Telefon do 16 tisíc, dobré foto, do 6´

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lada777 15. 2. 2019 18:32

Ahoj všem, tak jsem ios dal definitivně vale a chci se vrátit k androidu. Můj poslední telefon byl S7. Tady jsou moje preference:
**rád bych aby byl telefon do 16 tisíc, ale když bude stát za to, tak lehce přes.
**chtěl bych telefon bude dobře točit videa. Nejsem si jistý a prosím o radu. zda trvat na 4K (pro budoucnost) nebo aby stačilo FullHd, každopádně chci aby umě videi 50FPS a více a slow motion (mám tři děti takže rychlé akce:-). Hry nehraju, ale používám mnoho aplikací a nemám rád záseky :-)
**spíše bych si přál aby byl kompaktnější, když běhám jsem zvyklý držet telefon v ruce, uhlopříčka do 6´
**požadovaný operační systém - Android 8 a výš, ale nejsem si jistý, zda chtít čistý android nebo nádstavbu (také si rád nechám poradit)
**preference výrobce - možná neopodstatněná nedůvěra + teď kauza kolem huawei + nesympatie...(není to prosím téma k flame), ale asi ne čína

Teď abych to rozvedl u jednotlivých kandidátů:
++Samsung galaxy s9 - asi největší kandidát, jen si nejsem jistý bohatou nádstavbou a zda nechtít čistý Android, aby to bylo svižné apod. Jinak asi splňuje co by měl. zde bych se rád zeptal, zda si myslíte, že je lepší počkat (dokdy??), že by teď po veletrhu šly ceny dolů (v electroworldu mi řekly, že slevy už byly a a´t s tím už spíše nepočítám). Také jaké máte zkušenosti s dexem?, i se mi líbí, žě bych to propojil s Tv a pouštěl dětem pohádky.
++Sony xperia xz2 compact - líbí se mi, (teď používám záložní Z3 compact), ale nesedí mi velké rámečky (rozměrově je na výšku jen o cca 1 cm menší než Samusng), dále horší foto a bohaté nádstavby.
++Google pixel 2 - zde mi nesedí absence karet a slabší foťák, ale čistý android..(stojí to za to??)

...ještě jsem uvažoval Galaxy note 8 (veliký, + Spen nevím jestli bych užil...mám tablet s perem), takže spíše ne.
+jeden dotaz: opravdu jsou u špičkových telefonů rozdíly ve foto tak markantní nebo jde spíše o laboraotrní odchylky a "běžný" uživatel nepozná rozdíl třeba v Xz2 a S9??

Pokud jste můj výplod dočetli do konce tak Vás obdivuji :-) a budu vděčný za jakoukoliv radu popřípadně i návrh lepšího telefonu. Díky a pěkný den.
lada777
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 2. 2019 18:41

Samsung Galaxy S9 bude nejlepší volba, s příchodem Galaxy S10 cena klesne anebo bude cashback
Markantní rozdíl v kvalitě fotoaparátu poznáš při prohlížení fotek na monitoru
Čistý android je fajn, ale zase bys musel slevit na fotoaparátu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 15. 2. 2019 19:04

Ani omylem. Pixel 2 a výše převyšuje kvalitou fotek všechny vlajkové Galaxy.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada777 15. 2. 2019 19:24

Díky pánové. Já právě nevím, jestli je markantní rozdíl mezi jedním a více fotoaparáty. Nad Pixelem jsem uvažoval, ale nevím, jestli mi nebudou chybět sloty na microsd. Akceptoval bych to neomezené cloudové úložiště od Googlem ale nevím jaké to má podmínky a jestli to platí jen u pixel 3 nebo i u 2. Jinak ještě jednou díky.
lada777
Junior

Odeslat příspěvekod dede 15. 2. 2019 19:28

Mě vyšel jako nej kandidát Galaxy S9. Teď taky čekám na slevy.

Porovnával jsem fotky na GSMarena S9, Pixel 2, H 20 Pro a podle mě jsou rozdíly minimální. Navíc pořád je to mobil, takže jenom na momentky. Foťák to nikdy nenahradí.

Ta S9 se navíc hezky drží.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 15. 2. 2019 19:42

Reagoval jsem na uživatele @Nick Cave, protože Pixely fotí opravdu famózně.

Co se týče S9, je to nejlepší "overall package". Mám jednu doma, vím o čem mluvím. :)
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 15. 2. 2019 20:03

Pixel nebo Oneplus 6T
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada777 15. 2. 2019 20:14

Já se přiznám, že mě taky vychází asi nejlíp S9. Každopádně, myslíte, že se vyplatí počkat jak budou s10 a do jaké doby bude cena ještě klesat dle Vaších zkušeností??
lada777
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 2. 2019 20:42

Loader píše:Ani omylem. Pixel 2 a výše převyšuje kvalitou fotek všechny vlajkové Galaxy.

Kvalitou fotek ano, to vím, ale jaké má Pixel 2 video? Je srovnatelné s S9?

@lada777 počkej si na cashback S9, s příchodem Galaxy S10 určitě nějaký bude
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada777 15. 2. 2019 20:48

Díky, bude to s9. Jen dvě otázky nezkušeného...:
**co je to prosím cashback :-] a jak velký bývá??Vím, že se vrací peníze, ake za co a jak to probíhá???
**je lepší kupovat v oficiální distribuci, velkých eshopech (alza, czc, datart) nebo je to jedno a řídit se cenu a koupit v noname eshopu EU distribuce za nižší cenu??

Díky moc.
lada777
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 2. 2019 20:54

Cashback je zhruba 2-3 do roka, výše slevy bývá 4tis. a víc, jak probíhá najdeš na stránkách Samsungu, podmínkou je telefon koupit v oficiální distribuci v obchodech uvedených taktéž na webu Samsungu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod funkye 15. 2. 2019 22:15

Samsung Galaxy S9 na Alze za 16000
funkye
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 15. 2. 2019 23:17

Na video rozhodně Xperie. XZ3 půjde za dva týdny s cenou dolů, podívej se na ni.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 2. 2019 23:39

funkye píše:Samsung Galaxy S9 na Alze za 16000

Dobrá cena, ale proč nepočkat na cashback a mít S9 za méně než 12tis.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M.BoBo 16. 2. 2019 12:03

S9 je na O2 přes Extra výhody za 14995, takže v tuto chvíli asi nejlevněji.
M.BoBo
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků