Mobil do 11.000 Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Halloran 22. 10. 2018 11:49

Dobrý den,

chtěl bych si koupit nový mobil do 11.000 Kč a dovoluji si Vás požádat o pomoc.

Mobil by měl splňovat následující kritéria:

1) Android;
2) čím větší displej, tím lepší; mobil hodlám hodně využívat ke čtení knih;
3) co nejkvalitnější fotoaparát;
4) rozumně velkou interní paměť, neplánuji ho rozšiřovat o paměťovou kartu - dosud jsem nicméně měl mobil s úložištěm 32 GB a pohodlně jsem s ním vystačil;
5) dobrá výdrž baterie;
6) nezáleží mi na poměru cena/výkon; budu-li si moct vybrat mezi mobilem za 9.900 a mobilem za 5.000, který bude jen o trošku horší, upřednostním dražší stroj. Tj. chtěl bych to nej, co se dá za 11.000 pořídit.
7) mobil musí být dostupný z obchodů v ČR.

Obdobný dotaz jsem na toto forum dal zhruba před 2 lety, kdy mi byl uživateli doporučen Honor 8. Zmíněný telefon jsem si pořídil a jsem s ním docela spokojený. Proto byl nyní mým prvním kandidátem Honor 10, nicméně ten už se dá pořídit poměrně výrazně pod 11 tis. Kč, takže je možné, že by na stole mohla být ještě nějaká lepší volba... Přinejhorším bych si koupil 128 GB variantu.
Halloran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 10. 2018 12:00

Asus Zenfone 5 ZE620KL
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 22. 10. 2018 12:06

Volil bych asi Huawei Novu 3, ale čert aby se vyznal ve všech modelech Honor / Huawei.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod copper 22. 10. 2018 13:43

~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 22. 10. 2018 14:58

Na cteni knizek to je totalni nesmysl, mnohem pohodlnejsi a zdravejsi je ctecka knih, Kindle apod.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mr.Oizo 22. 10. 2018 15:03

Za mě Huawei Nova 3 oproti pocophone má lepší foto,větší úložiště a NFC.
Mr.Oizo
Junior

Odeslat příspěvekod meryy 22. 10. 2018 15:39

Dobrý den,
mám úplně stejnou otázku jako Halloran, jen bych potřeboval navíc odolnost proti prachu a
je pro mě důležité nahrávání hovorů, které na android Pie prý není možné.Root bych určitě nezvládnul.
meryy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 22. 10. 2018 17:26

Tak zvaž LG G6, má skvělý 564ppi (!) čili na čtení na telefonu (wtf) pecka, ale "jen" 5,7 , IP68 a nahrávání hovorů přímo v nádstavbě a funguje skvěle.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod copper 22. 10. 2018 18:14

planetoid_LV426 píše:Na cteni knizek to je totalni nesmysl, mnohem pohodlnejsi a zdravejsi je ctecka knih, Kindle apod.

Odpovim v podobnem duchu: Mnohem pohodlnejsi a zdravejsi je tahat jen jedno viceucelove zarizeni, nez dve, tri, pet, deset jednoucelovych.
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 22. 10. 2018 18:22

:D někteří lidi tady to je fakt síla, dávat do souvislosti se zdravím to co píšeš.
Už tě vidím jak čteš xset stránkové knížky na zářícím displayi. Čtečky knih mají uplně jiný typ displaye na to uzpůsobený, tzv. elektronický inkoust, nehledě na formáty knih, fonty, překlápění stránek apod. Podle mě vůbec netušíš o čem je řeč a co to je číst knížku.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod chongoo 22. 10. 2018 18:31

Co Huawei Mate 10 Pro?
chongoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meryy 22. 10. 2018 19:28

Díky za rady.Koukám ještě po Huawei P20 Pro.Je sice drahší ale snad budou nějaké vánoční slevy.Moje Z1 do vánoc vydrží.
meryy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Halloran 24. 10. 2018 11:57

Taky díky za odpovědi. Proč by čtečka měla být zdravější? (Ostatně mobily mají většinou takový ten režim šetření očí, kdy trochu utlumí barvy). A jinak je samozřejmě pravda, že s sebou chci tahat pouze jedno zařízení.
Halloran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stm01 26. 10. 2018 11:06

Samozřejmě je čtečka zdravější na čtení, méně se namáhají oči atd. Je vidět, že o elektronických čtečkách moc nevíš. Tady si o tom něco můžeš přečíst. https://obchod.portal.cz/dokument/co-je-to-e-kniha . Jakožto majitel čtečky knih to umím ocenit. Samozřejmě, že máš potom dvě zřízení,někomu to vyhovuje někomu ne. Pokud by jsi přečetl jednu knihu ve čtečce i v mobilu, tak by jsi sám pochopil tu výhodu. Taky jsem přečetl pár knížek v mobilu, protože ne všude člověk čtečku nosí(na úřady atd), občas čtu část knížky v mobilu a zbytek ve čtečce. Kdyby jsis někde mohl čtečku zkusit, tak by to bylo super. Za 11 tisíc můžeš pořídit slušný telefon + čtečku s podsvícením například Xiaomi MiMax 3 za 7999kč https://www.alza.cz/xiaomi-mi-max-3-d53 ... -sQAvD_BwE a PocketBook 627 Touch Lux 4 Obsidian black za 2958kč https://www.alza.cz/pocketbook-627-touc ... md050i17p5 . Výhoda této čtečky je podpora asi nejvíce formátů mezi výrobci. Dávám jen příklad. Klidně jiný telefon i čtečku. Každopádně čtení v mobilu je dobré, ale ve čtečce je to luxux a to nemluvě o výdrži třeba měsíc pokud nepoužíváš podsvícení v noci. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod copper 26. 10. 2018 12:38

planetoid_LV426 píše::D někteří lidi tady to je fakt síla, dávat do souvislosti se zdravím to co píšeš.
Už tě vidím jak čteš xset stránkové knížky na zářícím displayi. Čtečky knih mají uplně jiný typ displaye na to uzpůsobený, tzv. elektronický inkoust, nehledě na formáty knih, fonty, překlápění stránek apod. Podle mě vůbec netušíš o čem je řeč a co to je číst knížku.

Zato ty ses chytrolin az to boli. Neustale se ostatnim snazis vsugerovat svuj vlastni pohled na cokoli jako jediny mozny a spravny, a to bez ohledu na jasne stanovena kriteria tazatelu.

Ja ctu x-set strankove dokumenty na zaricim displeji, protoze si to umim nastavit tak, aby me to ve tme nerusilo. Amazon Kindle vlastnim „pouhych“ osm let, to vazne nemam paru jak to funguje, poradis prosim…? :D

Formaty knih, fonty a preklapeni stranek funguje v appce Kindlu uplne stejne jako na Kindle zarizeni - tady bych citoval - „podle me vubec netusis o cem je rec“.
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků