouze mezi temito dvema telefony. nevim jak je to s pevnosti vysouvacich konstrukci, protoze ten telefon chci mit kapku delsi dobu tak je to pro me urcite moc dulezite a taky mi zalezi na vydrzi telefonu. Zajimalo by me jak je na tom repracek pri pusteni mp3 vyzvaneni nebo podobne u obou zarizeni ?

byl bych rad kdyby mi poradili hlavne uzivatele co mohli porovnat oba pristroje v rukou nebo uzivanim a nebo pripadni majitele jednoho z nich co taktez resili toto dilema....

dekuju
Dadly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lissienn 12. 4. 2009 18:10

řeším úplně stejnou situaci - a taky si nemůžu vybrat ;-)
Lissienn
Junior

Odeslat příspěvekod Dadly 12. 4. 2009 19:14

urcite nejsme sami kteri toto tema resime, ale nikdo zatim poradne nepomohl, spoustu lidi je pro HTC a rikaji ze Xperii v zadnem pripade a zase naopak, potreboval bych nejaky poznatky z pouzivani, jak je na tom po delsi dobe konstrukce a kvalita zpracovani, jak jsou na tom s rychlosti nebo s vydrzi baterky apod....
Dadly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 13. 4. 2009 10:30

tak sa k vam pridavam. xperia nema tv out s tv kablom? to je pre mňa vcelku problem nakolko prechadzam z N95-8GB, a pripojenie k tv som velmi casto pouzival. take prezeranie foto, video ktore som urobil...tak to je fakt super vec pozriet si na tv a nemusiet pustat pc. skoda ze nokia N95 nema dotykove ovladanie a aspon VGA rozlisenie, bol by to pre mna najlepsi mobil pod slnkom. uplne by mi vyhovovala asi Nokia N97 len keby nebola taka draha.
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda512 13. 4. 2009 17:38

Nemá tv out.
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lissienn 13. 4. 2009 18:28

souhlasim s Dadly:
slysel jse m nazory spise pro HTC, ale bylo to vzdy od lidi, co HTC uz maji po nekolikate - a to s prominutim neni ten "objektivni" nazor co hledam. Mel jsem x let Nokii (celkem asi 8 typů) a nemohl jsem si ji vynachvalit - ale doba jde ku predu a i kdyz me nova N97 zajima, tak mi prijde trochu vetsi nez HTC nebo Xperia.
Z hodnoceni HTC a Xperie me hlavne zajima rychlost ovladani bez tužky a svižnost pristroje pro bezne pouzivani: rychle najit kontakt, rychle zapnozt BT nebo WiFi, a dalsi bezne ukony.
Je to orisek si vybrat, ale i tak si rikam, ze u ani jednoho z tech pristroji clovek neprohloupi ;-) Zatim sem vice na strane Xperie
Lissienn
Junior

Odeslat příspěvekod Dadly 13. 4. 2009 19:17

koukam ze jsme na tom uplne stejne....s temi nazory, s tou naklonnosti k xperii apod.

co se tyce rychleho zapinani bluetooth wifi atd. se bat nemusis ani jednoho zarizeni, protoze WM si muzes nastavit tak jak ti to vyhovuje a muzes to mit primo na hlavni plose.

jde mi taky o to pouzivani bez tuzky, nerad bych vytahoval stylus kvuli ptakovinam a vubec bych to chtel ovladat hlavne prsty, a protoze nemam nejakou velkou ruku tak si myslim ze by to mohlo jit v pohode.

urcite si zajdu do T-Mobilu abych si je osahal v ruce, ale nazory uzivatelu potrebuju jako sul, protoze nechci prohloupit, kor kdyz se jedna o tak drahe zarizeni....doted sem telefony stridal jak na bezicim pase, to chci zmenit a chci byt spokojeny uzivatel jednoho zarizeni, zase tak moc na tom kolik me to bude stat....
Dadly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lissienn 13. 4. 2009 19:41

Tak to jsi me s temi moznostmi dat aplikace na nejake rychle spusteni uklidnil.
Ja jsem mel Xperii v ruce asi 5 minut a mam z ni vyborny pocit - dobre mi padla do ruky, klavesnice je prijemna - tlacitka nejsou ani daleko ani blizko od sebe, prijemne se mackaj - proste padne.
Trochu me zarazilo, ze otaceni disleje neni nijak zvlast rychle - trosku mu to trva nez se otoci, ale to je pry u HTC stejne.
Jeste jsem zvedavej, jestli ma nekdo zkusenost s baterkou - hodlam byt cca 4h denne na BT kvuli Handsfree v aute a 20 hodin budu mit zapnute bud WiFi nebo GPRS kvuli mailum. SMSek napisu asi 10 za mesic, takze ty me netrapej. Ale to mi asi nikdo neodhadne :) Ale snad se pri tehle zatezi Xperie dostane na nejakou rozumnou uroven nabijeni - treba 1 za 2 dny ;-) ...doufam
Lissienn
Junior

Odeslat příspěvekod vladaman 13. 4. 2009 20:57

Doporučuji si přečíst recenze z tohoto odkazu. http://www.ce4you.cz/articles/list.asp? ... &sb=&fi=10
vladaman
vladaman
Junior

Odeslat příspěvekod Lissienn 14. 4. 2009 08:53

Diky za info....po precteni vseho co jsem snad nasel sem dnes objednal Xperii - za cca 2 hodiny ji budu mit u sebe, tak sem na to zvedavej ;-)
Lissienn
Junior

Odeslat příspěvekod richardos 14. 4. 2009 17:11

Mne HTC pri otacani display-a nevrze, vsetko je vynikajuco vyriesene a navyse je tu coskoro HTC TOUCH PRO II, ktore by som viac doporucoval.
HTC TOUCH HD2
richardos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dadly 15. 4. 2009 14:54

to Lissienn : tak to bys mohl napsat nejaky info a poznatky z pouzivani Xperie :-)

co se tyce otaceni displeje, hodne moc pomuze kdyz si prehrajes ROMku na nejakou upravenou a telefon se celkove hodne zrychly....
Dadly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lissienn 15. 4. 2009 15:16

to Dadly:
tak uz mam za sebou 24 hodin zkusenosti :) ... a:
- s yrchlosti to neni tak zly, jak jsem cekal - reaguje to vcelku na vsecho v cca 0,5s
- otaceni je taky rychly - mam originalni ROM od Sunnysoftu vcetne cestiny
- nic mene dnes cely den hledam po ruznych webech a diskusich ruzne SW, abych si to trochu vzhledove "yladil" k obrazu svemu - treba ty panely - ale je to trochu pakarna. Myslim, ze by to mohlo byt o trochu jednodussi a byl bych spokojenejsi - nic mene to je stejne pro X1 i HTC
- pripojeni na exchange a dalsi veci byly nez problemu
- co me ale nemile prekvapilo, ze (a to nevim proc je to technicky neresitelne) kdyz mam nastavenou synchronizaci s exchangem pres GPRS, tak prestane funguvat klasicka synchronizace pres USB nebo WiFi. Proste to nejak uprednostnuje to GPRS a na ostatni typy pripojeni to nebere ohledy. Chtel sem nastavit, aby to Kontakty, Maily, Kalendar synchonizovalo s lokalnim PC pres USB a ostatni (Maily a Kalendar) s Exchangem pres GPRS kdyz nejsem pripojenej USBeckem k PC - to se mi nepovedlo. Nijak zvalst to nevadi, ale musim pak pri pripojeni GPRS synchrnozovat vse co se za ten den stalo.
- jinak klavesnice je super, dislej taky
- WM 6.1 behaj svizne

tot me prvni dojmy - pokud te zajima neco konkretniho, tak se ptej, ale myslim, ze SW jsou obe zarizeni vlastne shodna a navic velkou spoustu veci bud nevim nebo jsem je nevyzkousel :)
Lissienn
Junior

Odeslat příspěvekod Dadly 18. 4. 2009 08:10

tak jsem byl v obchode podivat se na ty telefony a osahat si je.....popravde muzu rict, ze klaveska na xperii na to moje psani smsek a mailu bohate postaci....jack super, system rychlostne skoro nastejno, ikdyz je pravda ze HTC bylo o neco malo rychlejsi....libi se mi to gravitacni cidlo ale pry se to otaceni displeje da nastavit k jedne klavese takze by to nemel byt problem no a jediny co mi bude na xperii chybet je TV-out, to je opravdu skoda, obcas sem na N95 vyuzival....

moje rozhodnuti tedy pada na XPERII....

to Lissienn : mas nejaky dalsi poznatky z pouzivani ???
Dadly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lissienn 18. 4. 2009 08:42

to Dadly: poznatku mam mnoho :)
zatim jsem s telefonem maximalne spokojeny - jedine (ale to je potiz vsech znacek s WM) je, ze baterie nejsou zrovna na dlouhe cestovani - telefon vydrzi pri beznem pouzivani cca 2-3 dny a to ho musim na noc vypinat. Tesim se az jednou vyrobci udelaji baterie, ktere budou umoznovat nebijet telefon treba jednou za mesic.
Jinak se tes, prvni dny nebudes delat nic jineho nez neco nastavovat a zkouset. Uz jsem postahoval ruzne aplikace, vyzkousel ruzne XPanely, pak zase odinstalovaval, konvertoval video, ... proste je to "peklo".
Trochu me mrzi, ze odborna fora jsou trochu "moc" odborna. Nekolikrat jsem neco hledal, ale kdyz sem videl reakce zkusenych profiku pres tyhle zarizeni (nekdy az zesmesnovani a arogance), tak sem to radeji zkousel sam a nebo sem to neresil. Hold nekteri nechteji pochopit, ze kazdy ma tohle zarizeni jednou poprve a musi se to vsechno naucit - ale to je jina story.
Ale jinak je to good ... :)
Lissienn
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků