Seznam: Spolehlivé internetové obchody (Vaše zkušenosti)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Well-being 15. 11. 2008 11:32

tombas píše:Z vlastní zkušenosti mohu doporučit http://www.novymobil.cz . Solidní jednání, bezproblémové dodání, telefony jen pro CZ distribuci, vyplněný záručák, přijatelné ceny.

Tak s tímto obchodem mám opačnou zkušenost. Pro objednaný mobil, který měl být připravený k odběru v prodejně v Jičíně jsem si musel dojet do Libuně. Navíc, tento obchod se na svém webu chlubí certifikací APEK. Na webu APEKu jsem novymobil.cz hledal marně. Po dotazu přímo u APEKu jsem se dověděl, že tento obchod jejich certifikaci nemá.
~ dubium est initium sapientiae ~
Well-being
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanides 15. 11. 2008 11:46

Tak to je silna kava :!:
Toshiba 47VL963G, Evolve Infinity + 2TB HDD Western Digital, Onkyo DV-SP500, Onkyo TX-DS595, Canton LE107 + LE150CM + LE120, router Asus RT-N56U.
milanides
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod festinko 16. 11. 2008 19:54

Caute chcel by som sa opýtať či má niekto skúsenosti s nakupovaním z tychto obchodov, resp. či sú to reálne obchody alebo niaky čínsky podvodníci ?
Diks
festinko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 16. 11. 2008 20:07

:hm zajímavé, opravdu zajímavé. Po té certifikaci jsem nepátral, ale v mém případě to probíhalo asi tak, že jsem si objednal model, který již nebyl k dodání (asi jsem stihnul objednávku ještě předtím, než si opravili na stránkách informace. Odepsali mi, že bohužel mnou objednané zboží již nebude a že mi nabízejí jiný telefon se slevou - za nákupní cenu. Toho jsem využil, mailem zaslanou fakturu převodem uhradil a za dva dny jsem měl telefon doma. Žádný problém, příjemné jednání operátorů.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladaman 16. 11. 2008 20:59

ze seznamu spolehlivých bych vyřadil www.cybex.cz
k mobilu nedodávají originální záručák ale pouze faktůru s dodákem.
Když jsem ten dodák posílal zpátky potvrdit(doporučeně) tak ho někde prošustrovali. Na mé emaily nereagovaly. A až jsem poslal dopis(doporučeně)tak se teprv začali se mnou bavit. Prý nic neztratili. podána reklamace na poště a zjištěn problém u cybexu.cz. Když jsem se ptal proč nedodávaj originály záručáku bylo mi odpovězeno že se to musí reklamovat jedině přez ně a že jsou daleko horší prodejci. Na druhou stranu musím uznat že dodávka od nich byla velmi rychlá a mobil Htc cruise šlape jak hodinky.
vladaman
vladaman
Junior

Odeslat příspěvekod audis 18. 11. 2008 23:21

takže vzhledem k tomu, že nemohu najít mnou založený topic týkající se problému s http://www.nejlevnejsiobchod.cz (provozovatel BB s. r. o.) (nechci věřit že cenzura), tak ted píši, jak to vše dopadlo.
celá historie:
- 03/2008: objednán výrobek, poslali jiný model
-04/2008: nelze se tam dovolat, po jednom pokusu domluveno zaslání zpět a oni vrátí peníze
- do 06/2008: peníze nepříchází, opět se nelze dovolat a jako doposavad neodpovídají na emaily a telefonáty. SOS ani ČOI nepomuže, prý nemá jak pomoci, leda soudit..
---------------- převrat---------------
- 06/2008: všechny podklady konzultovány s advokátem > odhaduje 100% šanci na výhru > předáno > zaplacen kolek a záloha na právní služby asi 1000 kč > podává platební rozkaz na soud
- 09/2008: mně vrácena částka fakturovaná prodejcem
- 10/2008: mě vráceny všechny nákklady na řízení (protože strana, která prohraje, hradí všechny náklady řízení)

Celková bilance rovnováhy ve vesmíru:
před převratem: čas stráveny nad dopisy a telefonáty, stres a 43 kč za poslání zpět prodejci
po převratu: mně 0 minut a 0 korun; advokát si vydělal asi 6násobek dlužné částky; škodná dostala na p-r.d-e-l.

Vzkazy:
- pro nekorektní prodejce: na každou svini se vaří voda!
- pro zákazníky: nenechávejte si to líbit, není třeba. JDE TO! jen to chvíli trvá.
A to je konec pohádky o jednom nekoretním obchodníkovi.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalreznar 23. 11. 2008 11:35

mohu doporučit

www.digihit.cz

s možností osobního odběru, rychle vyřízené objednávky (většina telefonů skladem), vcelku nízké ceny :idea:
michalreznar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palcco 23. 11. 2008 16:16

mate nekdo zkusenosti s hypermobil.cz? prodavaji mobily urcene pro CR? nebo se jedna o sedivky?
palcco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carismatico 24. 11. 2008 22:38

hypermobil.cz - má snad nejnižší možné ceny co jsou, je hodně nereálný, aby to byli mobily, které jsou určené pro CZ distribuci. A dle zkušeností na heurece jsou vesměs negativní....

Ještě bych dodal jednu zarážející věc, našel jsem, že uvedený majitel co má adresu na těchto stránkách na dané adrese vůbec nebydlí. A podle některých není ani v OR ...
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MCMLXXXII 26. 11. 2008 11:37

Jak je na tom DATART? Nebyl by problém s případnou reklamací u autorizovaných servisů (NOKIA)? Pokud by byl DATART uveden na první stránce, neptal bych se. :)
MCMLXXXII
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 26. 11. 2008 12:10

Ne, s Datartem problém nebude.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalreznar 26. 11. 2008 22:54

V Datartu bych telefon rozhodně nekupoval!!!
michalreznar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 11. 2008 11:03

Well-being píše:
tombas píše:Z vlastní zkušenosti mohu doporučit http://www.novymobil.cz . Solidní jednání, bezproblémové dodání, telefony jen pro CZ distribuci, vyplněný záručák, přijatelné ceny.

Tak s tímto obchodem mám opačnou zkušenost. Pro objednaný mobil, který měl být připravený k odběru v prodejně v Jičíně jsem si musel dojet do Libuně. Navíc, tento obchod se na svém webu chlubí certifikací APEK. Na webu APEKu jsem novymobil.cz hledal marně. Po dotazu přímo u APEKu jsem se dověděl, že tento obchod jejich certifikaci nemá.


To same www.itek.cz , chlubí se APEKem ,ale po mé zkušenosti s nimi vím že nejsou certifikovaní , že jim byla certifikace pozastavena :-) Řešil jsem s nimi reklamaci mobilu , odeslal jsem jim mobil na reklamaci a 2 měsíce trvalo něž se začalo něco dít. Prodávají origo mobily.
anonymni

Odeslat příspěvekod palcco 27. 11. 2008 15:18

to michalreznar: proc by si nekupoval mobil v datartu?uvazuju o koupi z tohoto obchodu a prave si taky myslim, jak ostatni, ze u nich problem nebude, maji telefony pro cesky trh a zarucni servis je u nich perfektni (vlastni zkusenost)
palcco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalreznar 27. 11. 2008 20:18

to palcco: mám zkušenosti z Datartu. Rozhodně bych tam telefon nekupoval z těchto dvou důvodů:

1) v Datartu je otřesné zacházení se zbožím

2) zaměstnanci si půjčují nové telefony "na odzkoušení" domů třeba na víkend a pak je normálně prodávají... většinou se jedná o dražší a lepší mobily, které jsou novinkou na našem trhu...
michalreznar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků