Jaký telefon dělá fotky a videa v REÁLNÝCH barvách?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kultus 21. 10. 2018 11:05

Pan Kája píše:Třeba ještě HTC U12+. Na nějakou dominanci Pixelů to zase nevidím. Důvěryhodnost Planetoida je celkově už taková nijaká (pro případ, že by na něj někdo narazil poprvé), ale co do podání barev v tomto případě LG Q7 ujde.
Samsung má trochu sytější barvy, AI režim u Huawei má tendenci mít velmi živé barvy. Ale jinak bych to nehrotil. U nejlepších fotomobilů to co do barevného podání není žádná tragédie. Stejně tak nikdo nemůže čekat vyrovnané výsledky jak u zrcadlovky. Realita beztak bývá trochu zkreslená líbivým postprocesem (já osobně si v tomto ohledu nestěžuji).


Naprosty souhlas, vubec bych to tak nehrotil. Pokud tak strasne resit realnost barev, snad kazdy lepsi mobil uz ma manualni rezim kde si barvy vyladis podle sebe, ani nemusis fotit do RAWu. Navic spis zalezi kde budes prohlizet. Nejrychleji vyladis barvy fotek pro zobrazeni na konkretnim mobilu. Na tvem miste bych spis resil dynam.rozsah fotocipu, ktery uz moc neovlivnis nebo kvalitu v horsich podminkach.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod David79 21. 10. 2018 11:38

V dnešní době, je kvalitních zařízení docela dost co umí opravdu hodně ALE většina za jakou cenu..přesycené barvy, pak také focení v nesmyslných poměrech stran. No a to já vážně nechci, to co já potřebuji je natočit 16:9, vyfotit v 16:9 A HOTOVO. Žádné vymýšlení jak vložit fotku do videa když je v jiném poměru stran a nakonec ještě celé video přesaturovat, protože někdo vymyslel, že přesaturovaná videa jsou vlastně hezčí.
David79
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 10. 2018 13:07

Tady máš testy foťáku nejlepších fotomobilů

https://svetandroida.cz/jaky-je-nejleps ... fototesty/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 21. 10. 2018 13:32

Já nevím co pořád hrotíš? Prostě si kup jeden z uvedených, co ti klucí poradili.
Koukl jsem do nastavení S9+ a tam si můžeš nastavit 16:9 jak na video, tak na fotku. A potom to jenom cvakáš, jak se ti zlíbí. Určitě to umí i ostatní telefony.

A jak hodnotíš přepálenost barev, to máš nějaký kvalitní monitor, na kterém to rozebíráš? Nebo koukáš přímo na telefonu?

kultus píše:snad kazdy lepsi mobil uz ma manualni rezim kde si barvy vyladis podle sebe, ani nemusis fotit do RAWu. Navic spis zalezi kde budes prohlizet. Nejrychleji vyladis barvy fotek pro zobrazeni na konkretnim mobilu. Na tvem miste bych spis resil dynam.rozsah fotocipu, ktery uz moc neovlivnis nebo kvalitu v horsich podminkach


:!:

Fakt se mi zdá, že tady brečíš úplně zbytečně. Úplně. Zbytečně.

Btw, ještě jsi nám nesdělil, kolik bys do toho chtěl vrazit nebo proč tě tak zajímá kvalita.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David79 21. 10. 2018 18:15

...brečíš úplně zbytečně. - ALE NO TAK.

Chci jen něco co opravdu dobře natáčí a fotí v 16:9 v reálných barvách. No a za kolik..cca 15 000kč, navíc spoléhám na před-povánoční slevy. Děkuji
David79
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 21. 10. 2018 19:12

Já se musím přidat k ostatním. Jednak si moc dobře pamatuji, jak se změnily barvy u mé lumie po velkém updatu (více do červena). I to může mít vliv. Aktivní HDR režim dost často vede ke zvýšení sytosti barev (míra se liší dle situace). Takže není problém dojít k větším rozdílům i v rámci jednoho modelu.
Více bych se zaměřil na další věci. Jasně, formát 16:9 by snad neměl být až na výjimky problém u většiny telefonů, byť za cenu ořezu (automaticky při focení), ale pak má člověk náhle třeba jen 9 megapixelů místo 12. Nemusím také dodávat, že tahle nemilá vlastnost "prodlužuje" ohnisko, takže obraz je více přiblížený a méně se do něj vejde. To je třeba problém Samsungu S7, tuplem když jej srovnám s mými staršími lumiemi. Druhá věc je stabilizace. U novějších galaxy je lepší, u mé S7 má rezervy a je pro mě u videa trochu zklamáním. Na video a barvy by skutečně mohlo být dobré Sony (s jejich spíše širokoúhlejšími objektivy a kvalitní digitální stabilizací), které ale v noci dělá o něco horší fotky jak špička, protože u větší části modelů chybí optická stabilizace a zpracování obrazu v těhle podmínkách nepracuje tak dobře jako třeba u Samsungu (kde naopak spíš trochu škodí za lepšího světla). Důležitá je i kvalita automatického ostření a sledování objektů...
Hlavně bych bral s rezervou ty srovnávací testy po internetech. V jednom má třeba jeden mobil nádech do teplejších barev, tak to označí za vlastnost a mínus, jen aby se v jiném testu a jiných podmínkách zachoval jinak..a klidně šel pro změnu do studeného nádechu.

Už jen proto bych na tom až tak moc nelpěl a vybíral komplexně. Na video může být například fajn stroj s dvěma kamerkami s odlišným ohniskem (tj. jakože optickým zoomem) ideálně, aby oba objektivy měly stabilizaci. K tomu bych asi přihlédl spíše. Jinak jsou snad i androidí fotoaplikace na manuální vyvážení bílé (ale nefungují na všech zařízeních), pokud bychom chtěli jít do extrému...ale ruku na srdce, LG G3 zase tak geniální fotomobil není, aby mezi současnými nenašla adekvátní náhradu :)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 21. 10. 2018 19:26

Obavam se, ze za ty prachy i o vanocich jedine G7 mozna-mozna S9 pokud nepotrebujes telefoto. Jinak bude S9+ IMHO porad drahe. Take planuji vanocni vymenu S7e, ale vidim to na S9+. V40 bude jeste drahe a P20pro mne zrovna neuchvatilo.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 10. 2018 06:37

Ještě nám prozraď,na čem reálnost barev posuzuješ.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod David79 22. 10. 2018 11:06

Pan Kája..
Taky to tak vidím ALE 16:9 a realné barvy to zvládnot musí. ;-)
kultus..
No moc na výběr nebude.
standavfr..
Používám klasický monitor a plazmové TV(to je to NEJ, žádné LEDky) ;-)
Já už se s tím poperu, VŠEM DĚKUJI.
David79
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků